Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 06.10.2009 r. – 12.10.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 16 zdarzeń,  w tym  3 pożary oraz 13 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 640 zdarzeń, w tym 199 pożarów,  439 miejscowych zagrożeń oraz  2 alarmy fałszywe. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 68 osób rannych     i 6 ofiar śmiertelnych.       

W dniu 06.10.2009 r. około godziny 08.29 w miejscowości Ruda (droga krajowa nr 65) kierujący samochodem ciężarowym Renault podczas manewru wyprzedzania uderzył w ciągnik rolniczy skręcający w lewo. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu pozostałości powypadkowych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach ratowniczych, które trwały ponad godzinę udział brały dwa zastępy z PSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.
W dniu 06.10.2009 r. około godziny 15.55 dyżurny operacyjny otrzymał zgłoszenie, że na os. Południe w Grajewie rozlany jest olej silnikowy. Prawdopodobnie w wyniku uderzenia pojazdu misą olejową w krawężnik doszło do wycieku oleju. Ratownicy przy użyciu sorbentu zebrali rozlany olej a następnie miejsce po wycieku zneutralizowano specjalnym neutralizatorem. W działaniach brał udział jeden zastęp PSP.
 W dniu 09.10.2009 r. około godziny 16.12 na trasie Szczuczyn - Obrytki (droga krajowa nr 61) kierujący samochodem ciężarowym Volvo najechał na tył lawety samochodu dostawczego Ford. W wyniku zderzenia nikt nie został ranny. W działaniach ratowniczych, trwających ponad godzinę udział brały: jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP KSRG Szczuczyn.
 
W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna oraz jednostki OSP prowadziły również działania na terenie powiatu grajewskiego związane z usuwaniem połamanych konarów drzew z dróg i ulic.
Prowadzono również działania związane z usuwaniem gniazd niebezpiecznych owadów stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

 Rzecznik Prasowy KP PSP
mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński   
                                       

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.