Kraj

  • 4 komentarzy
  • 1647 wyświetleń

Piszą list w obronie Radia

Coraz więcej osób składa swój podpis pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska i marszałków Sejmu i Senatu: Bronisława Komorowskiego i Bogdana Borusewicza, przeciwko dyskryminowaniu Radia Maryja i inicjatyw z nim związanych.

W liście opublikowanym w "Naszym Dzienniku" czytamy m.in.:
"Zwracamy się do Panów jako do osób, które sprawują najważniejsze funkcje państwowe i zgodnie z Konstytucją RP ponoszą pełną odpowiedzialność za sytuację budzącą nasze głębokie zaniepokojenie. Uznaliśmy, że ten niedobry stan rzeczy nie może dłużej trwać i powinniśmy przypomnieć Panom ich konstytucyjne obowiązki, które potwierdzone są w słowach złożonej przez Panów przysięgi: "A dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem" oraz: "Uroczyście ślubuję (...) czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli". Bardzo krytycznie oceniamy działania Panów wchodzące w zakres powyższych słów przysięgi. Pragniemy zwrócić uwagę na karygodne zaniedbania, które wręcz przeczą tej przysiędze. Chodzi o to, że poddane Waszej odpowiedzialności i kontroli służby państwowe jawnie przeszkadzają i blokują ważne inicjatywy oddolne, uniemożliwiając rozwój pomyślności i dobra obywateli. (...) Inicjatywy związane z Radiem Maryja są pod tym względem zupełnie wyjątkowym zjawiskiem. Z jednej strony w skrajnie niesprzyjających warunkach tworzą imponująco pożyteczne dzieła, które przysparzają dobra naszej Ojczyźnie i budują wspólnotę nawiązującą do najlepszych tradycji narodowych. (...) Z drugiej strony wszystkie przedsięwzięcia związane z Rodziną Radia Maryja powstają w atmosferze trudnej do zrozumienia wrogości, która przejawia się nie tylko w tworzonych sztucznie przeszkodach i złośliwych blokadach, ale także w demonstrowanej publicznie niechęci przez różne wypowiedzi i obraźliwe komentarze osób publicznych, których zachowania nie sposób dłużej tolerować. Jaskrawym przykładem naruszenia konstytucyjnych powinności jest to wszystko, co wiąże się z całą serią działań bezprawnie blokujących przyznane już fundusze na rozbudowę Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, a także na badawczy projekt geotermalny w Toruniu.

Sygnatariusze listu otwartego "Przestańcie szkodzić Polsce"- Lista nr 12 B

(powiat grajewski)

131) mgr Jacek Przekopowski, prawnik, Grajewo, woj. podlaskie
132) Maria Przekopowska, emerytka, Grajewo, woj. podlaskie
133) Stanisław Przekopowski, emeryt, Grajewo, woj. podlaskie
206) Sabina Sieńko, emerytka, Grajewo, woj. podlaskie

Sygnatariusze listu otwartego Lista nr 7

392. Skrodzka Barbara, Grajewo
 

źródło http://www.walesa.pl/

Komentarze (4)

Dziwne że pod tym listem podpisał sie prawniek, który powinien wiedzieć że w panstwie prawa wszyscy maja takie same prawa i obowiązki. Skoro otrzymuje sie dotacje, to trzeba sie z tego rozliczyć. Pan Rydzyk bezprawnie zbierał od obywateli świadectwa udziałowe na stocznię i co sie stało z tymi milionami. Otumanił ludzi . Wmawia wszystkim że BÓG = KOŚCIÓŁ pana Rydzyka.

Skoro mamy kryzys to Ojciec Dyrektor też może być bardziej wyrozumiały. Ten projekt geotermalny można sobie między bajki włożyć. Utopić 27mln złotych w eksperymencie grzewczym, to chyba nie jest dobre rozwiązanie w ciężkich czasach.

Kto sieje wiatr,zbiera burzę.To Redemptorysta Rydzyk jest sobie winien.Chciał w swojej pazerności dużo nie dostanie nic.Pozatym jest to w myśl prawa prywatna osoba i jego działalnośc i pomysły na inwestycje powinien finansować z własnych dochodów.A treść listu jest naładowana ideologią przystosowaną do potrzeb działalności Redemptorysty.Mam pytanie do ludzi z Grajewa.Czy oni wogóle wiedzą że ich podpisy znajdują sie pod tym listem?Z poważaniem

powinno się opodatkować kościoły, wtedy by było wszystko jasne za co ile itd

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.