Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 06.05.2008r. – 12.05.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego wystąpiło 12 zdarzeń - 3 pożary i 9 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 226 zdarzeń, w tym: 73 pożary, 151 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.
           Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 38 osób, w tym -  5 ofiar śmiertelnych.
W dniu 08.05.2008 r. o godz. 21.37 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że na trasie Grajewo – Ciemnoszyje (droga Nr 65) doszło do wypadku samochodu osobowego Opel Astra. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach ratowniczych udział brał  jeden zastęp PSP, Policja i pomoc drogowa. 
W dniu 09.05.2008 r. o godz. 15.04 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o    wypadku wózka widłowego – Clark w Grajewie na ulicy Braci Świackich. W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe i pomoc drogowa.
W dniu 09.05.2008 r. o godz. 15.29 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że w Grajewie na ulicy Konopskiej, Łąkowej i Sadowej doszło do rozlania oleju napędowego na odcinku drogi około 500 m. Przy użyciu sorbentu i odtłuszczacza rozlany olej napędowy zebrano z jezdni. W działaniach udział brały dwa zastępy PSP i Policja.

            Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy dysponowani byli do zdarzeń  związanych z usuwaniem przewróconych drzew oraz konarów z dróg i ulic oraz  gaszenia pożarów  suchych traw.

               
                         Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.