Warto przeczytać

Materac Visco - nowoczesne rozwiązanie do Twoje sypialni

Materac Visco - nowoczesne rozwiązanie do Twoje sypialni

Sen jest niezwykle ważny dla Twojego organizmu. Regularny wypoczynek poprawia funkcjonowanie organizmu i samopoczucie. Dlatego najlepszym, co możesz sobie dać każdego dnia, jest nocny wypoczynek na wygodnym materacu, który naturalnie wspiera krzywizny kręgosłupa, dając Ci maksymalne poczucie komfortu. W tej roli najlepiej sprawdzi się materac z pianki Visco, czyli jeden pośród dwóch hitów Hilding – Rumba i Salsa. Czym się różnią, których z nich wybrać? Sprawdź!

Czym jest pianka Visco?

Jeżeli po przebudzeniu odczuwasz dolegliwości bólowe kręgosłupa, sztywnieją Ci ręce, nogi lub kark to pierwszy znak, że czas na zmianę materaca. W takiej sytuacji najlepsze wsparcie da Ci pianka Visco. To bardzo elastyczny materiał, który został wynaleziony w 1966 roku przez pracowników NASA i jego pierwotne przeznaczenie było nieco inne niż obecnie. Pianka Visco miała być elementem poduszek…  powietrznych. Ale jej właściwości są tak fenomenalne, że pianka szybko zdobyła popularność na rynku komercyjnym. Jest termoelastyczna, dzięki czemu materac z niej wykonany idealnie dopasowuje się do ciała pod wpływem ciepła. Dodatkowo zmniejsza ona napięcie mięśni, ułatwia prawidłowe krążenie i do tego ma właściwości antyalergiczne. Zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu latem daje uczucie orzeźwiającego chłodu a zimą przyjemnego ciepła.

 

Rumba vs. Salsa, który wybrać?

Marka Hilding w Polsce znana jest od wielu lat, a jej filozofią jest dbałość o regenerujący wypoczynek oraz zdrowy sen tysięcy klientów na całym świecie. W swojej ofercie Hliding posiada dwa flagowe materace Visco – Rumbę i Salsę. Pierwszy z nich wykonany jest z wysokoelastycznej pianki Velvet Touch o wysokości 12,5 cm oraz termoelastycznej Visco o wysokości 7 cm. Pianka Velvet Touch posiada 7 stref twardości, dzięki czemu materac Rumba daje mocne wsparcie w miejscach zwiększonego nacisku, czyli dokładnie tam, gdzie układa się Twoje ciało. Z kolei pianka Visco zabezpiecza ciało przed nadmiernym zapadaniem się, reguluje temperaturę ciała i zmniejsza napięcie mięśni, ułatwiając ich regenerację.

Materac Hliding Salsa posiada podobną konstrukcję. Z tą jednak różnicą, że jego wkład został wypełniony pianką Flexifoam, która zapewnia optymalną sztywność produktu, a pianka Visco jest wierzchnią warstwą materaca. Dzięki temu, gdy się na nim ułożysz, poczujesz przyjemnie wrażenie otulenia. Salsa jest polecany dla osób, które z powodów zdrowotnych dużo czasu spędzają leżąc, ma bowiem właściwości zapobiegające powstawaniu odleżyn. To materac ze statusem wyrobu medycznego w klasie I. Oba materace ortopedyczne są antyalergiczne, odpowiednie dla osób z bólami kręgosłupa i świetnie się sprawdzą w przypadku par o dużej różnicy wagowej. 

Jaki rozmiar materaca będzie najlepszy?

Hilding proponuje kilka rozmiarów swoich produktów. Najpopularniejsze są materace dwuosobowe 140x200 i 160x200. W ofercie znajdziesz jeszcze jednoosobowe rozmiary, tj. 80x200 oraz 90x200 a także mniej typowe 100x200 i 120x200. To, który z nich wybierzesz, w dużej mierze zależy od Twoich osobistych preferencji. Wysokim osobom, które lubią w trakcie snu często zmieniać pozycje, z pewnością do gustu przypadną szersze materace jednoosobowe. Wybierając odpowiedni rozmiar materaca weź również pod uwagę rozmiar ramy łóżka oraz miejsce w swojej sypialni. Wszystkie te elementy razem wpływają na komfort snu. Spokojnej nocy!

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.