poniedziałek, 27 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 2552 wyświetleń

Piknik Organizacji Pozarządowych 2022

Dnia 28 maja 2022 r. w Parku z czołgami odbyła się druga edycja Pikniku Organizacji Pozarządowych, którego organizatorem było Centrum Organizacji Pozarządowych, Miasto Grajewo i Grajewskie Centrum Kultury. Piknik otworzył Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski oraz Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo Halina Muryjas–Rząsa, którzy powitali przybyłych  gości, organizatorów oraz współorganizatorów, m.in.: Towarzystwo Przyjaciół 9. Pułku Strzelców Konnych, Morsy Szychy Grajewo, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Motocyklowy Motowilki, KS Maratonka, OSP Grajewo, ZHP – Hufiec Biebrzański, Szlachetna Paczka, Młodzi dla Grajewa.

 


Na uczestników wydarzenia czekało moc atrakcji: gry, zabawy i konkursy z nagrodami  przygotowane przez lokalne stowarzyszenia. Dzieci aktywnie brały udział w animacjach Fabryki zabawy oraz w konkursie KS Maratonka. Najmłodsi świetnie sobie poradzili z testem na temat KS Maratonka i Biegu Wilka. Następnie odbył się bieg integracyjny dookoła parku, który zgromadził amatorów zdrowego trybu życia. 

 


Podczas pikniku wszyscy chętni mogli spróbować kuchni ukraińskiej, m.in. barszczu ukraińskiego z obowiązkową łyżką śmietany, pierogów z serem, czy też pampuszki (drożdżowej bułki z ziołami i czosnkiem). Kuchnia polowa oferowała również dania, które cieszą się popularnością zarówno w Polsce jak i w Ukrainie: grochówkę oraz makowiec.

 


Dziękujemy za tak liczne przybycie pomimo deszczowej pogody. Zobaczcie jak wszyscy świetnie się bawiliśmy. 

 


GCK

 

Komentarze (3)

Więcej takich pikników świetna integracja i wspólna zabawa

Czy na Dzień Dziecka miasto też coś zorganizowało dla dzieci ? tak jak to jest w innych miastach , czy raczej nic nie będzie .

Super impreza udana jak zawsze szkoda że mieszkańcy nie uczestniczą.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.