czwartek, 21 września 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 7364 wyświetleń

Modernizacja terenu u strażaków

Zaawansowane prace drogowe, rozkopane jezdnie, utrudnienia w ruchu to krajobraz wielu miejscowości. Podobnie jest u nas - drogowców i sprzęt budowlany można przez ostatnie miesiące spotkać prawie w każdej lokalizacji miasta. Prowadzono inwestycje dotyczące budowy i modernizacji ulic oraz chodników, przebudowywano parkingi.

"Remontowe wyzwanie" podjęła też Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Przedsięwzięcie polega na wykonaniu robót budowlanych: utwardzenie terenu jednostki oraz rozbudowie kanalizacji deszczowej. Prace obejmują drogę dojazdową do placu wewnętrznego, plac, główną drogę wjazdową i chodniki wokół budynku. Oprócz niezbędnych robót ziemnych i instalacyjnych do zadań wykonawcy należy wykonanie nawierzchni dróg i placów z kostki brukowej.

W postępowaniu przetargowym złożono trzy oferty – wszystkie z Grajewa.  Najniższą cenę i najwyższy możliwy okres gwarancji zaoferowało Przedsiębiorstwo "Unirol". Oferent prace wykonuje za 224 tys. zł, to znacznie mniej niż planowano, na realizację zadania zabezpieczono 320 tys. zł. Zgodnie z planem wykonawca powinien do 7 grudnia br. ukończyć "dzieło". To już kolejna wyboista, niekomfortowa nawierzchnia, która znika z miejskiej przestrzeni. Miejmy nadzieję, że trwające prace nie są zbyt uciążliwe i zakończą się w przewidywanym terminie.

e-Grajewo.pl
 

czwartek, 21 września 2023

Burmistrz zaprasza na spotkanie (22.09)

Komentarze (2)

A Legionostów,Perlitza,Spokojna ,czeka...czeka...czeka......patrzy i zazdrości...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.