Szczuczyn

Pierwsi inwestorzy w SSE!

Pierwsze firmy zainwestują w suwalskiej SSE w gminach Narewka i Szczuczyn. Zarząd strefy wydał zezwolenia na prowadzenie działalności firmie produkcjącej wielowarstwowe worki papierowe oraz folie LDPE z Grajewa, która zainwestuje w Szczuczynie oraz firmie zajmującej się produkcją m.in. węgla drzewnego i brykietu (Mirand Plus), która będzie działać w Narewce.

Przedsiebiorca z Grajewa ma zainwestować w Szczuczynie minimum 3 mln zł i zatrudnić sześciu nowych pracowników. Firma, która jest polskim producentem worków na potrzeby mleczarstwa, branży spożywczej czy węgla, ma zbudować nowy zakład produkcyjny. Inwestycja powinna być zrealizowana do końca marca 2021 r. - poinformowała Monika Orzechowska z Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podpisano akt notarialny w sprawie nabycia przez firmę z Grajewa 2,5 ha pod inwestycję - poinformował burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński. Miasto zapowiada, że na przełomie stycznia i lutego 2017 r. będzie ogłaszany kolejny przetarg na działkę o powierzchni 2 ha. Są zainteresowani inwestorzy. Cała szczuczyńska podstrefa liczy 12 ha.

Suwalska SSE powstała 20 lat temu. Po ostatnim powiększeniu jesienią 2015 r. obejmuje łącznie 635 ha pod inwestycje w podstrefach: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża w woj. podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim oraz Małkinia Górna w woj. mazowieckim, a także tereny w gminach: Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny, Ostrów Mazowiecka, Olecko i Zabłudów. Dotychczas wydała 231 zezwoleń, firmy zainwestowały prawie 3 mld zł, zatrudniły ok. 10 tys. osób – podaje Onet.Bialystok

 

czwartek, 30 czerwca 2022

Absolutorium dla Burmistrza

wtorek, 28 czerwca 2022

XLIV Konkurs Piosenki

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.