wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 9949 wyświetleń

"Opłata" za wycinkę drzew

W Monitorze Polskim ukazało się obwieszczenie ministra środowiska w sprawie stawek opłat za usunięcie drzew i krzewów na rok 2017

Na podstawie ustawy o ochronie przyrody (art. 85 ust. 9) resort środowiska ogłosił maksymalne stawki opłat za usuwanie drzew. Za jeden centymetr obwodu pnia mierzonego na wysokości 130 cm poziom stawek wynosi od 99,54 zł - w przypadku obwodu pnia do 25 cm - do 382,46 zł, kiedy obwód pnia przekracza pół metra. 

Ogłoszono ponadto stawki dla poszczególnych rodzajów lub gatunków drzew w zależności od obwodu pnia oraz od tempa przyrostu pnia na grubość. Na przykład dla topoli, której obwód pnia mierzony na wysokości 130 cm wynosi 101–110 cm, stawka wynosi 4620,99 zł.

Zgodnie z obwieszczeniem stawkę za usunięcie jednego metra kwadratowego powierzchni pokrytej krzewami ustanowiono na 254,04 zł.

OBWIESZCZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA1) z dnia 28 października 2016 r. w sprawie stawek opłat za usunięcie drzew i krzewów na rok 2017 (pdf)

 

 

 

 

info: http://samorzad.pap.pl/

 

 

 

Komentarze (6)

ten minister jest chory niech swoje krzewy w glowie po wycina

trochę duże te opłaty

Z skądś dla rydzyka trzeba wziąć.

Jestem ciekaw jakie stawki wyliczono dla instytucji Lasy Panstwowe ,

Bardzo wysokie oplaty za ta wycinke. Ciekwe kto i ile zaplaci za 57 drzew wycietych pod budowe sciezki rowerowej do Koszarowki.?

Ale to są opłaty KARNE w przypadku nielegalnej wycinki drzew. Jak uzyskuje się legalną decyzję to nie ma opłat. Myśleć trochę!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.