sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10426 wyświetleń

Ładniej w szkołach

Szkoła powinna być miejscem przyjemnym dla oka zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, tak aby jej wygląd sprawiał, że uczniowie będą do niej z chęcią uczęszczać. Lepiej jest pracować w czystych i estetycznych pomieszczeniach, niż w zaniedbanym budynku. Powiat grajewski w ramach pozabudżetowych środków dokonał niezbędnych remontów w prowadzonych placówkach.

- W Zespole Szkół Nr 1 w Grajewie odmalowano klatki schodowe oraz 4 sale lekcyjne wraz z zabudową instalacji sanitarnej; dokonano wymiany wykładziny podłogowej w 2 salach lekcyjnych, licowania ścian płytkami glazurowanymi; wykonano posadzki z płytek terakotowych w sali rekreacyjnej, remont łazienek damskich z wymianą urządzeń sanitarnych, licowaniem ścian płytkami glazurowanymi oraz wyminą stolarki drzwiowej; wymieniono stolarkę okienną na korytarzu II piętra.
- W Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie dokonano adaptacji 4 pomieszczeń magazynowych na pracownie j. angielskiego, j. niemieckiego, żywienia i obsługi konsumenta; pomalowano korytarze; w pomieszczeniach adoptowanych wykonano posadzki z wykładziny PCV, wykonano stolarkę okienną, rozbiórkę ścian działowych, roboty tynkarskie, szpachlowanie, malowanie sufitów i ścian; wykonano okładzinę ścian płytką glazurniczą w pracowni żywienia, podłączenie wody i kanalizacji, posadzkę ceramiczną; w pracowni obsługi konsumenta dodatkowe okratowanie okien.
- W Zespole Szkół Specjalnych w Grajewie uszczelniono pokrycie dachowe na budynkach szkoły i gospodarczym; wyremontowano wiatrołap, odnowiono pomieszczenia kuchenne, zaplecza i łazienki szkolne, 2 sal lekcyjnych i zastępczej sali gimnastycznej wraz z szatnią; dokonano częściowego odwodnienia i wyrównania posesji szkolnej.
- W Zespole Szkół w Wojewodzinie przeprowadzono generalny remont pracowni chemicznej, odmalowano pomieszczenia administracyjne (sekretariat, gabinet dyrektora i pokój kierownika administracyjnego), częściowo sale lekcyjne; pomalowano ściany i sufity w kuchni internatu i pomieszczeniach pionu żywienia.

- W Zespole Szkół w Niećkowie

Wykaz prac przeprowadzonych w ostatnim roku
- kompletny remont z całkowitą wymianą wyposażenia sal do nauczania: matematyki, j. polskiego, historii, biologii  i języków obcych,
- adaptacja dwóch pomieszczeń (zapleczy) na klasopracownie do nauczania języków obcych w grupach,
- remont i pełne wyposażenie czwartej klasopracowni do nauki informatyki (20 stanowisk komputerowych),
- położenie terakoty na korytarzu szkolnym,
- remont i wyposażenie klasopracowni żywieniowej,
- gruntowny remont pokojów internackich, wymiana ponad 50 tapczaników na nowoczesne i niezwykle wygodne łóżka jednoosobowe,
- remont łazienki internackiej; glazura, terakota, kabiny prysznicowe i umywalki,
- wymiana drzwi wejściowych do szkoły,
- położenie, wykonanej przez uczniów kostki brukowej, od przystanku do głównego wejścia do szkoły,
- ustawienie 15 ławek parkowych na terenie wokół szkoły, ławki wykonali nasi uczniowe na zajęciach praktycznych,
"Wykonaliśmy jeszcze kilkanaście mniejszych prac remontowych, jednak powyższa lista stanowi kompletne zestawienie tych najważniejszych" - dyrektor Artur Kuczyński                                                    
                                                                
 
- W Zespole Szkół w Szczuczynie
1. Remonty generalne:
a) remont łazienki chłopców na warsztatach szkolnych – całkowity koszt 18 647,49 zł. (ze środków pozabudżetowych – 11 048,91 zł.),
b) remont salki gimnastycznej (wymieniono 5 okien i drzwi wejściowe, położono gładzie szpachlowe na ścianach i suficie, wymieniono oświetlenie, wycyklinowano i polakierowano podłogę – całkowity koszt 29 915,41 zł. (ze środków pozabudżetowych – 10 915,41 zł),
c) złożono wniosek na zakup sprzętu sportowego na kwotę 15 000 zł.
2. Pozostałe remonty i prace konserwatorskie:
a) wymieniono drzwi wejściowe do szkoły – całkowity koszt 11 599,99 zł. (w tym 5 474,00 zł. pozyskano ze sprzedaży drewna topolowego),
b) wykonano nowe furtki wejściowe do szkoły i przesuwną bramę wjazdową – koszt 2 300,00 zł. (ze środków pozabudżetowych),
c) ułożono chodnik prowadzący ze szkoły w stronę boiska- polbruk i obrzeża dostarczył sponsor,
d) wymalowano część okien,
e) odnowiono ściany i drzwi w pozostałych łazienkach,
f) naprawiono i zabezpieczono farbą antykorozyjną dach nad salką gimnastyczną,
g) remont podłogi w pracowni technicznej i Sali nr 16 – koszt 1 500,00 zł. (700,00 zł. pozyskano z PZU).
"Trwa procedura zainstalowania monitoringu wizyjnego w szkole" - dyrektor Ryszard Klimczak


Wszystkie te zmiany na pewno pozwolą na pracę i naukę w lepszych warunkach kadrze pedagogicznej i młodzieży szkolnej.
e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

A to ciekawe, hmmm ?

dzieci nadal uginaja plecy pod ciezarem tornistrow,bo na szafki w szkolach brak miejsca

matka popieram to co piszesz,wazylam plecaki swoich dzieci syna wazyl6 kg , a corki 4 kg.jak dzieci maja nie miec skrzywien kregoslupa skoro tyle dzwigaja.

A pani minister oświaty z rozbrajającym uśmiechem twierdzi, że to wina rodziców, że ich pociechy mają ciężkie tornistry

to prawda zamiast remontować te szkoły to powinni wstawić szafki na książki bo ja uczę się w podstawówce a mam cięższy plecak od siostry która chodzi do technikum!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zdaje się, że pomyliliście Państwo typy szkół- tu mowa jest o ponadgimnazjalnych- a w nich raczej tornistrów nie spotyka się.
Do meritum zaś odnosząc się- nie wydaje się, by cieknący dach i zniszczone toalety były mniej ważne od szafek na książki.
W kwestii tornistrów zaś- pewnie , że dzieciaki noszą je za ciężkie- póki co jednak mamy taki system, że z tych samych książek korzysta się w szkole i w domu - co więc z tego, że w szkole będzie szafka, kiedy książka będzie potrzebna do wykonania pracy domowej?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.