poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 15269 wyświetleń

Odbiór odpadów komunalnych

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych zmieszanych od 1 sierpnia 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku.

Urząd Miasta Grajewo


Zabudowa jednorodzinna:

- pierwszy i trzeci wtorek każdego miesiąca - ulice :

11 Listopada, 23 Stycznia, Adama Mickiewicza, Akacjowa, Brzozowa, Cudro,    Cypriana Kamila Norwida, dr. T. Nowickiego, Dworna,  Elizy Orzeszkowej, Ełcka, Grunwaldzka, Grzybowa, Henryka Sienkiewicza, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Jeżynowa, Jodłowa, Juliusza Słowackiego, Kolektorowa, Komunalna, Krótka, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Krzywa, Ks. Aleksandra Pęzy, Ks. Jerzego Popiełuszki, Leśna, Lipowa, Malinowa, Marii Dąbrowskiej, Ogrodowa, Owocowa, Parkowa, Piaskowa, Plac Niepodległości, Polna, Poziomkowa, Przekopka, Romualda Traugutta, Rzemieślnicza, Sosnowa, Spółdzielcza, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego, Strażacka, Świerkowa, Wesoła, Wiejska,  Wierzbowa, Wilczewo, Władysława Stanisława Reymonta, Wspólna, Wyzwolenia.

- drugi i czwarty wtorek każdego miesiąca - ulice :

Architektów, Baśniowa, Boczna, Budowlana, Chabrowa, Cicha, Działkowa, Elewatorska, Fabryczna, Franciszka Stefczyka, Gen. Jarosława Dąbrowskiego, Gen. Józefa Bema, Geodetów, Jaśminowa, Kasztanowa, Kazimierza Pułaskiego, Kolejowa, Konopska, Konwaliowa, Kwiatowa, Lawendowa, Liryczna, Łąkowa, Marii Konopnickiej, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Miła, Miodowa, Partyzantów, Przemysłowa, Przygodowa, Rolna, Różana, Sadowa, Słoneczna, Sportowa, Szkolna, Tadeusza Kościuszki, Wąska, Wiórowa, Wrzosowa.

- drugi i czwarty czwartek każdego miesiąca - ulice :

9 Pułku Strzelców Konnych, Cmentarna, Dolna, Ekologiczna, Elektryczna, Generała Stefana Grota-Roweckiego, Górna, Hanki Sawickiej, Jana Krasickiego, Konstytucji 3 Maja, Koszarowa, Kościelna, Legionistów, Mariana Buczka, Mikołaja Kopernika, Os. Młodych, Nowo Osiedle, Pocztowa, Rtm. W. Konopki, Skośna, Spokojna, Szpitalna, Targowa, Topolowa, Ułańska, W. Perlitza, Wiktorowo, Wojska Polskiego, Zielona. 

Zabudowa wielorodzinna:  

- dwa razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek - według potrzeb).

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych zebranych selektywnie:

- zabudowa jednorodzinna:
19 sierpnia 2013 r., 16 września 2013 r., 14 października 2013 r., 18 listopada 2013 r., 16 grudnia 2013 r., 13 stycznia 2014 r., 10 lutego 2014 r., 10 marca 2014 r., 14 kwietnia 2014 r., 12 maja 2014 r., 16 czerwca 2014 r.

- zabudowa wielorodzinna :
-  raz w tygodniu (piątek)


 Informujemy, że odpady należy wystawić w dniu odbioru przed bramę posesji   do godz. 7.00.

 Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajduje się na terenie bazy PUK (wjazd od ul. Ekologicznej - naprzeciw oczyszczalni Mlekpolu), czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 18.00.

PSZOK świadczy usługi w zakresie nieodpłatnego przyjmowania od mieszkańców miasta Grajewo następujących frakcji odpadów:
 meble i inne odpady wielkogabarytowe;
 zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
 odpady budowlane i rozbiórkowe w ilości wskazującej na pochodzenie  z gospodarstwa domowego;
 odpady zielone z pielęgnacji ogrodów;
 przeterminowane leki;
 zużyte baterie i akumulatory;
 papier i tektura, opakowania z papieru i tektury, opakowania wielomateriałowe;
 odpady opakowaniowe ze szkła bezbarwnego i kolorowego;
 tworzywa sztuczne typu PET;
 tworzywa sztuczne typu plastik przemysłowo-gospodarczy;
 metale;
 chemikalia (farby, rozpuszczalniki, oleje );
 zużyte opony pochodzące z pojazdów osobowych w ilości nie przekraczającej 4 sztuki/rok z gospodarstwa domowego.

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (14)

i co z tego jak i tak z domkow jednorodzinnych wyrzucaja smieci do smietnikow przy blokach przyklad mieszkancy z nowo osiedla do smietnika przy bloku 31 wielokrotnie bylem swiadkiem...

odpady (pszok) dlaczego trzeba samemu dostarczać a puk powinien przyjezdzac po takie odpady biora zato niezłą kase! i dlacego opony samochodowe tylko 4 sztuki rocznie na gospodarstwo domowe ? a jak ktos ma warsztat samochodowy na własnej posesji z zarejestrowana działalnoscią i ma wiecej takich opon to co ma z nimi zrobić?

a co z firmami, kiedy od firm bedziecie odbierac odpady?

Jak to rozumieć? to koszy przy blokach nie będzie? Bo do tej pory nie ma. Bloki to zabudowa wielorodzinna. I co? - co piątek dymać z odpadami na plecach do bazy PUK? proszę o odpowiedź na tym forum i na tym portalu.

owszem, wrzucam śmieci do omawianego śmietnika ale podpisałem stosowną umowę ze SM L-W i za to zapłaciłem

w jaki dzień tygodnia będą odbierane szkło i butelki pet-może jakiś grafik

zbulwersowany mieszkańcu Grajewa - Jak ktoś ma warsztat to ma działalność gospodarczą i musi mieć podpisaną oddzielną umowę.
widz - zgodnie z nową ustawą każdy właściciel nieruchomości musi mieć swoje pojemniki, bądź je dzierżawić
jih - firmy nie są objęte systemem, na razie miasto odpowiada tylko za odpady z nieruchomości zamieszkałych.
lokator - w Grajewie system wchodzi od 1 sierpnia i PUK systematycznie będzie uzupełniał pojemniki na osiedlach.

Stanisław, zapłaciłeś do SM L-W, ale na jakiej podstawie. Z posesji zamieszkałych za odpady od 01 lipca 2013 roku płacimy do Urzedu Miasta na podstawie złożonej deklaracji. Pozdrawiam.

Jih - też prowadzę firmę i odpady odbiera ode mnie firma na podstawie zawartej umowy w terminach określonych w umowie.
Zbulwersowany mieszkaniec Grajewa - chłopie, prowadzisz warsztat, kupujesz opony, masz opony zużyte, musisz mieć umowę na odbiór tych opon z firmą która się tym zajmuje.

PSZOK jest tylko dodatkowo. Firma przecież odbiera śmieci te segregowane, ale jak ktoś chce, to może więcej wywieźć do punktu zbiórki. A firmy prywatne przecież nie są objęte nową ustawą, od dawna Urząd o tym trąbi. Ci co prowadzą działalność, podpisują sobie umowę z kim chcą i oddają ze swoich pojemników tak jak do tej pory, bez zmian.

A co z workami na puszki i inne metale? Czy dostaniemy stosowne worki? W końcu płacę za to. A jeden worek na miesiąc na plastiki to zdecydowanie za mało!

Miały być dostarczone przez firmę wywożącą śmieci pojemniki lub worki do segregacji szkła ,plastiku i papieru .Czyżby to PUKu nie obowiązuje?Powinno być taj jak w Niemczech,na każdej ulicy pojemniki do segregacji,skoro mamy segregować dostarczcie pojemniki na szkło białe,brązowe,zielone i na papier.

nie ważne, kto gdzie wyrzuci, przecież i tak płacimy od osoby, a nie od ilości śmieci

a osiedla kiedy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.