niedziela, 14 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 10298 wyświetleń

NFZ dzieli i rządzi!!

Zła wiadomość dla osób cierpiących z powodu schorzeń narządu ruchu – Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisał kontraktu z Oddziałem Ortopedii Urazowej mieszczącym się w Szpitalu Ogólnym w Grajewie.

NZOZ leczył wszystkie wady związane z narządami ruchu nabyte i rozwojowe. Bez kontraktu z NFZ-em dalsza działalność nie ma sensu. Duże środki zainwestowane w remont i wyposażnie jak widać nie gwarantują przychylności NFZ.

Chorzy z powiatu grajewskiego będą musieli teraz jeździć do szpitala w Łomży lub Białymstoku.Potwierdzenie prawa do świadczeń

Osoba, która zamierza skorzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia zobowiązana jest przedstawić potwierdzenie prawa do ich uzyskania.

Obowiązek przedstawienia potwierdzenia prawa do świadczeń nie dotyczy dzieci do 6. miesiąca życia, które nie zostały zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego, np. z powodu braku numeru PESEL!

Do czasu wydania Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego dokumentem potwierdzającym prawo do świadczeń jest każdy dokument, który potwierdza uprawnienia do świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności dokument potwierdzający opłacanie składek na ubezpieczenie zdrowotne

fot -Grajewo.pl

 

Komentarze (9)

powinni dawno
nfz rozwiązac tych darmozjadów!!!!!

Rehabilitacja,ortopedia i co jeszcze?

Warunki przetargu NFZ posiadają poważną wadę ponieważ nie bieże pod uwagę infrastruktury oddziału kierując się wyłącznie ceną usługi. Pozatym koszty przejazdu do odległych oddziałów w innych miejscowościach przenoszone sa na pacjentów.

to w odwecie za sądzenie się szpitala z nfz. Powinna się temu przyjrzeć prokuratura.

nie do Łomży tylko do Medicusa, dlaczego o tym nic nie ma?

do ja. Rehabilitacja ma byc w Medicusie a nie oddzial o ktorym jest tu mowa.

NFZ ma zamiar wykończyć szpital grajewski nie dając kontraktów chyba mają w tym określony cel pomyślności w działaniu

Najpierw trzeba znieść datki wszelkie na Oddziale Rehabilitacji...

Dlaczego nikt nie zgłasza tego jeszcze do prokuratury.Kontrakty wygrywają oddziały których praktycznie nie ma.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.