sobota, 26 listopada 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 3042 wyświetleń

Podlascy terytorialsi zaprzysiężeni w Kolnie

Żołnierze z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową. To jest najważniejsza chwila w życiu każdego żołnierza. Potwierdzili swoje oddanie Polsce, potwierdzili to, że będą służyć obronie naszej Ojczyzny - zwrócił się do zebranych wicepremier Mariusz Błaszczak. Bardzo ważna chwila dla społeczności lokalnej dlatego, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej stanową komponent lokalny polskich Sił Zbrojnych. To ludzie, którzy sprawują swoją rolę zawodową i jednocześnie potrafią połączyć aktywność zawodową ze służbą wojskową - dodał.

 

Wśród składających przysięgę na sztandar 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej znaleźli się m.in. nauczyciel, lekarz weterynarii, diagnosta laboratoryjny, technik BHP, informatyk, urzędnik, a także studenci i uczniowie.

 

"Dziękuję za to, że 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej tak dynamicznie się rozwija" - powiedział wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak do uczestników, szóstej w tym roku, przysięgi wojskowej podlaskich terytorialsów.

piątek, 25 listopada 2022

Pomoc przyszła na czas

Komentarze (8)

A kiedy w takich brygadach znajdą się jacyś ministrowie?? Skoro lekarz i inni są to teraz czas na ministrów..

Ministrowie nie mogą choćby chcieli bo tak jak sędziowie, radni, prokuratorzy etc. są "reklamowani" od służby wojskowej.

Problem w tym, drogi "InspektorGadzet", że do terytorialsów przyjmują z odpowiednim IQ. A u naszych ministrów biednie z tym IQ bywa. Oj biednie.

Minister jest cały czas w służbie.... Kretynie

Przydałby się i jakiś wikary, bo skoro lekarz ma czas to ksiądz tym bardziej oraz z kilku "chłopców" w kolorowych ciuszkach tańczących na platformie. Byłby cały przekrój naszego społeczeństwa.

Masz rację "Jerzy". Masz całkowitą rację. Pytanie: tylko u kogo są na służbie? Niektórym to nawet powinna przysługiwać darmowa liberia i ścierka na kurz.

Jesli są na slużbie to nie powinni za to tyle kasy brac ,tylko podzielic sie z chorymi dziecmi

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.