czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

Kradzież z włamaniem

KPP Ełk: Dwaj bracia zostali zatrzymani w sprawie kradzieży z włamaniem 

Policjanci wyjaśnili dwie sprawy kradzieży z włamaniem do budynków w Nowej Wsi Ełckiej. Zatrzymani zostali dwaj bracia. Straszy podejrzany jest w sprawie dwóch kradzieży z włamaniem. Młodszy towarzyszył mu przy jednej, a w drugą był zaangażowany sprzedając skupie złomu ukradzione przez brata grzejniki. Grożą im teraz kary do 10 lat pozbawienia wolności. 

Do pierwszego zdarzenia doszło w grudniu 2016 r. Wówczas nieznany sprawca wybił szybę w budynku mieszkalnym i ukradł trzy grzejniki aluminiowe o wartości 750 złotych. Kryminalni przy dużym zaangażowaniu dzielnicowego ustalili, że w sprawę zamieszanych jest dwóch braci. Okazało się, że jeden z nich dokonał kradzieży z włamaniem, natomiast drugi sprzedał grzejniki na skupie złomu wiedząc, że pochodzą one z kradzieży. Otrzymał za to 40 złotych. 

Do kolejnej kradzieży z włamaniem w tej samej miejscowości doszło w nocy z 14/15.02.2017r. Sposób działania sprawców był bardzo podobny. Do wnętrza dostali się, wybijając szybę. Dokonali kradzieży alkoholu o wartości 100 złotych. 

Obaj bracia zostali zatrzymani w swoim domu. Starszy 41-letni usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, młodszy odpowiedzialny jest za kradzież z włamaniem i paserstwo. 

Mężczyznom grożą do 10 lat pozbawienia wolności. 
Sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają udział i rolę mężczyzn w innych przestępstwach.

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.