poniedziałek, 22 lipca 2024

Kraj

Odpowie za wymuszenia

Odpowie za wymuszenia rozbójnicze

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze na swoim o dwa lata młodszym koledze. Teraz nastolatek za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Dziś rano, policjanci z Zespołu ds. Nieletnich Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łomży, zatrzymali 16-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze na 14-latku. Do zdarzeń dochodziło między innymi na terenie jednej z łomżyńskich szkół. Jak ustalili funkcjonariusze, jesienią ubiegłego roku, nastolatek grożąc pobiciem młodszemu koledze najpierw zażądał od niego wydania pieniędzy, a gdy ich nie otrzymał, oddania telefonu komórkowego. W podobny sposób, w połowie grudnia przy użyciu gróźb, w ręce agresora trafił kolejny telefon, a w kwietniu tego roku również tablet. Teraz 16-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Ustalenia łomżyńskich policjantów prowadzących tę sprawę, doprowadziły również do zatrzymania 36-letniego mężczyzny podejrzanego o paserstwo. Policjanci odzyskali skradziony tablet i telefon. Dzisiaj 36-latek usłyszał zarzuty a za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.