wtorek, 16 czerwca 2026

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 4972 wyświetleń

Mikroretencja - nabór rusza 22.06.2026 r.

Zbieranie deszczówki to prosty sposób na oszczędność wody i niższe rachunki. Nabór wniosków na dofinansowanie instalacji, które pozwalają zbierać i wykorzystywać deszczówkę w domach i ogrodach, rozpocznie się 22 czerwca. Wsparcie wyniesie do 8 tys. zł. Wnioski przyjmować będą wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Nabory wniosków poprowadzą wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW) w ramach umów podpisanych z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).


Na realizację projektów w całym kraju zapewniono 173 mln zł z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027.


Dokumentacja będzie dostępna 1 czerwca na stronach WFOŚiGW.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie mikroretencja.gov.pl 

 

Komentarze (3)

to może Spółdzielnie mieszkaniowe niech skąłdają będzie czym podlewać nasadzenia pod blokami

gdzie są komentarze?

Jak już ludzie pozyskają dofinansowanie i wykonają instalacje to za jakiś czas posły zaczną kombinować czy by czasem nie dowalić ludziom podatku od zebranej deszczówki.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.