środa, 26 stycznia 2022

Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 5709 wyświetleń

Nielegalnie zastrzelili łosia i zabrali z lasu jego tuszę

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o nielegalne zastrzelenie łosia i zabrania z lasu jego tuszy. Prawo łowieckie przewiduje za to przestępstwo do 5 lat pozbawienia wolności. 35-latek tłumaczył mundurowym, że pomylił łosia z dzikiem.


Pod koniec listopada br. mundurowi otrzymali zgłoszenie o zastrzeleniu łosia i zabraniu tuszy zwierzęcia w lesie na terenie powiatu zambrowskiego. W miejscu wskazanym przez strażnika leśnego odnaleziono ślady świadczące o tym, że zabite zwierzę zostało wyciągnięte z lasu, a następnie załadowane do samochodu. Policjanci na podstawie zebranego materiału podejrzewali, że osoby, które dokonały uboju zwierzyny, miały w tym zakresie doświadczenie. Podejrzani zostali zatrzymani. 


- Podczas przeszukania posesji 35-latka funkcjonariusze znaleźli samochód, którym była przewożona tusza łosia. Zwierzę zostało już rozebrane i przerobione w masarni. Funkcjonariusze w domu mężczyzny ujawnili również broń, z której prawdopodobnie zostało zastrzelone zwierzę. Zatrzymany przyznał się do zastrzelenia zwierzęcia i tłumaczył, że pomylił łosia z dzikiem. Nie chcąc zostawiać go w lesie razem z kolegami (30 i 37-latkiem), załadowali tuszę do samochodu i przewieźli do garażu - podaje oficer prasowy zambrowskiej Policji.


Łosie są objęte ochroną, polowanie na nie jest zabronione. Trzej mieszkańcy powiatu zambrowskiego usłyszeli zarzut polowania w czasie ochrony. Ustawa prawo łowieckie przewiduje za takie przestępstwo do 5 lat pozbawienia wolności.
(fot. - archiwum, KWP B-stok)

 

Komentarze (22)

Jak mozna pomylic łosia z dzikiem. Co za głupie tłumaczenie. Kara powinna byc surowa

Zaskakująca pomyłka. Dzik z porożem.

....łosie pod ochroną, a ile osób zginęło przez te chronione zwierzęta na drodze Grajewo - Mońki ???....łoś zabity a może własnie on byłby kolejnym sprawcą wypadku , więc nawet lepiej jak ofiarą jest łoś a nie człowiek ....

Całe szczęście , ze nie było blisko człowieka, bo pomyliłby z zającem.
Strach do lasu wejśc.

Jak można łosia pomylić z dzikiem.Łoś trafił łosia.Zabrać mu broń i licencję bo następnym razem może człowieka pomylić z łosiem jeśli nie odróżnia.

a tesciowa mozna z kims pomylic

Myśliwi coś często mylą wszystko inne z dzikami (niestety łącznie z ludźmi). Może przydałby się coroczne psychotesty i badania medyczne?

No to teraz zapłaci łosiowe.

Może nie mieli PiS-owskich dokładek jak większość Polaków i musieli po prostu sobie zapolować aby przeżyć.

Chętnie "pomyliłbym" myśliwego z "zabłąkanym" baranem. Wilki lub lisy miałyby co jeść zimą, bo takiego kretyna zostwiłbym w lesie.

Przykład idzie z góry. Poza tym wg mnie nikt normalny i wrażliwy nie może być myśliwym. W tych czasach myśliwi nie są do niczego potrzebni ! Następnym razem może któryś z nich pomyli kolegę po fachu z jakimś dzikiem. Czekam na to z miłą chęcią.

Czy to był licencjonowany myśliwy który skłusował łosia, czy zwykły kłusownik który ubił zwierza? Coś ostatnio nasze strzelce borowe często się mylą, a to ubiją zwierza pod ochroną, a to podstrzelą dzieciaka, ba nawet kumpla z polowania wezmą za dzika. Czy to jakaś choroba zawodowa strzelców leśnych czy inna pomroczność?

to plac za szkody rolnikom mondralo Jolo

powinni im zrobić "warsztaty" jak w filmie ck dezerterzy, to by zapamiętali i właściwie nazywaliby zwierzątka, tam Nogay zawsze wiedział, kiedy miał przed sobą kurę :))))

pirat dobry komentarz , pozdro

A od kiedy pozyskiwanie jedzenia jest nielegalne?

Święta za pasem a tu takie mięsko sobie spaceruje. No i kto by to wytrzymał mając flintę w rękach???

Do Pirat teściową to z chupacabrą

nie powinni nigdy wiecej miec pozwolen na polowanie skoro nie potrafia rozpoznac zwierzat w lesie.

czy łoś był szczepiony ?

pirat mięso z teściowej może być łykowate ;-)

Tak prostując post pod względem merytorycznym - łoś nie jest pod ochroną. Jest zwierzęciem łownym z czasowym zakazem polowań (tzw. moratorium). Moratorium wprowadzono w 2001 roku i miało trwać 10 lat, ale... trochę się przedłużyło.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.