środa, 17 kwietnia 2024

Sport

  • 6 komentarzy
  • 10802 wyświetleń

Podlaskie piąte w finale krajowym

Finał krajowy I Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu i Turystyki rozegrany został 12 grudnia 2009 r. w Radomsku, woj, łódzkie.  Województwo  podlaskie i Gimnazjum w Radziłowie reprezentowała w tych zawodach uczennica klasy trzeciej - Magda Przestrzelska.

Turniej rozpoczął się od losowania grup. Magda trafiła do grupy B wraz z mistrzynią woj. lubuskiego - Bilińską, wielkopolskiego - Błachowiak i lubelskiego - Karpiuk. Gra Magdy w grupie to tenis najwyższej próby. Zwycięstwa 3:1, 3:1 i nieznaczna przegrana 2:3 dały jej pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie w ćwierćfinale (najlepsza ósemka).

O godz. 13.00 rozlosowano pary ćwierćfinałowe, a o godz. Magda stanęła naprzeciwko mistrzyni woj. mazowieckiego - Księżopolskiej. Pierwszy set Magda, po walce, przegrywa 8:11, w drugim nieznacznie ulega rywalce 9:11. Od tego momentu obserwujemy Magdę taką, jaką znamy - skupiona, skoncentrowana, waleczna deklasuje rywalkę w secie trzecim i czwartym 11:2, 11:2. O wejściu do finałowej czwórki miał zadecydować piąty set, w którym Magdzie brakowało jedynie szczęścia. W końcówce seta, przy stanie 9:10 dla Księżopolskiej, po znakomitym serwisie Magdy po siatce piłka powędrowała za stół i wszyscy poczuliśmy gorycz sportowego dramatu - Magda nie zagra o miejsce I-IV. Pozostała nam jedynie walka o miejsca V-VIII.

Tu Magda gładko wygrała oba swoje pojedynki 3:0, 3:0. Piąte miejsce w turnieju ogólnopolskim, to wynik o którym nie marzyli nawet najwięksi optymiści. Przed turniejem zakładaliśmy sobie, że miejsca IX-XII będzie ogromnym sukcesem. Magda nigdy nie mierzy nisko, ale to czego dokonała w Radomsku to największy sukces w historii tenisa Gimnazjum w Radziłowie.

(foto: Zdzisław Koniecko)

 

wtorek, 16 kwietnia 2024

BIEG WILKA NA BOISKU CZWÓRKI

Komentarze (6)

Świetny wynik! Gratulacje. Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

Brawo Magda, brawo Zdzichu!!!!

Wspaniała dziewczyna. Gratulacje.

Super Magda !!!!!!!!!!! Jestem z Ciebie dumna :)***

Dziękuje wszystkim za gratulacje i wszystkie miłe słowa :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.