Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 13471 wyświetleń

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli to uliczne jasełka, organizowane z okazji święta Objawienia Pańskiego, które jest obchodzone na pamiątkę hołdu, jaki według tradycji nowo narodzonemu Jezusowi złożyli trzej mędrcy: Kacper, Melchior i Baltazar. 

W województwie podlaskim Orszaki Trzech Króli zorganizowano w 13 miejscowościach - poza Białymstokiem, Łomżą i Suwałkami także w Augustowie, Bielsku Podlaskim, Ciechanowcu, Goniądzu, Grajewie, Kolnie, Rajgrodzie, Siemiatyczach, Sokółce i Wiżajnach. - informuje Polskie Radio Białystok

 

 

fot.e-Grajewo.pl

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ojca Pio w Grajewie

Komentarze (17)

Super ten orszak był , nawet mróz nie przeszkadzał.Pozdrowienia i podziękowania dla księdza Darka za pomysł i wspaniały orszak Trzech Króli.

wspaniały orszak! i piękna uroczystość :) Bóg zapłać Księdzu Proboszczowi i wszystkim uczestnikom! a szczególnie dzieciom:))

Janek piekna bryczka

Pan Bóg zesłał nam tak wspaniałego proboszcza.Dzieki ci PANIE

Brawo Waldek !!!

Jak nie procesja to orszak lub inny marsz za życiem. Czy to są imprezy odpowiednio zabezpieczone np przed najechaniem przez pojazdy mechaniczne? Czy w świetle obowiązujących przepisów można sobie łazić po drogach publicznych jak na wsi. Czy Grajewo już pod tym względem spadło do rangi gminy? Jedyne imprezy masowe ostatnio organizuje nam już tylko kościół. Panie burmistrzu apeluje o zwiększenie środków na kulturę w naszym mieście.

Gdzie można zamówić te bryczki? Proszę o kontakt. Piękne!!!!

Bo widzisz inga , w tej chwili Kościół ( czyli my lud wierzący w Boga) w tej chwili jako jedyni możemy i powinniśmy zadbać aby wartości chrześcijańskie i tradycje nie zaginęły w narodzie. Jak wychować młode pokolenie ? Apelujesz do burmistrza o zwiększenie środków na kulturę ? jaką? Hades? ( gdzie sama nazwa nie jest ciekawa) i ogródki piwne ? to jest wg Ciebie kultura? Owszem , Kino, ciekawi goście, przedstawienia itp. tak , ale za 45-50 zł nie stać wszystkich na takie wyjście. A jak piszesz "łażenie" po ulicach jest za darmo, ale w imię czego? Dla mnie bardzo się podobało, wielkie ukłony dla Proboszcza Dariusza że tak szybko zorganizował.

Do IGA kobieto masz problem ze łażo po drogach , ty nie musisz łazic lepiej kup sobie piwo i pij przed telewizorem albo zaproś koleżanke to będziesz miała odpowiednią kulture i mozliwośc obgadania innych

Widzisz Ania I Ela jak chcesz klepać te swoje pacierze i epatować swoją wątpliwą wiarę w Boga to rób to w kruchcie kościoła albo w zaciszu własnego domu. Ulica i miasto są miejscami świeckimi i nie wszyscy chcą patrzeć na średniowieczne obrzędy do których są zmuszane dzieci. Jak wcześniej wspomniałam z naruszeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Później jest płacz, że zdarzył się wypadek. Historia zna takie przypadki i to w naszej okolicy.

Do Inga - Zapewne w dniach 25 i 26 grudnia w jakis sposob obchodzisz te dni czyli święta, a jak masz takie przekonania to powinnaś iść do pracy, nie robic zakupów świątecznych, nie siedzieć przy stole wigilijnym i być oburzona na cały świat, bo nie tylko ulica i miasto świętują ale radio, telewizja i sklepy oczywiście. 6 stycznia tez trzeba bylo iść do pracy a nie korzystac z dnia wolnego. Tak też powinni się zachować ateiści.

Widzisz inga jak masz wątpliwą wiarę to właśnie klepiesz pacierze ( tak napisałaś) , ale Bóg i tak Ciebie kocha :)

Inga mi równiez moze sie nie podobać, żę kobiety wychodzą na ulicę i domagają się prawa do mordu dzieci. Nie możesz znieść, że dzieje się coś dobrego? Rzeczywiscie lepiej zorganizować paradę równości

Przecież była Policja i zabezpieczała Orszak pilnując porządku i bezpieczeństwa. Poza tym nikt nikogo nie zmuszał wszystko było zupełnie dobrowolne, a dzieci jeszcze same zachęcały rodziców. A ulice są dla wszystkich każdy ma prawo spacerować nawet demokracja to szanuje nieprawdaż. W czym więc problem. Kościół to nie zakrystia tylko codzienne życie i ludzie, którzy żyją w mieście i chcą dzielić się wiarą, radością i modlitwą o pokój na świecie, by każdemu żyło się dobrze. "Pokój i dobro" - pozdrawiamy:)

Najlepsze imprezy i orgie,odwbwają się w Częstochowie podczas pielgrzymki latem... bardzo dużo opakowań po prezerwatywach można zauważyć - to też stało się już tradycją- pomijąc fakt,że kościół katolicki jest pobożną (jak kiedyś Zakon N,M,Panny) i mrega spokojąną instytycją. Napisałem, choć wiem,że komentrarz jest zbyt krytyczny wobec kościoła kat. by Redakcja odważyła się go opublikować - w końcu w Grajewie rządzi Pisa z KK!

trochę tolerancji inga, żyjemy w wolnym kraju, w którym każdy ma zagwarantowaną konstytucyjnie wolność sumienia i wyznania, jeśli ci się to nie podoba to wyjedź do chin, wietnamu albo innej koreii i nie zatruwaj tu nam forum swoim hejtem

Bardzo dziękuje Ci Aniu :) co tak na prawdę nie ma za co , to jak wiesz,jest zasługa Boga,który użył za narzędzie Swe naszego ks. Proboszcza,że w tak krótkim czasie zorganizował to wszystko :) Pozdrawiam Cię serdecznie :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.