Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 13362 wyświetleń

Kury w niewoli

W związku ze wzrostem zagrożenia epidemią i pandemią ptasiej grypy, w tym licznych przypadków zachorowań na w/w chorobę na terenie Europy (Rumunia, Grecja), wzrosła możliwość przeniesienia tej epidemii na teren Polski w tym do województwa podlaskiego.
W dniu 15 października 2005 roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał Rozporządzenie w sprawie zarządzenia środków związanych z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków – dot. pomoru ptaków wprowadzając zakaz:
· organizowania targów, wystaw, pokazów i konkursów z udziałem żywych kur, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek, perlic, strusi oraz innych bezgrzebiennych, gołębi, bażantów, kuropatw,
· przechowywania i prezentacji w celu sprzedaży, oferowania do sprzedaży, dostarczania oraz każdego sposobu zbycia ww. zwierząt na targowiskach,
· utrzymywania drobiu na otwartej przestrzeni .


Za nieprzestrzeganie poleceń zawartych w Rozporządzeniu grozi odpowiedzialność karna określona w rozdziale 10 Ustawy z dn. 11 marca 2004 roku o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (art. 78 pkt. 2 – grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3).

PAMIETAJ!!! JEST TO PRZESTĘPSTWO!!!

Wydanie tego rozporządzenia wynika z bezpośredniego zagrożenia, jakie stanowią sezonowe wędrówki dzikiego ptactwa. Zakazy wprowadzone rozporządzeniem mają na celu ograniczenie przemieszczania drobiu hodowlanego i kontaktów z ptactwem dzikim.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W GRAJEWIE ZESPÓŁ PREWENCJI KRYMINALNEJ


e-Grajewo.pl
Maty na płocie przy ul. Sadowej może uchronią kury przed grypą.

Komentarze (9)

Podobno mięso po przegotowaniu jest nie zarażliwe jak większość bakteri. A co z jajkami ścina się przy temperaturze 40stopni celcjusza, niekturzy,wolą sadzone, gdzie się nieścina, itp?Zachodzi zatem pytanie może kury nie niosą jaj.

a przy piekarni na ul. łąkowej kury dalej chodzą jak chodziły

jejku jeśli nie chodizcie tam władze portalu to sięnei udzielajcie, ja zauwazylem ze te maty na plocie są juz ok. 2 miesięcy czasu, to nie specjalnie na kury :] apropos to tam mało kiedy kogoś widac, więc o co wam chodzi?

P R O P A G A N D A Ale lipa!!!! Ten parawan wisi tam już od kilku miesięcy, wtedy ludzie jeszcze nie słyszeli o ptasiej grypie. Podejrzewam że bardziej zależało lokatorom na prywatności.

To prawda!!!!!!!!!!!!! Ten parawan wisi tam już od poczatku lipca, a ptasia grypa niebyła wtedy tak znana w Polsce ja dzisiaj..................

dlaczego nie zamieszczacie wszystkich komentarzy???????????????

bo pewnie ktoś trzyma na tym łapę, jakiś cenzor z UM

Dlaczego nie zamieszczacie wszytkich wypowiedzi!!!!!????????? szukacie taniej sensacji

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.