wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 13225 wyświetleń

"Niezła sztuka"

Grupa mieszkanek Łomży zaczęła zbieranie podpisów pod protestem przeciwko przedmiotowemu traktowaniu kobiet. Kobiety zdenerwowały bilbordy łomżyńskiego browaru,  na których obok ładnej młodej kobiety umieszczono butelkę piwa i napis "Niezła sztuka". Zdaniem protestujących określenie "niezła sztuka" może dotyczyć co najwyżej zwierząt. www.4lomza.pl

Działania marketingowe browaru z Łomży  przebiegają pod hasłem "Mężczyźni wybierają laleczki". Kampania potrwa do końca lipca i obejmuje region północno-wschodniej Polski.

 

e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

heh... panie przesadzaja... to tylko chwyty marketingowe :) wiadomo, kazdy chce jakos zwrocic na siebie uwage :) panie teraz o tym gadaja, robia szum i o piwku robi sie glosno. Sama jestem kobieta i nie mam nic przeciwko temu. Szanuje siebie. Tylko bez przesady, zeby sie czepiac to takich rzeczy? pfff dajcie spokuj :/

jacy ludzie to debile nie maja co robic z glupoty to bede o taka mala blachostke sie klucic ... CZUBKI i NIC WIECEJ!!!!

"przedmiotowe traktowanie kobiet" ..hmm.. może chodzi o to że kobieta została przedstawiona niechlubnie na bilbordzie (zapewne nie tak uczesana, zły makijaż, albo brak nóg...niewiem)... niby nie podoba się napis "niezła sztuka"... z jednej strony mogą mieć rację... bo gdzie tu jest sztuka... ani to nie jest zbyt ładne... nie widać w tym żadnego rzemiosła... a także jest tylko sztuka brzydkiej butelki a nie "niezłej" (chociaż liczy się zawartość :)... a to na dole "mężczyźni wybierają "laleczki"" , też wydaje się niezbyt trafne.. niby mężczyźni mają wybierać laleczki.. to obraza mężczyzn.. no może gdy było się małym chłopcem zdarzyło się niekiedy wybierać lalki ze sterty innych zabawek ;), ale jako mężczyźni nie musimy na szczęście dokonywać takich wyborów... być może chodzi o te "laleczki" na etykiecie butelki łomża, tu z kolei nie widzę żadnego celu w zbieraniu papierowych laleczek ...a więc wniosek : o co protestującym kobietom chodzi??!!

Do Magda: może i chwyty marketingowe, ale żeby nie propagowali tego typu określeń, to może wtedy nasi szanowni mężczyźni widząc idącą młodą dziewczynę ulicą nie czyniliby brzydkich uwag. Sama nie podejmowałabym działań przeciwko takim reklamom, bo to już przesada. Ale też nie lubię tego typu bilboardów. O ja Naprawdę się szanuję. Ale widzę, że niektóre kobiety bardzo lubią takie zachowanie płci przeciwnej. A tak na marginesie to "spokuj" pisze się przez "Ó".

baby do koscioła a nie wam głupoty w głowie

sprawa wydaje się jasna: ten protest jest niczym innym jak kampanią reklamową Browaru Łomża.. nie zdziwiłbym się gdyby część kobiet (tych najbardziej "krzyczących") otrzymywała (od tegoż browaru) honorarium finansowe ... no cóż w pewnym stopni efekt osiągnęły (o czym świadczy np. umieszczenie tejże wiadomości "Niezła sztuka" na stronie 4lomza i egrajewo)... a może się myle... nieświadome protestujące kobiety przy okrazji zrobiły reklamę browarowi (podobnie jak z "szumem" wokół obwodnicy Augustowa... dodatkowa reklama masta.. więcej turystów - klientów)..

Nie zdziwiłbym się gdyby mężowie tych protestujących kobiet byli pracownikami tego browaru, lub te Panie organizują ten protest za spore pieniądze tej firmy i sam browar to zorganizował, gdy prześledził wcześniej losy Rozpudy. Muszę przyznać , że ten chwyt marketingowy był niezły.

a ja tam lubie laleczki ...............D hehe pzdr dla piwoszy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.