środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 13758 wyświetleń

Niedokończona wycinka

Po ścięciu ośmiu grubych lip na szczuczyńskim cmentarzu, które oprócz zaśmiecania, stanowiły zagrożenie dla grobowców,  pozostały niezagospodarowane drobne gałęzie. Prawdopodobnie chętni do ich pozyskania, mogą sprzątnąć je, bez obawy na karę od administratora cmentarza.

                Genia Ch.

 

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (6)

kto wziol grube drzewo niech isprzatnie reszte smieci ,

Grube sami wzięli a patyki innym sprzątać każą.

nic dziwnego lipę ścieli i lipę odwalili

Administrator cmentarza wykonał robotę ,,fachowo i po gospodarsku" tak jak potrafi najlepiej, a że wyszło jak wyszło cóż....Bóg zapłać.

Nie wycinaja źle, wycinają też źle. Stąd u nas tylu malkontentów? Co robi gospodarz i nadzorca terenu? Ktoś do ch..y zlecił usługę i chyba odebrał robotę. Wycinka tych drzew to raczej specjalistyczna czynność i chyba nie wykonywali jej laicy. Może jeszcze usługa nie została wykonana do końca i pozostałe gałęzie zostaną wywieziona za jednym razem. Przez zwykłą grzeczność wypadałoby chyba poinformować parafian o zamierzeniach i planach dotyczących prac porządkowych na cmentarzu.

Obserwator, brak informacji o tym, co się robi, co się wywozi, to brak szacunku dla tych, w których jeszcze tlą się szczątki wiary i do tych, z których oni żyją. Instytucja kościelna rządzi się w naszej własności i ją niszczy, czy możemy to zmienić? Możemy, ale tylko cokolwiek, bo choć to nie my grzeszymy, to ciągle się czegoś boimy. Ktoś nas straszy z miłości? Nie macie w Szczuczynie nawet rady parafialnej, ale to drobna sprawa, bo nawet gdyby była, to i tak ze strachu umizgiwałaby się przed czarnymi. Oni tego żądają.Właśnie, gdzie są pnie drzewa? One są Wasze! Czy sprzątną jeszcze? Nigdy! Może wyciął nocą ktoś obcy na meble. A poco są mohery? Niech pilnują i sprzątają po kotach nocnych. Jedni już sprzątnęli i słyszałam, że podobno do dziś nie ma starego dzw, zegara i reszty.A wodę macie? Naród płaci i niech się cieszy, że ma, komu dawać, bo jest, komu bezwzględnie brać. I to za darmo!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.