Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10948 wyświetleń

Pijany leżał przy jezdni


Dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu policjanci interweniowali wobec pijanego mężczyzny, który przewrócił się do rowu przy jezdni. Mężczyzna był zmarznięty i z trudem utrzymywał się na nogach, dlatego reakcja świadka być może uratowała mu życie i zdrowie. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne policjanci apelują, by nie przechodzić obojętnie obok kogoś, komu może grozić wychłodzenie. 

Pod numer alarmowy zaniepokojony zadzwonił kierowca, który widział poruszającego się chwiejnym krokiem pieszego. Mężczyzna wchodził na jezdnię, powodując zagrożenie na drodze. Kierowca był także świadkiem, jak mężczyzna przewraca się do przydrożnego rowu. 

Do zdarzenia doszło przy drodze krajowej nr 65 na trasie Ełk-Straduny. We wskazanym miejscu policjanci zastali zmarzniętego mężczyznę. Z jego ust wyczuwalny był zapach alkoholu i miał on problemy z utrzymaniem równowagi. Powodowało to ogromne zagrożenie dla niego i dla innych uczestników ruchu drogowego. Po badaniach lekarskich policjanci przewieźli 56-latka do komendy. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Być może reakcja świadka uratowała 56-latkowi życie i zdrowie, a także zapobiegła tragedii na drodze.
  
Dlatego policjanci apelują – reagujmy na osoby, których życie jest zagrożone. Jest coraz zimniej, więc jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Alarmujmy o takich przypadkach. Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi przekazanemu właściwym służbom można zapobiec nieszczęściu i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.  - informuje KPP Ełk

 

Komentarze (2)

co to za życie, na koszt państwa, z zachlana mordą, śmierdzący, odrażający i jeszcze inni muszą się tym stale zajmować ?

No tak ale ten pijany pijąc wspomaga budżet państwa bo płaci akcyzę za kupiony alkohol. Wesprzyjmy ZUS czynem i umrzyjmy przed terminem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.