Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 13967 wyświetleń

Milion złotych na ulicy

Rozkopane pobocza na na końcu ulicy Wojska Polskiego z Grajewa w kierunku Białegostoku wzbudziły nadzieję mieszkańców na lepsze chodniki prowadzące w kierunku kościoła MBNP. Kierowcy z kolei mają nadzieję na lepszą jakościowo jezdnię tej było nie było drogi krajowej nr 65.  – Może też nasze władze pomogą kościołowi i nam mieszkańcom jednocześnie i załatwią kostkę na przy kościelnym parkingu – mówi Edward Paczkowski, grajewianin spotkany w pobliżu świątyni. – Dotychczas jak popadało to musieliśmy brodzić w błocie, a samochody musiały tak kombinować, żeby pasażerowie nie wychodzili z samochodów prosto w kałuże.

Spełnione marzenia, ale kostki nie będzie I właśnie te marzenia grajewian i nie tylko, zaczynają się materializować. Po wygranym przetargu litewska firma drogowa wykonuje remonty drogi za milion złotych.
- Na odcinku Grajewo - Koszarówka trwa odnowa i wzmacnianie nawierzchni drogi krajowej nr 65, przebudowa chodników, zjazdów do posesji oraz wykonanie miejsca przeznaczonego do kontroli pojazdów – informuje Rafał Malinowski z biura prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.
Kierowcy twierdzą, że przydałoby się jakieś rondo przy skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do płyt, ułatwiłoby to ruch samochodów. Podobno takie przymiarki w GDDKiA już były, lecz na razie rondo pozostanie w sferze pobożnych życzeń. - Żadnego ronda na tym odcinku nie będzie – rozwiewa wątpliwości Rafał Malinowski. - Natomiast będzie zbudowany wjazd i zjazd na parking przy kościele oraz nastąpi uporządkowanie ruchu i parkowania w tym rejonie.
Rzecznik GDDKiA nie podaje jednak, czy drogowcy położą też kostkę na przykościelnym parkingu. W urzędzie miasta, nieoficjalne dowiedzieliśmy się od jednego z radnych, że z parafii MBNP nie wpłynęło w tej sprawie żadne pismo. To duży parking i duży koszt ucywilizowania go.

janek kalinowski
 
(fot.e-Grajewo.pl)
 

Komentarze (17)

Z tego co pamiętam ks. już dawno zbierał przecież pieniądze od parafian na polbruk, ...

do prarafianin : lepiej dowiedz się a potem wypisuj zmyślone słowa

Władze miasta ponad 8 lat temu potrafiły zagospodarować teren przed kościołem.Poza murem kościelnym od tego czasu nic się nie zmieniło.A przeciez teren ten nalezy do miasta Grajewo.Dawno już powinien tam powstać parking.Co na to pan burmistrzn i R.M?A gdyby nawet okazało się że teren ten nalezy do parafii to partycypacja w kosztach budowy parkingu jest wskazana bo bedą korzystać z niego nie kto inny tylko mieszkańcy Grajewa .Chyba nie jest przeszkodą to że pan Burmistrz i jego zastępca należą do innej parafii?Z poważaniem

masz rację XYZ, przecież do kościoła chodzą właśnie mieszkańcy , więc władze miasta powinny się poczuć w obowiązku

do XYZ - czy Ty dobrze się czujesz? Jak partycypacja kosztów? nie bądź bardziej papieski od Papieza!

Droga fatalna wąska a zapewne po wybudowaniu chodników zostanie zwężona jak zawsze się odbywa ,droga zakorkowana a przed Koszarówką jakiś IDIOTA wpadł na pomysł żeby wybudować wagę do kontroli pojazdów ta inwestycja wplynie na dodatkowe zapchanie drogi ,za remont znowu wezmą Litwini czy w Grajewie niema firmy która by mogła zrobić to samo ale jak znam życie to w Grajewie się nie opłaca bo Grajewscy przetsiębiorcy hcą sprzedać ZAPAŁKĘ a za zarobek kupić samochód

Nie chodzę do kościoła z przekonań osobistych i nie zgadzam się żeby z państwowego finansować parkingi pod kościołami, mogli mniejszy wybudować i na parking resztę przeznaczyć...

Parafianie też mogą zrzucić się na polbruk. Miasto ma inne potrzeby, bardziej wazne.

Dobrze, ze w końcu bedzie jakiś parking miejmy nadzieję ze bedzie zrobiony solidnie i wytrzyma pare lat bez remontów. Jak będzie w rzeczywistości okaże się już na wiosnę po mrozach i odwilży.

Parking powinien być jak najbardziej ale płatny!!! Proste kto potrzebuje parkingu to płaci. Nie chcesz płacić to piechotką!

Nie rozumiem dlaczego wjazd na ul Spokojną blokuje wysoki krawężnik?Czy to logiczne?

do MW: widac ze jest to kraweznik obnizony, jak pojdzie wartwa asfaltu to podniesie się przeciez poziom drogi

Do as:dobrze się czuję,dziękuję za troskę.Partycypacja to takie coś gdzie koszty moga być rozłożone.Np. polbruk kupuje właściciel terenu a robocizna miasta,albo na odwrót.Tomek co ty wypisujesz.Toż 99% Polaków to katolicy podobno.Czyżbyś należał do tego 1%?Z poważaniem

Proszę dobrze czytać, budują chodniki i poprawiają drogę, a o budowie parkingu nie ma narazie mowy.

chyba 99% ale starszych Polaków bo wśród młodzieży to większość ma powyżej uszu tych złotych pałaców. Budujcie czwarty kościół jeszcze 2 pokolenia i jak za granica przerobimy je na sklepy.

bez Kościoła i Boga to teraz nawet psychiatra nie pomaga w stresie takim jak tytyryty

a to już nie ma polskich firm tylko zaraz trzeba Litwinów zatrudniać??????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.