poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 17122 wyświetleń

Piknik z Mlekpolem

Letni Piknik z MLEKPOLEM-em – okazją do świętowania sukcesów

10 sierpnia dostawcy, pracownicy i przyjaciele SM MLEKPOL, wraz ze swoimi rodzinami, uczestniczyli w IX Letnim Pikniku z MLEKPOL-em. Mimo kapryśnej pogody, na teren Klubu “Hades” w Grajewie, przybyło kilka tysięcy osób w tym wielu znamienitych gości, wśród nich Janusz Piechociński - Wicepremier, Minister Gospodarki oraz Stanisław Kalemba, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- To spotkanie to doskonała okazja do podsumowania i świętowania dobrych wyników gospodarczych Spółdzielni za rok 2012 – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Pikniku Przewodniczący Rady Nadzorczej Jan Zawadzki. - Światowa gospodarka targana jest kryzysem, natomiast Nasza Spółdzielnia zanotowała dalszy rozwój gospodarczy. Osiągnęliśmy najwyższy skup mleka w historii 1 374 mln l i jednocześnie rekordowy wynik w historii polskiego mleczarstwa – dodał.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL przerabia dziennie 4 mln litrów mleka i osiągnęła wartość sprzedaży wyrobów własnych i usług powyżej 3 mld zł - powiedział Edmund Borawski, Prezes SM MLEKPOL. Dodał przy tym, że zamknięcie ubiegłego roku dodatnim wynikiem finansowym z działalności gospodarczej SM MLEKPOL to doskonała okazja do świętowania i rozmów o dorobku i przyszłości Polskiego Rolnictwa, Mleczarstwa i MLEKPOL-u.

Spółdzielcy, dostawcy i pracownicy SM MLEKPOL usłyszeli wiele słów uznania od ministrów gospodarki i rolnictwa. Rolnictwo jest najbardziej proeksportową gałęzią polskiej gospodarki - podkreślił wicepremier Janusz Piechociński. Według niego spółdzielnia z Grajewa, która sprzedaje za granicę 30% swojej produkcji, jest tego najlepszym przykładem.

Minister Rolnictwa, Stanisław Kalemba, zwrócił uwagę na rolę SM MLEKPOL, jako stabilnego i znaczącego dla regionu pracodawcy. Podkreślił również znaczenie spółdzielczości w rozwoju polskiego mleczarstwa, rolnictwa i regionu.

Była to również dobra okazja do wręczenia kilkudziesięciu dostawcom, pracownikom oraz partnerom współpracującym ze Spółdzielnią odznaczeń nadanych przez Prezydenta RP, Ministra Rolnictwa i Krajową Radę Spółdzielczą. SM MLEKPOL nagrodził największych producentów mleka w kategorii gospodarstwa indywidulane oraz wielkotowarowe.

Na uczestników pikniku czekała moc atrakcji. Najmłodsi uczestnicy świetnie bawili się w wyznaczonych dla nich strefie rozrywki. Każda kobieta miała możliwość wykonania badania mammograficznego. Największym i zarazem najbardziej wyczekiwanym artystycznym wydarzeniem był występ gwiazdy wieczoru – zespołu Kombii.

 


poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (10)

Rolnicy powinni dostawać zaproszenia!!!

Rolnik to ma krowy doić

osoba ":(" ma rację. Przecież rolnicy oddają mleko do mleczarni.. a od mleka wszystko się zaczyna...

w Grajewie to jest wszystko a jak zwykle w Rajgrodzie nic. jakie władze takie miasto

Panie moderatorze dla czego pan mój wpis usunął ?
Napiszę to co wcześniej pan usunął ....Ostatni dostawcom mleka mocno spadło białko w mleku
Czy to dla tego aby piknik zrobić za rolników pieniądze ?
A na piknik dostawcy mleka nie są zapraszani ,tylko pracownicy Mlekpolu ich znajomi i rodzina .
Niech pan w końcu ma odwagę umieścić mój napis

do zbycha za jakie niby rolnikow pieniadze ?

wkurza mnie te e grajewo nie dodaje moich komentarzy wasza strona robi sie coraz gorzsza i do dupy

no własnie ta strona jest do dupy

do ja a za czyje pieniądze ty sponsorowałś

Drodzy rolnicy pojęcia zielonego nie macie na ten temat!!!!! Za wasze pieniądze???? Są pieniądze przeznaczone na fundusz reprezentacyjny z góry w każdej dużej firmie tutaj była możliwość albo oddać te pieniądze do Skarbu Państwa albo zrobić piknik żeby "swoi" użyli. NIe chcecie prosze bardzo. Wam nic nie pasuje płaćcie normalny ZUS tysiąc złotych miesiecznie a nie KRUS, obejdzcie sie bez dopłat jak reszta słołeczenstwa i zobaczycie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.