Warto przeczytać

Melatonina - wspomaga spokojny sen

Melatonina jest lekiem, który pozytywnie wpływa na proces snu. Polecany jest przede wszystkim osobom, które mają zaburzony rytm dobowy przez pracę zmianową, częste zmiany stref czasowych lub choroby. A o tym, jak ważny jest dla organizmu sen, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Trudności z zasypianiem i zaburzenia snu ma bardzo wiele osób. Przyczyn jest wiele - od zdrowotnych, poprzez stresujący tryb życia, pracę. Suplement z melatoniną pomoże w wyregulowaniu snu i zapewnieniu sobie właściwego wypoczynku.


Czym jest melatonina?


Melatonina to występujący w naszym organizmie hormon, który odpowiada za regulację godzin snu i czuwania. Jest on produkowany w ośrodkowym układzie nerwowym przez szyszynkę. Syntetyczna melatonina to odpowiednik tego hormonu, który warto suplementować jeżeli dochodzi do zaburzeń snu, które w konsekwencji mogą przekładać się na pogorszenie komfortu życia.


Dla kogo przeznaczona jest melatonina?


Melatonina ma duży wpływ na nasz rytm dobowy, dlatego też jest skuteczna w zapobieganiu bezsenności. O ile może ona incydentalnie zdarzać się każdemu z nas, tak niektóre grupy ludzi są bardziej narażone na zaburzenia snu i związany z tym niewystarczający czas wypoczynku. Jak wspomniano, melatonina może pomóc osobom pracującym na zmiany, często przekraczającym strefy czasowe, osobom niewidomym, a także po 60-tym roku życia, kiedy jakość snu może ulec pogorszeniu. Wpływa nie tylko na dobrą jakość snu, ale także na większy komfort w ciągu dnia po efektywnym, nocnym wypoczynku.


Czy melatonina jest bezpieczna?


Melatonina ma łagodne działanie i nie powoduje uzależnienia, co nie znaczy, że nie mogą wystąpić podczas jej stosowania skutki uboczne, ponieważ wszystkie leki i suplementy mogą je powodować. Nie powinny jej stosować osoby, które wykazują nadwrażliwość na melatoninę, osoby z chorobami wątroby, nadużywające alkoholu – ponieważ nie zaleca się pić go podczas stosowania melatoniny, u dzieci, kobiet w ciąży.

Podczas stosowania melatoniny należy wyeliminować alkohol, papierosy i nie łączyć jej z lekami uspokajającymi, przeciwdepresyjnymi, estrogenami, fluwoksaminą. Preparat zwykle jest dobrze tolerowany przez organizm, a ewentualne skutki uboczne zdarzają się rzadko.


Gdzie kupić preparaty z melatoniną?


Na stronie sklepzycia.pl możesz zamówić preparaty zawierające melatoninę. Przed zażyciem należy zapoznać się z dawkowaniem i ściśle trzymać zaleceń. 

  • Osavi Melatonina z passiflorą 1mg smak czarna porzeczka, spray 25 ml – melatonina w sprayu o przyjemnym zapachu czarnej porzeczki, wzbogacona w ekstrakty z melisy i passiflory ułatwia proces zasypiania i zapewnia spokojny sen;
  • Melatonina z melisą 60 kaps Pharmovit – przyspiesza proces zasypiania. Pomaga zniwelować odczucia związane ze zmianą strefy czasowej;
  • Bicaps Melatonin + Melatonina 60 kapsułek ForMeds – połączenie melatoniny z męczennicą cielistą i ekstraktem z szyszek chmielu – ułatwia i przyspiesza zasypianie.


Warto przekonać się samemu o dobroczynnym działaniu suplementów z melatoniną. Zamów już dziś!

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.