wtorek, 21 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 4218 wyświetleń

Książki naszego dzieciństwa

Książki naszego dzieciństwa

8 kwietnia 2017 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyło się spotkanie czytelnicze ph. „Książki naszego dzieciństwa”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas III c, V c, członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki, przedstawiciele Rady Miasta i instytucji grajewskich, Dyrekcja ZSM 3 oraz rodzice, ciocie, babcie i dziadkowie uczniów.

Spotkanie z książkami miało charakter międzypokoleniowy. Dzieci i dorośli wspólnie wyruszyli w podróż do pięknego i urokliwego „kraju lat dziecinnych”. Razem wysłuchaliśmy wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów. Wróciliśmy pamięcią do ulubionych książek naszego dzieciństwa i odkryliśmy je na nowo. Z sentymentem przywołaliśmy m.in. „Wiersze” J. Tuwima, „Baśnie” H. Ch. Andersena, „Plastusiowy pamiętnik”, „Czarną owieczkę”, ‘Szatana z siódmej klasy”, „Małego Księcia”, „Białego Bima i Czarne Ucho”, „Konika Garbuska” i wiele, wiele innych ciekawych książek. Czytaliśmy ich fragmenty i poddawaliśmy je interpretacji. Przywoływaliśmy wspomnienia związane z domem i szkołą. 

Należy nadmienić, że na potrzeby spotkania wcześniej przeprowadzono sondaż na temat ulubionych książek uczniów, ich babć i dziadków. Wszystkie tytuły książek i ich autorów przedstawiliśmy za pomocą barwnej prezentacji multimedialnej. W gronie najpopularniejszych książek, bo wymieniły je wszystkie grupy ankietowanych, znalazł się „Czerwony Kapturek” i „Pinokio”.

Spotkanie i taka forma promocji czytelnictwa sprzyjała wymianie informacji o ciekawych książkach, które z pewnością znajdą kolejnych czytelników.

Organizatorzy - Anna Bukowska, L. Pietrzykowska i W. Jerulank - serdecznie dziękują  wszystkim uczestnikom za udział w sobotnim spotkaniu czytelniczym.

fot.SP 4 Grajewo

poniedziałek, 20 września 2021

Wystawa "Komiksy i ilustracje Jacka Skrzydlewskiego"

poniedziałek, 20 września 2021

Kabaret Czesuaf w Grajewie (2.10)

Komentarze (2)

Przepiekna sprawa. Jestem normalnie wzruszona. Jaka to piękna tematyka w dodatku w otoczeniu dziadków czy cioć dzieci bo zawsze to rodzice się angażują. Wspanialy pomyśl.

Musiało być bardzo ciekawie...piękna idea.....pozdrawiam organizatorów i młodzież uczestniczącą w super przedsięwzięciu,,,

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.