piątek, 21 czerwca 2024

Kraj

Jaka pogoda?

 
www.pogodynka.pl to nowy pogodowy serwis informacyjny Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jego podstawowym zadaniem jest informowanie opinii publicznej o warunkach atmosferycznych panujących w kraju oraz poza jego granicami. Prognoza pogody dotyczy ok. 2300 miejscowości.

W zakładce Polska przedstawiona została dokładna prognoza pogody dla poszczególnych regionów Polski oraz zjawiska atmosferyczne akie jak: zawieje, mgła, mżawka, deszcz, śnieg, opady przelotne, burze; prędkość i kierunek wiatru oraz zachmurzenie.

W kolejnej zakładce Europa jest podana dokładna prognoza pogody na dzień kolejny. W zakładce Świat przedstawiamy aktualne warunki pogodowe w wybranych miastach na świecie.

Na kolejnej stronie można oglądać ostrzeżenia traktujące o silnych wiatrach, nagłych zmianach temperatur, silnych opadach deszczy itp. Są to wszystkie ostrzeżenia jakie wychodzą z IMGW. Następna mapa jaka można zobaczyć na pogodynce to stany wód na wszystkich większych rzekach w Polsce.

Ostatnie trzy strony to bieżące informacje z działalności Instytutu oraz galeria zdjęć i bardzo ważne informacje sezonowe, dotyczące warunków atmosferycznych w górach.


Biuro Prasowe IMGW
 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.