wtorek, 27 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 23 komentarzy
  • 10573 wyświetleń

Nauczyciele uczniom-Wąsosz

„Poznajemy kulturę, przyrodę i zabytki naszego regionu” – taki tytuł nosił program edukacyjny, który realizowało Publiczne Gimnazjum w Wąsoszu. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli szkoły oraz dofinansowaniu z gminy i Urzędu Wojewódzkiego 186 uczniów mogło poznać historię, przyrodę i kulturę regionu.    

Program edukacyjny trwał od połowy września do końca listopada. W tym czasie uczniowie wybrali się na wycieczki krajobrazowe po regionie, uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych, konkursach plastycznych, literackich i historycznych.    

Pierwszoklasiści zwiedzili m.in. Mazury, Wigry, Suwałki oraz Augustów, drugie klasy wybrały się na ziemię łomżyńską (Nowogród, Wizna, Łomża), natomiast trzecioklasiści podziwiali białostocczyznę.    

- To były nasze pierwsze wycieczki w życiu. Najbardziej podobało się nam w Augustowie, gdy płynęliśmy statkiem. Odwiedzaliśmy także kościoły oraz muzea - mówią zadowolone Ula Płochacka oraz Natalia Kamińska, uczennice I a.

We wtorek 28 listopada br. na szkolnym korytarzu odbyło się uroczyste podsumowanie programu. Uczniowie zaprezentowali pokazy multimedialne prezentujące najciekawsze wydarzenia z wycieczek. W ramach konkursu plastycznego zorganizowano wystawę prac plastycznych, fotografii i albumów. Inni popisywali się swoimi wierszami oraz reportażami z wyjazdów. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe oraz burzę oklasków od rówieśników.

- Udział naszej szkoły w programie pozwolił dzieciom poznać kulturę i historię naszego regionu. Mam nadzieję, że będzie to dla nich zachęta do nauki, do poznawania swojej tożsamości, swoich korzeni. Ponadto dzieciaki zrozumiały, że żyjąc w środowisku wiejskim nie są dyskryminowane, one również mają prawo zwiedzania, uczęszczania do muzeum, czy teatru - mówi Jacek Jaworowski, dyrektor Gimnazjum w Wąsoszu. 

Projekt kosztował w sumie 24 tys. zł, z czego 12 tys. pochodzi z budżetu państwa, 4 tys. przekazał Urząd Gminy w Wąsoszu, ponad 8 tys. wypracowali nauczyciele szkoły w ramach wolontariatu. Przez 12 tygodni bezpłatnie organizowali zajęcia pozalekcyjne oraz opiekowali się uczniami na wycieczkach. 

Komentarz:

Wielkie brawa należą się dyrektorowi szkoły oraz nauczycielom w niej pracującym za ogromne zaangażowanie na rzecz swoich wychowanków. Chciałbym, aby w każdej szkole nauczyciele z takim zapałem poświęcili swój prywatny czas w ramach wolontariatu. Warto dodać, że program edukacyjny, który pozwolił dzieciom po raz pierwszy w życiu odwiedzić m.in. Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Muzeum Wojska Polskiego, czy Prawosławne Cerkwie powstał, również dzięki wzorowej współpracy z gminnymi urzędnikami. To przykład, jak można wspólnymi siłami otworzyć dzieciom „okno na świat”. 

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl


Galeria zdjęć


poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewskie spotkania z historią

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

Komentarze (23)

Ładniusi jest chłopak na 5 zdjęciu 2

pozdrowienia dla magdy z drugiego zdjęcia

aszot jest boski

Pozdrowienia dla całego gimnazjum w Wsoszu a szczegolnie dla naucyzcieli. Pomzs z tzm projektem byl super.

uczen gimnzjum w wasoszu

pozdro dla laleczek III C >>> extra ziomowy

nieprawdopodobne jaki on tam uroczy

pozdro wszystkim

zaje fane oby tak dalej hehehhe do nastepnego Wasosz gora

Gorace pozdrowienia dla nauczycieli i super mlodziezy Gimnazum w Wasoszu z U.S.A przesyla byla uczennica =)

pozdrowienia dla p. Czaplickiej =) i dla super wychowawczyni Krystyny Skrodzkiej =)

siemnka=)nawetfajnie było pozdro:*/=)

Było zajefajnie:-) Pozdro dla Gazulki Maslak i Anki K=))

ten koleś chyba będzie profesorem na 7 zdjęciu w środku WOW

jo madea fakery zaleś sie mellduje ico impra fajna co?????!!!!!!!

dzieki Martusiu

Fajne były wycieczki, a potem konkursy, bo ja w nich brałam udział i nawet wygrałam książkę!!!:-)))

Cieszy mnie fakt, że uczniowie wiejscy są dowartościowani i mogą też się rozwiajć. Zwiedzajcie nadal, czego Wam z całego serca życzę. Pozdrowienia uczniom i całej kadrze pedagogicznej z Wąsosza!

Dobre zaangażowanie nauczycieli, uczniów, rodziców i pomoc władz samorządowych w realizacji takiego projektu - wspolnie można zrobić przerózne działania. Dalszych sukcesów!

Szkoda tylko że wojt pomaga dla gimnazjum a o podstawówce zapomina dzieciaki dojeżdzające nawet nie mają świetlicy i opiekunki do czasu przyjazdu autobusu W szkole nie ma
żadnych kółe pozalekcyjnych

!!! ByŁo SuPeR!!!!!!!!!! ObY TaK DaLeJ!!!!!!!!!!!!!!

Ale masz powodzenie!!!!!!!!!!!!!!!! [9zdjęcie]

pozdro dla tysi maślaka i gazulki

pozdrowionka dla wszystkich nauczycieli z Wąsosza od uczennic z Niećkowa

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.