Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12238 wyświetleń

Parafia - integruje

Dnia 16 kwietnia br. na terenie parafii p.w. Św. Ojca Pio odbyło się spotkanie integracyjne z osobami niepełnosprawnymi z Grajewa i okolic.

Organizatorem jest powstała przy parafii świetlica CARITAS.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 mszą św., której przewodniczył dyr. Caritas diecezji łomżyńskiej ks. Wojciech Zyśk.

Przybyło wiele osób niepełnosprawnych z opiekunami, również dzieci, które szczególnie cieszyły się z pieczenia kiełbasek oraz prezentów świątecznych od Caritas, jak widać na zdjęciach niżej.

- Dla tych osób czasem wogóle wyjście z domu jest to wielkie wydarzenie. Jeden z tych młodych był pierwszy raz w kościele. Będziemy starali się organizować więcej takich spotkań – mówi ks. Proboszcz Tomasz Wilga

foto - Parafia p.w. Św. Ojca Pio
e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

Uwazam ze takie spotkania sa bardzo wazne i potrzebne dobrze sie stalo ze powstala taka parafia i jest w niej nasz ksiadz probosz pozdrowienia dla ksiedza tomasza

co to ta swietlica caritas i kto nia jest???

Świetlica Caritas będzie działała przy parafii św. Ojca Pio w Grajewie.
Będzie to świetlica socjoterapeutyczna, przeznaczona dla dzieci oraz młodzieży. Jeżeli chodzi o dzieci to będzie np. pomoc w odrabianiu lekcji, wpsólnie spędzany czas na zabawach oraz wszelkiej pomocy dotyczącej szkoły oraz ich życia. Jeśli chodzi o młodzież: to pomysłów jest wiele. Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail: yurostuff@poczta.onet.pl. Postaram się odpowiedzieć na pytania. Pozdrawiam!

a kotoska jak zwykle daje czaduuu nie ma to tamto :D

Ks Proboszcz Tomasz Wilga jest niezastąpiony i aby wiecej takich imprez !!!!

spotkanie super oby tak dalej integrujecie sie wszyscy acha pozdrowienia dla pani Marii ktora jest na zdjeciach

Popieram takie pomysły!! W końcu coś się dzieje, coś porzytecznego!! Pozdrawiam!!

Ksiądz Wilga to wspaniały człowiek!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.