poniedziałek, 22 lipca 2024

Kraj

Odnaleźli uprowadzonego

Policjanci odnaleźli uprowadzonego 26-latka i zatrzymali 5 sprawców

W wyniku współdziałania policjantów z Podlasia, Mazowsza i funkcjonariuszy CBŚ zatrzymanych zostało 5 mężczyzn podejrzewanych o pobicie i uprowadzenie 26-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego. Okoliczności zdarzenia i motywy działania sprawców wyjaśniają policjanci CBŚ pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kolnie.

W nocy z wtorku na środę do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie zadzwonił zdenerwowany mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że chwilę wcześniej kilku młodych mężczyzn podjechało do idącego ulicą Grabowa 26-latka. Ten został przez nich pobity i siłą wciągnięty do samochodu. Następnie auto gwałtownie ruszyło w kierunku Kolna. Zaalarmowani policjanci natychmiast przystąpili do działania. Gdy jedna grupa policjantów na miejscu zdarzenia ustalała okoliczności zajścia ich koledzy zajęli się poszukiwaniem pojazdu porywaczy. Natychmiast też sygnały o zdarzeniu zostały przekazane do innych jednostek Policji. W wyjaśnienie sprawy zaangażowali się również doświadczeni funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Centralnego Biura Śledczego. Już po kilku godzinach policjanci z Łysych zatrzymali poszukiwane auto na terenie województwa mazowieckiego. W ręce mundurowych wpadli czterej podróżujący nim mężczyźni w wieku od 20 do 25 lat. Wszyscy zostali przewiezieni na Podlasie i tu trafili do policyjnych aresztów. Dalsze wnikliwe ustalenia mundurowych doprowadziły do miejsca, gdzie przetrzymywany był uprowadzony mieszkaniec okolic Kolna. Trop wiódł do szopy na terenie jednego z gospodarstw w gminie Łyse. Właśnie tam wczoraj po południu wkroczyli współdziałający funkcjonariusze z Podlasia, Mazowsza i CBŚ. Wewnątrz odnaleźli uprowadzonego, który wymagał pomocy medycznej. Ze złamaną ręką został on odwieziony do szpitala. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali także kolejnego podejrzewanego o udział w przestępstwie 27-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Cała piątka zatrzymanych dzisiaj zostanie doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Kolnie.

Teraz okoliczności zdarzenia oraz motywy i pobudki działania sprawców pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kolnie szczegółowo wyjaśniają funkcjonariusze CBŚ. źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.