UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Kraj

Podlaski samorząd w Bolzano

Marszałek Województwa Jarosław Dworzański, Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, a także Członek Zarządu Województwa Jacek Piorunek, weszli w skład delegacji, która przebywała z wizytą w Autonomicznej Prowincji Bolzano. Do Włochy, Południowego Tyrolu pojechali na zaproszenie Prezydenta Prowincji, Luisa Durnwaldera.

Województwo podlaskie prowadzi współpracę z tym regionem od 12 lat. Dotychczas udało nam się zrealizować wiele konkretnych przedsięwzięć. Rozpoczynaliśmy od zapewnienia możliwości pracy sezonowej przy zbiorze jabłek, z których produkcji słynie Bolzano, przede wszystkim dla osób bezrobotnych z naszego województwa (współpraca urzędów pracy). Następnym krokiem była, i jest nadal kontynuowana, wymiana młodzieży pomiędzy I L.O. w Suwałkach a Szkołą w Bressanone, polegająca przede wszystkim na wzajemnym poznawaniu kultury i języka. Nasze województwo korzystało także z doświadczeń Autonomicznej Prowincji Bolzano m.in. przy realizacji dużej inwestycji, jaką jest Wojewódzki Ośrodek Sportu i Reakreacji “Szelment”.

Styczniowa wizyta miała między innymi na celu zainicjowanie współpracy stolic obydwu regionów: miast Białystok i Bolzano. Burmistrz Bolzano, Luigi Spagnolli zadeklarował wolę wymiany doświadczeń z miastem Białystok i już potwierdził udział w uroczystościach obchodów Dni Miasta w czerwcu br. Współpraca stolic regionów umożliwi spójną realizację wspólnych projektów miast i regionów dot. m.in promocji turystyki i kultury.

Dlatego też jedno ze spotkań odbyło się w Agencji SMG Marketing zajmującej się promocją Południowego Tyrolu i dotyczyło budowy wizerunku marki oraz współpracy przy jego kreowaniu z organizacjami turystycznymi, miejscowymi producentami i stowarzyszeniami. Przykład marki “SUDTIROL” zarządzanej przez dyrektora Christophera Engla jest idealnym efektem skorelowanych działań promocyjnych włoskiego partnera i doskonałą inspiracją dla naszego województwa.  -  http://www.wrotapodlasia.pl/

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.