sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 7513 wyświetleń

Nielegalne papierosy

KPP Ełk: Nielegalne papierosy na straganie oraz rozlewany i sprzedawany w mieszkaniu spirytus. Dwie kobiety zatrzymane przez ełckich policjantów.

Ponad 600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy znaleźli policjanci na straganie u handlującej 46-letniej kobiety. Tego samego dnia policjanci zatrzymali, inną 55-letnią mieszkankę Ełku, która nie mając uprawnień nielegalnie rozlewała spirytus i sprzedawała go innym osobom. Teraz obie odpowiedzą przed sądem.

Tylko wczoraj ełccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej zatrzymali dwie kobiety trudniące się nielegalnym obrotem papierosami i alkoholem.

Policjanci zatrzymali 46-letnią kobietę, która na straganie handlowym miała ponad 600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 5 litrowych butelek spirytusu. Kobieta naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 10.000 zł. Teraz grozi jej wysoka grzywna, przepadek towaru i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali, inną 55-letnią mieszkankę Ełku, która nie mając uprawnień nielegalnie rozlewała spirytus i sprzedawała go innym osobom.  Kryminalni wchodząc do mieszkania kobiety spotkali wychodzącego mężczyznę, który pod ubraniem schowaną miał butelkę wódki. Jak ustalili policjanci mężczyzna kupił alkohol w mieszkaniu 55-letniej mieszkanki Ełku. Kobieta na widok policjantów wbiegła do kuchni, chwyciła stojącą na stole butelkę i próbowała wylewać z niej alkohol. Teraz za nielegalny wyrób wódki grozi jej kara pozbawienia wolności do roku.

Komentarze (3)

Dlaczego papierosy Polki sa nielegalne a papierosy zagranicznego koncernu zarabiajacego miliardy na Polakach sa legalne? Ten koncern oplacil polskich politykow zeby przy pomocy sluzb mundurowych wykosili lokalna konkurencje czyniac z milionerow miliarderow a z Polakow zebrakow? Kupujac u sasiada wzbogacasz siebie, kupujac u obcego wzbogacasz obcego i jego panstwo i jego armie.

Należy jeszcze dodać, że na papierosach "wyprodukowanych w Polsce" jest umieszczone błogosławieństwo naszego ministra z ostrzeżeniem + banderola oczywiście w trosce o nasze zdrowie za co już spokojnie w myśl prawa można pobrać należny haracz.
Kupując zeszyt czy ołówek, a nawet gwóźdź też wzbogacamy obcego, przecież w Polsce się tych produktów jak i wielu innych też się nie wytwarza.

To co napisałeś krzysztof to szczera prawda

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.