sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

  • 88 komentarzy
  • 15271 wyświetleń

List otwarty do Burmistrza

LIST OTWARTY

Pan

inż. Adam Kiełczewski

Burmistrz Grajewa

Szanowny Panie!

   Z dużym niepokojem przyjmuję stan zdrowia dyrektora Miejskiego Domu Kultury i jego nieobecność w życiu miasta. W powszechnej opinii ma to związek z nieukrywanym przez Pana zamiarem zwolnienia ze stanowiska tak zasłużonej dla środowiska postaci. Jeśli jest to prawda, to publicznie pytam dlaczego? Czy ma Pan lepszego kandydata? Wątpię! Czy znajduje Pan wystarczająco ważkie powody aby tak postąpić? Nie wierzę! Czy przysłuży się Pan lepiej grajewskiej kulturze? Nie sądzę!

   Edward Szabat to nazwisko – instytucja: to “Grajewianie”, od lat jeden z najlepszych w kraju zespołów pieśni i tańca, dla którego bezinteresownie opracowuje muzykę. Wraz z żoną Joanną - choreografem oboje są wychowawcami kilku pokoleń dzieci i młodzieży do polskości i patriotyzmu. Niezależnie od tego wysokiej klasy, wszechstronnie przygotowany artysta – muzyk i sprawny animator miejscowego życia muzycznego. Przed laty sprowadziłem ich obojga do Grajewa i zapewniłem warunki do rozwoju własnych talentów. Duchem i pasją zachowali być może niejedno dziecko od gorszących pokus i zainteresowań. Drogi Panie! Poruszanie się w kulturze wymaga wiedzy i finezji i niewiele trzeba aby spowodować szkody, niekiedy nieodwracalne. Wiem z autopsji, że Grajewski Dom Kultury był i jest otwarty na różne formy kulturotwórcze, bez naganiania jeśli tylko znaleźli się chętni, zaś każda władza była daleka od kaprysów wobec tak zasłużonej placówki.

   Jeżeli w Pana ocenie są poważne, merytoryczne argumenty deklasyfikujące Edwarda Szabata jako dyrektora MDK, uważam że nic nie stoi na przeszkodzie aby poznała je opinia publiczna. Jeśli okażą się bezzasadne lub małostkowe, usytuują Pana w niechlubnej roli destruktora rodzimej kultury mego miasta. Apeluję o rozsadek!

Z wyrazami szacunku

Antoni Czajkowski - kompozytor, były dyrektor PSM I st w Grajewie, współzałożyciel ZPiT “Grajewianie”, członek Zarządu Głównego Związku Polskich Autorów i Kompozytorów i Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Twórców Kultury Polskiej.

Grajewo, dnia 7 lipca 2011

Komentarze (88)

Wreszcie zauważył ktoś dno grajewskiej władzy, gratuluję Panie Antoni, może nasza Rada Miasta coś konkretnego zrobi, choć wątpię ..

Państwo Szabat są nieocenieni dla młodzieży, moja córka tańczyła w Tamburmajorkach, jaki trzeba mieć talent żeby młodzież tak wyuczyć, Panie Burmistrzu trochę rozwagi.

I na co to ? BRAWO PANIE ADAMIE NIECH PAN ROBI SWOJE.A Pan Sz. tak nagle zachorował, ciekawe

Panie burmistrzu jest Pan członkiem zespołu Kozanostra czy kiedykolwiek miał Pan zamknięte drzwi do MDK-u ?

oj obrońca się znalazł. niech każdy lepiej ogarnia swoje podwórko. pozdrawiam

Szanowny Panie .Zgadzam sie tylko czesciowo z Pana wypowiedzia.Dom kultury to nie tylko prowadzenie prob z mlodzieza ,wydawanie bez celu ogromnych srodkow na wojaze Zespolu Grajewianie ale tez elementarna praca z mlodzieza ,a przede wszystkim dbanie o podlegle obiekty .Czy funkcja kierownika arystycznego umniejsza jego predyspozycje ?Juz dawno w Grajewie powinno powolac sie Centrum Kultury i Sportu Jeden czlowiek odpowiedzialny za wszystko ,mniej rozdmuchana administracja i ksiegowosc, a co za tym idzie oszczednosci ,ktore mozna wykorzystac na ksztalcenie mlodych talentow .Gospodarka rynkowa ( ktorej jest Pan wieloletnim zwolennikiem ) wymusza na burmistrzu szukania oszczednosci a zarazem zwiekszenia atrakcyjnosci i mozliwosci dostepu mlodziezy do kol zainteresowan.Od wielu lat zespol Grajewianie pochlania ogromne sumy pieniedzy w budzecie a co dajac w zamian ?Jest oprawa kilku uroczystych akademii i co jeszcze ? Wyjazzdy na pseudo konkursy i tyle . Panstwo Szabat maja promowac miasto a nie swoje osoby i od pewnego czasu przekroczyli te cienka granice .Tu potrzebny jest czlowiek -instytucja ,ktory potrafi ogarnac wszystko.Zapomnial Pan ,ze infrastruktura podleglych MDK jest ogromna i czy artysta potrafi pogodzic te dwie rzeczy ? i najwazniesze MDK zyje z dotacji UM ,czyli podatkow grajewian ,ktore wedlug mojej skromnej osoby powinne trafiac na rozwoj dzieci i mlodziezy a nie na ogromne gaze dyrektora i jego zony .Chwala Panu ,ze broni Pan swego wspolpracownika ale niech Pan nie zapomina nie dobro panstwa Szabatow ale dobro mlodziezy jest najwazniesze ,szczegolnie w tak ciezkim okresie jaki mamy teraz obecnie w Grajewie .Mysle ,ze powinni zrezygnowac z czesci swoich gazy a wydawanie pieniedzy podatnikow na grajewska kulture powinno byc bardziej transparentne.

to jak to jest zły stan zdrowia to zwolnienie lekarskie a jak ukrywanie się za zwolnieniem lekarskim strach przed zwolnieniem z pracy to przestępstwo

Kolejny atak obiektywnej redakcji na pana burmistrza żenada

Nikt Pana Czajkowskiego nie prosi o zdanie.Burmistrz wie co robi,a Pan Szabat jest poniżej przeciętnej w swoich poczynaniach.Ta zmiana jest potrzebna.

Brawo Panie Czajkowski.Szacunek za treść .

Ja tez nie jestem zadowolony z p. Szabata przez tyle lat panowal marazm w MDK nic nigdy sie nie dzialo. Za taka kase ktora bral p. Szabat powinien dzialac organizowac a nie tylko sprawowac funkcje dyrektora. ... MDK powinien sie rozwijac tak jak miasto w ktorym rzadzi p. Kiełczewski. I to on decyduje kto rzadzi i to on rozlicza i decyduje z kim bedzie wspolpracowal a z kim nie . Pozdrawiam

czas na zmiany---w mdk też .......tak duzo jest uzdolnionej młodzieży.....

Panie Burmistrzu tak trzymać niech Pan po woli rozwali starą klikę przyjdą młodzi ludzie i nasza kultura w mieście grajewo będzie na jeszce większym poziomie ..

no i czekamy na ripostę

Popieram pana Czajkowskiego!

Drogi Panie Czajkowski,

jest wiele osób godnych objąć opisane przez Pana stanowisko. Nie ma ludzi niezastąpionych, a naszemu miastu potrzebna jest "świeża krew", osoba z nowymi wizjami, która odnajdzie się w nowych trendach i będzie umiała dotrzeć do szerszego grona mieszkańców (szczególnie tych młodszych). Z całym szacunkiem dla P. Szabata..ale "każde pokolenie ma własny czas.." Pozdrawiam.

zgadzam sie z Antonim Czajkowskim w 100%. Edward Szabat jest odpowiednia osoba na stanowisku dytektora MDK ..

ten PAN nie zasługuje na tą posadę chciałabym aby burmistrz A.Kiełczewski zwolnił Edwarda Szabata moje obserwacje jako sąsiadka i bywalec w MDK są dla Pana Edwarda nie korzystne nie jako człowiek ale pracownik tyle razy spóźniał się do pracy ! wiadomo ze jest na zwolnieniu lekarskim ale moim zdaniem za dużo to wykorzystuje i naprawdę zbyt mało się angażuje dla miasta już mineło jego 5minut i dajmy szansę dla innego człowieka młodszego aby wykazał się i tyle

Trzymamy kciuki za zmiany. Nowy burmistrz ,nowe pomysły , nowe miasto. Myslę że państwa Szabat dopadło wypalenie zawodowe. Czas na nowy plan taryfowy !!!

Panie byly dyrektorze rozumiem ze jest pan kolego. Ale prosze zrozumiec, ze ktos moze miec inne zdanie i twierdzic nie ma ludzi niezastapionych. A te te twierdzenie jest bez odalenia.

Ciekawy jestem jakie zostaną postawione kryteria konkursowe na stanowisko dyrektora MDK ? Czy będzie kandydat z większym dorobkiem i doświadczeniem niż Pan Szabat? Jeżeli nie ma takiego kandydata to po co ta komedia. Chyba, że jedynym kryterium wyboru będzie "każdy oprócz pana Sz."

hehehee dobry zart "MDK powinien sie rozwijac tak jak miasto w ktorym rzadzi p. Kiełczewski." ha ha ha ha nie ma to jak poczytać e-grajewo na dobranoc ;)

Wystarczyło wejść kilka razy do MDK-u, by zauważyć pustkę, próby dwu zespołów to zbyt mało jak na takie miasto jak Grajewo i tyle uzdolnionej młodzieży. MDK to stagnacja i marazm - pora to zmienić dla dobra dzieci i młodzieży. Żeby przez 5 dni w wakacyjnym tygodniu tylko film puszczać? A przecież wiele dzieciaków i jeszcze więcej młodzieży spędza wakacje w domu. Fakt, na pogadanki i wyplatanie wiklinowych koszyków nie przyjdą! I dlatego potrzebny jest nie tylko nowy dyrektor, ale nowy pomysł na MDK.

a niby kto miał by zastąpic Pana Edwarda Szabata na stanowisku dyrektora MDK ? może ktoś z kapeli KOZANOSTRA ? ludzie jeszcze bardzo długo w Grajewie nie będzie osoby, która dorównała by kwalifikacjom Pana Edwarda Szabata, a zwolnienie Go będzie porażką osoby która to uczyni.

Kiedy chciało się coś zorganizować to nigdy nie było, czasu, pieniędzy, itp dupereli ogólna olewa. Szkoda ze sam nie rozumiał że sie nie nadaje. Odwołać!

Ciekawi mnie ile to MDK pozyskał środków z UE ??? Może ktoś powinien sprawdzić dla przykładu ile to pieniędzy pozyskał podobny "zakład" w Ełku.

Koledzy burmistrza już są obsadzani na stanowiskach i szybko mu to wychodzi ciekawe co będzie po 3 latach.

Wszyscy pragnący zmiany niech napiszą ile razy było w swoim życiu w MDK, proszę wyłączyć z tej listy seanse filmowe. Niech każdy przedstawi swoje oczekiwania ze strony MDK. Wielu nie ma pojęcia o tym jakie jest zainteresowanie mieszkańców życiem kulturalnym miasta. Z waszych ust bije fetor. Szukacie winnych za to że wasi rodzice nie poświęcili na was więcej czasu niż norma (micha, wyro, z klasy do klasy). Dzisiaj powiedz mamo tato chciałam być aktorką ,aktorem chciałam/em tańczyć , śpiewać , oddychać, żyć. Do kogo macie pretensje że życie was olało. Niech wypowie się KOZANOSTRA ile razy u nich zmienił się skład zespołu , ilu przewinęło się „talentów” przez tą kapele. Może w końcu pojmiecie nawet to że jesteśmy na którymś tam miejscu w konkursie NIVEA . Skamlanie na forach oraz wypisywanie śmiesznych nawoływań do oddawania głosów jest letko mówiąc żenujące. Osoba Pana Burmistrza osobiście się tym zajęła (pięknie) nawet nagroda od jaśnie panującego jest przyznana. Tylko czy ta nagroda również jest przeznaczona dla tych którzy z moralnego punktu widzenia dokonują jawnego oszustwa. Może niech burmistrz odniesie się do tego typu głosujących , sprawdzimy również moralność naszego wodza, stratega.
Ktoś tam napisał „Kolejny atak obiektywnej redakcji na pana burmistrza żenada”. Człowieku ocknij się to jest list otwarty. Czy naprawdę jesteś tak ograniczony zaślepiony że nie pojmujesz najprostszych spraw.
Niech nastąpi zmiana warty ale prosimy o konkrety, oby nie skończyło się tak jak w MOSiR.

Z tego bicia piany nawet” kropla” powstała. Masło maślane klepane klepaczem.

Witam
No cóż Edwarda Szabata znam od lat, jest to naprawdę z jednej strony wspaniały człowiek, zaś z drugiej strony odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Wady ma owszem jak każdy z nas, zaś zasług ma masę, wraz z żoną wieloletnia tradycja zespołu pieśni i tańca "Grajewianie", Edward czynnie grał w orkiestrze dentej, oraz w "Pace z Grajewa" i tu trzeba przypomnieć że dla niektórych grajewian chała. Ale to właśnie Edward zapoczątkował przegląd nawet ogólmnopolski przegląd kapel. Co zaś tyczy się zmian, niech sobie burmistrz zmienia i niech mieszkańcy klaszczą w dłonie że są zmiany twarzy na stanowiskach. Ale aby później ci sami nie mówili pod nosami że "nie ma niczego". Co zaś tyczy się do zdrowia Edwarda, wątpię czy ten człowiek schowa się pod L4 ze względu na stanowisko. EDWARD SZABAT TO CZLOWIEK HONORU, TO FACET Z "JAJAMI"

Wypowiem się z boku, jako studentka. Prawda, że w MDK dużo się dzieje. Niestety nie znajduję żadnej oferty skierowanej do takich ludzi jak ja. Chyba pozostają mi niemoralne rozrywki typu bary - tych u nas nie brak. Na konkursy piosenki przedszkolaka i recytatorskie pójdą przede wszystkim dumni rodzice. Zespoły taneczne są tylko dla młodzieży w wieku szkolnym. Nie ma w MDK nic dla ludzi studiujących i po studiach, nie ma nic, co by trzymało ich w tym mieście.

brawo Panie Czajkowski! oby tak dalej bylo wiecej ludzi ktorzy przeciwstawią sie nowym pomyslom PaNa Burmistrza. (niekoniecznie dobrym!)

oczywiscie ze nie ma ludzi niezastapionych. ale osoba ktora chce wsadzic na to stanowisko Pan Busrmistrz to katastrofa! ta pani nie ma wogole pojecia o niczym.
jestem za SZABATEM!

przeróbmy MDK na kościół i oddajmy proboszczowi!
proszę o zamieszczenie mojej wypowiedzi!

od kiedy Pan Szabat jest dyrektorem MDK jeszcze nigdy na dniach Grajewa nie występował zespół Kozanostra a przecież są z Grajewa! Wciskano swoich Paka z Wiktorowej i tańce jak Tamburmajorki i inne odkąd pan Adam jest burmistrzem jest lepiej Brawo Panie Adamie jesteśmy z Panem:)

z wyrazami szacunku dla Panstwa Szabat ale ZPiT Grajewianie i Tamburmajorki to nie wszystko, a niestety tylko na tym sie skupia uwage, mozna byloby bardzo duzo przedstawiac za i przeciw, ale dyrektorem powinien byc ktos inny niestety tej osoby nie ma juz wsrod nas, Pani Renatka

jedna myśl mi się nasuwa i to jest prawda. Jak młodzi ludzie mają wracać do Grajewa takiego dna i pracować za grosze dla dygnitarzy co siedzą od lat w tej klice

i jaszcze jedno, nie popieram tego, ze Pan Szabat jest dyrektorem (przezylam trzech dyrektorow MDK) sukcesow w prowadzeniu SWOICH zespolow nikt Panstwu Szabat nie odbierze, ale jesli Pan Panie Burmistrzu powolalby na to stanowisko kogos nie wlasciwego (w kazdym tego slaowa znaczeniu) i mam nadzieje, ze pogloski o tym, ze chce Pan wcisnac tam Pania K to gwarantuje Panu, ze straci Pan bardzo wiele

Juz dawno powinni go zwolnic bierze kupe kasy a tak naprawde w tym grajewie nic sie nie dzieje jest lato i MDK powinno co chwile organizowac jakies koncerty a u nas jest tylko festyn na dni grajewa i zakonczenie lata a po za tym nic innego nie jest organizowanego co by wzbudziło wieksze zainteresowanie mieszkancow miasta mogli by zaprosic jakis kabaret do grajewa zeby wszyscy mogli go obejrzec na scenie przy klubie hades a nie w kinie cena na kabaret byla ponad 30 zl od osoby trzeba byc idota zeby tyle zaplacic jak mozna obejrzec za darmo na youtube albo w tv

Dla młodzieży w wieku szkolnym też nie ma zbyt dużej oferty. Jeśli dziecko nie należy do zespołów tanecznych, to MDK niczego mu nie zaoferuje, po prostu nie ma nic. Ktoś wyżej słusznie przywołał przykład Ełku - proszę zobaczyć ile tam się dzieje w MCK, podobnej MDK placówce.

brawo Panie Czajkowski !
podzielam Pańskie zdanie

Moim zdaniem Pan Szabat chyba nie do końca zrozumiał sens zajmowanego stanowiska!!! Zamiast MDK dla miasta, było MDK dla prywaty Pana Szabata. Taka własna firma za nasze pieniądze!!!!!! Może dość już PROMOWANIA SIEBIE!

Czy potrzebujemy zespołu tańca Grajewianie? Czy możemy poznać kwotę roczną utrzymania zespołu? Czy w ogóle potrzebujemy osobnego tworu - MDK? Czy stać te biedne niedoinwestowane miasto na dodatkowy etat księgowej w MDK? Czy potrzebujemy dyrektora który zorganizował za pieniądze miasta festiwal, gdzie mógł jego zespół wygrywać nagrody. Ciekawe jak odebrany by został konkurs za pieniądze MDK, w którym nagrodę by przyznano Kozanostrze? Ciekawe czemu P. Czajkowski pisze list jak kończy się maksymalny okres 180 dni przebywania na zwolnieniu lekarskim dyrektorowi. Czy nie wynika z tego, że chodzi mu o stołek kolegi, a nie dobro podopiecznych pozbawionych opieki dyrektora przez pół roku. Nie jest tajemnicą osobiste i czynne zaangażowanie dyrektora w kampanię wyborczą innego niż obecny burmistrz kandydata w ostatnich wyborach samorządowych. Czytanie, więc o jajach osoby, która podskoczyła, przegrała i skitrała na L4 zbukiem zalatuje.

Chcemy młodych kreatywnych. Niech coś się w końcu ruszy. Bez przesady od 15 lat tambumajorki tańczą ten sam układ tylko pokolenie się zmienia. Co z tego ? NIC! Pan burmistrz jeśli chce to zmienić to bardzo dobrze ! Sam jest młodym człowiekiem! Bo jak polecą głowy ze stanowisk to zniszczy się siateczka powiązań układów i układzików? i bardzo dobrze ! Panie Adamie do dzieła !

A ja jestem za panem burmistrzem.MDK to martwa jednostka. Nic kompletnie sie nie dzieje.

.A jezeli chodzi o Szabata to potwierdzam nie ma ludzi nie zastapionych sa mlodzi ludzie i nasza kultura w mieście grajewo będzie na jeszce większym poziomie ..

Pan Szabat to osoba która nie uczyniła zbyt wiele dla działalności kulturalnej w tym mieście. Tambumajorki i Paka z Grajewa, to wszystko co się działo w MDK, żadnego konkretnego koncertu, wydarzeń kulturalnych. Tu potrzebny jest może ktoś młodszy, komu się chce coś robić. A przecież pan Szabat pobiera jedne z najwyższych wynagrodzeń wśród osób zajmujących stanowiska publiczne w Grajewie. Zarabia chyba więcej od burmistrza a siedzi i nic nie robi.

Edward Szabat to nazwisko – instytucja: to “Grajewianie” ; sam Pan stwierdzil to “Grajewianie” i szkoda, ze tylko to. Odwiedzam miasto i co? W mojej opinii kuturalna stagnacja. Zobaczylem konkurs piosenki i recytacji, film i tyle. Finezja nie jest niestety w mojej opinji domena pana Szabata. Szanowny Panie Czajkowski widzialem kiedys pana przedstawienie w Biaowiezy
jako uczen. Nastepnym razem spotkalem Pana na probie spiewu dla Warmii piosenka sie nazywala IDZIEMY RAZEM. Urodzilem sie w Grajewie. Ale oglady i kultury doswiadczylem w Bialowiezy. To nie jest dla mnie dopuszczalne aby czlowiek odpowiedzialny za kulture miasta dla szarego czlowieka byl kims obcym kim jest dla mnie osoba pana Edwarda Szabata. Ja kompletnie nie kojarze tego czlowieka. Ludzie mowia ;Pieniadze sa zle wydawane podobno grajewianie nie maja gdzie pojsc podobno .
Ale pana list Panie Antoni Czajkowski.
Autentycznie musze stwierdzic to jest wymuszona interwencja.
Ja to wkladam miedzy bajki.
bledy spowodowane niechlujstwem.
Marek Latarowski

jaka "stara klie"?? prawdziwa klika dopiero powstaje! Popieram list otwarty!

Trudno sie podpisac z takim nazwiskiem i tytuami

Brawo Panie Czajkowski! Nareszcie ktos otwarcie, publicznie i jawnie (nie anonimowo, ciekawe ile wpisów powyżej wyszło z jednej reki) odnióśł się z dezaprobata do niektórych działań Burmistrza. Ale takie decyzje też są potrzebne, przecież mieszkańcy muszą wiedzieć na kogo za 3 lata głosować, a może i wcześniej... Po takich decyzjach będą wiedzieć dobrze.

czyli zwolennicy "Pana" burmistrza uważają, że najlepszym rozwiązaniem było by zwolnienie Państwa Szabat tylko dlatego, że od 15-20 lat (tamburmajorki, grajewianie) prowadzą zespoły, które w rzeczywistości odniosły większe sukcesu niż większości mieszkańców się wydaje, w tych zespołach tańczyło wiele młodzieży, która później odniosła sukcesy, rozwijała się a nie przesiadywała pod blokiem z puszką piwa. Wystarczy spojrzeć na to, że mimo upływu lat na kolejne nabory do zespołów zgłasza się bardzo dużo dzieci i młodzieży .. "świeży powiew" to co kolejne zespoły typu "you can dance" , których jest full na ten czas, których nikomu nie chce się nawet oglądać bo po 3 tańcach ma się wrażenie, że to to samo. Nikt nie widzi tego, że w większych miastach za naukę tańca pałaci się (i to nie mało). Moim zdaniem społeczność grajewska powinna cieszyć się z tego, że w ich mieście są zespoły takiej kategorii i że promują Grajewo nie tylko jako "miasto Nicika.. ". Uważam, że zwolnienie Państwa Szabat będzie tym samym zakończeniem działalności zespołów bo nikt nie będzie chciał się podjąć nauki dzieci, które przyszły "prosto z ulicy" aby nauczyć się czegoś, oderwać się od grajewskiej rzeczywistości, zwiedzić zakątki w których ich praca i trud włożony w pracę zostaje doceniany na koncertach.
A teraz- piszecie, że wciąż te same tańce.. przecież to każdego układu trzeba mieć inny strój, a tym samym skoro szkoda pieniędzy na zespoły MDK to skąd mają brać fundusze na na nowe kostiumy? Muszą tańczyć takie tańce, do których są stroje...
A poza tym piszecie, że Pan Szabat tyle zarabia. Gdyście mieli taki staż pracy i dorobek ii gdyby wam dawali taką wypłatę to co byście powiedzieli, że nie..

O tym, czy Pan Szabat będzie dalej dyrektorem czy nie zadecyduje Pan Burmistrz. Dyrektora MDK-u nie wybiera się w drodze referendum, więc możecie sobie tu dyskutować do woli. Chyba coś musiało być na rzeczy, że nie chcą go już więcej...Rozświetlić Wasze umysły? AUDYT- to słowo kluczowe...A faktem jest, że "krzewienie" kultury w Grajewie od lat jest na poziomie opłakanym

Gwoli wyjasnienia .Piszemy tu o propozycji nie zwolnienia Pana Szabata z pracy ale powierzenia mu funkcji kierownika artystycznego lub instruktora a dyrektorem powinien zostac menager z prawdziwego zdazenia.Czy funkcja dyrektora w Grajewie jest dozywotnia bez wzgledu na wyniki ? Popieram Pana Kielczewskiego i gleboko wierze ,ze skonczy sie ten marazm w Grajewie.

Tamburmajorki to za mało, gdzie pozyskiwanie funduszy. Pan Szabat pilnuje stołka i nic więcej - tam nic sie nie dzieje poza wyplataniem z wikliny.Popatrzymu na ęlckie centrum - takiego managera nam potrzeba. Panie Adamie znajdz pan taka osobę.

DZIĘKUJĘ że wreszcie władze zauważyły co dzieje się w MDK. Współpracuje z nimi - bo muszę (jestem nauczycielem ) Atmosfera a także zwykła pomoc w czymkolwiek - jest OKROPNA. Ludzie tam pracujący zapomnieli co znaczy Dom KULTURY. Argumentów negatywnych na działalność MDK mam zbyt wiele. Szanowny Panie Burmistrzu - gratuluję!

drogi panie, rozumiem przesłanie pańskiego listu. jestem w 1oo% po pańskiej stronie. ale mamy teraz nowego burmistrza, który chce wprowadzić kilka zmian, być może nie są one do końca przemyślane. jeśli zwolni Pana Szabata, a na jego miejsce da kogoś innego, kto by nie dbał o MDK to będzie tylko i wyłącznie wina burmistrza. Pozdrawiam.

MDK liczy kilku pracowników a w tym 2 dyrektorów ten drugi (zastępca) też pracuje za duże pieniądze a co ma wspólnego z kulturą technik budowlany ?? o tym też radziłabym pomyśleć.

do urswis: widac, ze Pani urswis nie lubi Pana dyrektora MDK, i nie zalezy Pani na rozwoju tej placowki, bo nie ma pojecia Pani w jaki sposob powinna sie rozwijac, i co jest najwazniejsze, i najlepiej sama siebie Pani widzi na stanowisku dyrektora, to chyba wyjatkowo zalosne

Przyjdzie człowiek z Ełku.

Brawo panie Burmistrzu!czas na zmiany,rządy pana Szabata,już minęły,czas na młodych ludzi,popieram pana

Osoba, która chce zająć to stanowisko idzie do celu po trupach, ale jej celem nie jest rozwój kultury w Grajewie tylko własna ambicja, nie poparta własnymi kwalifikacjami zawodowymi. Wręcz przeciwnie, co pokazała na stanowisku, które też dla niej specjalnie stworzono, a teraz nie wiadomo jak z twarzą wycofać się z tej porażki. Ciekawy przypadek do obserwacji jak wysoko można zajść na kłamstwie, lizusostwie, kumoterstwie i podszywaniu się pod sukcesy innych.....

A moe Pan Czajkowski ma chęć zostać dyrektorem mdk? Co Wy na to?

do Marii- "jakich kilku pracowników?" W MDK "pracuje" duża grupa ludzi!!!

" w tych zespołach tańczyło wiele młodzieży, która później odniosła sukcesy, rozwijała się a nie przesiadywała pod blokiem z puszką piwa. Wystarczy spojrzeć na to, że mimo upływu lat na kolejne nabory do zespołów zgłasza się bardzo dużo dzieci i młodzieży .. "świeży powiew" to co kolejne zespoły typu "you can dance" , których jest full na ten czas, których nikomu nie chce się nawet oglądać bo po 3 tańcach ma się wrażenie, że to to samo. Nikt nie widzi tego, że w większych miastach za naukę tańca pałaci się (i to nie mało). Moim zdaniem społeczność grajewska powinna cieszyć się z tego, że w ich mieście są zespoły takiej kategorii i że promują Grajewo nie tylko jako "miasto Nicika.. "- Bardzo trafnie napisane. Jako rodzic, którego dziecko uczęszcza od 3 lat na zajęcia taneczne w MDK rozumiem jak ważne jest aby zachęcać dzieci do uczestniczenia w kulturze czynnej. Lepiej chyba jak dzieci mają zajęcia pozalekcyjne (a mają wybór bo w MDK-u są zajęcia: tańca rewiowego, ludowego, współczesnego, kółka plastyczne, teatralne i vokalne) niż szlifują chodniki czy piją piwo na ławkach. A co do pana Szabata to myślę ze jak każdy z dyrektorów podległych burmistrzowi instytucji potrafi dostosować się do wymagań nowego burmistrza tylko trzeba najpierw powiedzieć czego się oczekuje a nie zaczynać od nagonki.

Jak widzę ostatnio w Grajewie najważniejsze w "kulturze" jest to, czy na festynie jest piwo a w kinie popcorn.

Zostawcie człowieka w spokoju, niech się wykuruje. Zwolnienie L-4 to jeszcze nie zwolnienie z funkcji dyrektora. Skąd p. Czajkowski ma takie informacje? Czym się kierował, pisząc ten list?

Z całym szacunkiem, ale "starszyzny" to my w Grajewskich urzędach mamy już i tak za wiele

Od lat jak są imprezy czy to w kinie czy przy HADESIE to prawie nigdy nie było dyr.SZABATA tylko jego z-ca . Cały czas był na rozjazdach po Polsce i na wschodzie u sąsiadów/Białoruś, Litwa /. Najważniejsze było żeby jak najwięcej sprzedać płyt z nagraniami PAKI z GRAJEWA

W MDK pracują 2 księgowe czy jest taka potrzeba .

do Maria : też jestem budowlańcem i znam bardzo dobrze z-cę MDK to dzięki jego staraniom i dążeniu doprowadził do realizacji remontu KINA gdzie przez okres remontu nadzorował. Wystarczy tylko odwiedzić kino i parter MDK . Nie jeden ośrodek kultury może nam pozazdrościć . Teraz p. Burmistrzu do dzieła to fakt KULTURA od wielu lat jest na niskim poziomie . Chodziły moje 2 córki na zajęcia przez kilka lat, to widziałem ten marazm .

do Lilka : Masz rację, zapomniałaś dopisać że dyr. SZABAT jest szefem MDK od 22 lat. Myślę p. Czajkowski że nadszedł odpowiedni moment żeby dać szansę nowej osobie z nowymi pomysłami i przewietrzeniem MDK . Życzę p.BURMISTRZU trafnego wyboru .

Jak zwykle poziom wypowiedzi zaczął sięgać dna. Proponuję jeszcze przeliczyć w MDK komputery i w ogóle sprawdzić, czy przypadkiem papieru toaletowego za dużo się nie używa. Tak jak ktoś napisał wcześniej - kufel piwa, garść popcornu i sobotnia potańcówa na Rancho to są wyznaczniki ,,kultury" większości tu piszących. Paka z Grajewa jest też winna, bo gra od 12 lat i zajmuje czołowe miejsca na wszystkich przeglądach. Nic prostszego. Trzeba tylko wziąć instrument, trochę umieć śpiewać przy okazji, znaleźć jeszcze kilku z podobnym zacięciem, a potem to już tylko parenaście lat ćwiczenia i jeździ się po nagrody. No chyba, że da się bez ćwiczenia! Chciałbym również przypomnieć co niektórym mniej oświeconym, a jak widzę i czytam to nie brakuje tu takich, że na Białorusi, Litwie i Ukrainie też mieszkają Polacy. Mało tego mieszkają na Syberii i w Kazachstanie. Zaręczam Wam, że większość już od dawna byłaby w Polsce, ale nie mieli pieniędzy na drogę lub nie dostali paszportów, bez których za komuny nie można było wyjechać z tej ,,oazy szczęścia". Popytajcie swoich rodziców, bo raczej nie wiecie, że kiedyś ich paszporty nie leżały w szufladach w domu, a na komisariacie milicji. Chciałeś jechać za granicę (broń Boże gdzieś dalej - ja mówię o Wegrzech, Bułgarii, NRD, itp.) to trzeba było pisać prośby poparte stosem papierów o wydanie na czas określony paszportu na wyjazd. Poczytajcie trochę książek od historii - dowiecie się wszystkiego. Niestety o tym nie ma mowy w piosenkach Nicika i zespołu Akcent i na tym polega problem. Reasumując, do Polaków na Litwie, Białorusi i Ukrainie jeździł ,,kawałek" Polski w postaci naszych zespołów, a ludzie przyjmowali ich ze łzami szczęścia w oczach. Niestety mam przykre wrażenie, że tam mieszkają lepsi Polacy. Czekam na posty, że Grajewianie i Tamburmajorki są winne, bo tańczą i też tam jeździły. Tylko czemu to się ogląda i słucha z przyjemnością? Normalnie nie mogę tego pojąć!!!

O kulturze dużo się mówi ,mało się robi,a ja chciałabym poruszyć inny problem w mieście.Chodzi o zagospodarowanie parku za UM .Jest piękny drzewostan ,bujna soczysta trawa ,słychać śpiew ptaków o każdej porze. Chciałabym widzieć tam mnóstwo rodziców z dziećmi .Młode mamy czytające książkę siedząc na ławeczkach w cieniu drzew .Dzieci bawiące się w piaskownicy pod okiem rodzica,ale żeby tak było ,ten park trzeba właściwie zagospodarować .To nie jest ogromny wydatek ,a przyjemność ogromna ,zwłaszcza, że w naszym mieście brak parku z prawdziwego zdarzenia .
Rada Miasta macie głowy na karku , nie tłumaczcie się brakiem pieniędzy .Waszym zadaniem jest je pozyskać.Macie swoje pięć minut ,po to Was wybraliśmy .Wykorzystajcie swój czas z pożytkiem dla miasta.

Myślę, że państwu Sz. należą się podziękowania za pracę i dobrą robotę, którą wykonali, ale zmiany są potrzebne. W tym Domu Kultury od dawna nic nowego się nie dzieje, bazują na konkursach, które robią za nich szkoły. Może jakiś teatr amatorski dla młodzież, dla dzieci i dla dorosłych. Ełk, Olecko mają coś podobnego.

nie rozumiem dlaczego ciągle Grajewo porównuje się do Ełku. Ełk ma jeziora,prawie trzy razy więcej mieszkańców. ECK ma trzy razy więcej pracowników od MDK i pewnie trzy razy więcej kasy na organizację imprez.

zorientowany jest chyba mało zorientowany, bo pan Szabat był na imprezach organizowanych przez Mdk a jeśli musiał wyjechać to wiedział że wszystko organizacyjnie jest dopięte i może na strazy zostawić z-cę

Uwazam ze zmiana dyrektora to bardzo sluszna decyzja poniewaz Pan Szabat nie nadaje sie juz na to stanowisko. W Naszym Grajewie NIC sie nie dzieje, moze wlasnie osoba mlodsza ktora przyszlaby na to stanowisko poradzilaby sobie z tym lepiej? Nikt nie powiedzial ze skoro Pan Szabat odejdzie to nie bedzie mogl prowadzic zespolow po prostu przejdzie na stanowisko nizej. Az taka porazka by to byla? bycie po prostu parcownikiem a nie dyrektorem? Mysle ze nie.
Nie rozumiem tez po co ludzie wtracaja sie w nie swoje sprawy. Pan Burmistrz dobrze wie co robi wiec dajcie spokoj z glupimi uwagami.
Pozdrawiam.

Drodzy czytelnicy zanim rozpoczniecie jakiekolwiek porównania Grajewa i Ełku, w tym MDK i ECK warto zapoznać się z następującymi faktami:
Ełk - zaplanowane wydatki w budżecie na 2011 r. to ok. 190 mln zł; w tym kultura i dziedzictwo narodowe 7,6 mln (w tym m.in. ECK - 4,5 mln, biblioteki - 1,1 mln, ochrona zabytków - 1,8 mln).
Grajewo - zaplanowane wydatki w budżecie na 2011 r. to ok. 54 mln zł; w tym kultura i dziedzictwo narodowe - 2 mln (w tym m.in. MDK - 1,5 mln, biblioteki - 0,37 mln, GIH - 0,24 mln).
Tak więc ECK ma 3x większy budżet niż MDK, więc nie ma się co dziwić, że robi więcej.

Droga aga. Twoje pojęcie o działalności MDK jest zerowe. Szkoły nic nie robią za MDK. Naprawdę, zanim zaczniesz pisać bzdury rusz się i zasięgnij języka. MDK ma swoje własne imprezy, a to, że szkoły wielokrotnie zwracają się o wynajm sali, sprzętu i pracowników do jego obsługi świadczy tylko o tym, że MDK oprócz swojej działalności wspiera także bezinteresownie placówki miejskie. Zajęcia teatralne prowadzone są nieodpłatnie w trzech grupach wiekowych (podstawówki-gimnazja-szkoły średnie), więc nie pisz, że brakuje Ci teatru. Znowu kompletny brak wiedzy. Nawet ciężko wziąć telefon i zadzwonić, już nie mówię, aby przyjść po informacje osobiście. Na koniec odsyłam na stronę ECK. Jest tam jest coś takiego jak ,,cennik zajęć". Po wnikliwej analizie można dojść do wniosku, że w naszym MDK jeszcze nie jest tak źle.

Nowa pani dyrektor promowana przez Burmistrza szybko zmniejszy wydatki MDK w budżecie jak doprowadzi do likwidacji, a o tym to ona ma już pojęcie

Komu nie pasuje Grajewo ,może przenieśc się i zamieszkać w Ełku.

Ja uważam, że powinno się rozgraniczyć kwestię talentu artystycznego od kierowniczo-organizacyjnego. Jeden nie wyklucza drugiego, ale i nie może zastąpić. I tu powinna nastąpić refleksja: jeśli Pan Dyrektor nie posiada talentu menadżera, to niech obejmie stanowisko animatora kultury. A na jego miejsce powoła się dyrektora, który zadba m.in. o pozyskanie środków unijnych na rozwój kultury. Tak jak np. w Ełku.

W holu sali kinowej stoi w gablotach kilkadziesiąt pucharów zdobytych dzięki ciężkiej
pracy m.in. Dyrektora Szabata i Jego żony. Czy te oszczerstwa, które tu się przewijają pod adresem tych ludzi mają być zapłatą za Ich wieloletnią pracę? Wydaje mi się, że większość tu piszących to młodzi ludzie… Skoro ponad 20 lat Pan Szabat jest w MDK, to dlaczego jak byliście w wieku 7-15 lat nie przekroczyliście progu tej placówki??? Przecież od lat prowadzone są tam różne kółka zainteresowań, a może byliście ale okazało się , że nie wszyscy z Was posiadali talent (mam na uwadze zespoły taneczne). Teraz jesteście o te 20-25 lat starsi i potraficie tylko narzekać i ubliżać ludziom.

Mówi się że burmistrz chce wepchnąć swojego. A co robi p. CZajkowski - Sprowadził jak sam to napisał P Szabata i tezaz walczy o stołek kolegi.

GOK na dyrektora MDK ? To jakaś kpina ?

Panie Czajkowki, bardzo dziękuję za odwagę i ten głos!,..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.