wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 9130 wyświetleń

Jak paciorki różańca

W dniu 14 listopada 2003r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego. Konkurs ten stał się podsumowaniem Roku Różańca ogłoszonego przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
Foto...
więcej...

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (3)

Zastanawiająca jest zażyłość szkół grajewskich z parafią. Odkąd władze w mieście przejęła prawica - kościół katolicki umocnił swoje wpływy. Ciekawe jest dlaczego uczniowie mają „wole” gdy są rekolekcje, nauki do bierzmowania – nie mają wolnego gdy chcą jechać np. na basen?. Przepraszam mają nieobecność usprawiedliwioną - ale muszą odrabiać zaległości w wolę soboty.

Drogi obserwatorze.
Jestem wysoce zaniepokojony poziomem Twego zmysłu obserwacyjnego. Od kiedy to władzę w mieście dzierży prawica? do takiego wniosku brak po prostu podstaw. Jaki związek ma Twoja refleksja o wolnym dla uczniów z komentowanym konkursem? Przeciez uczestnicy konkursu pracowali nad swoimi obrazkami w domu, a uroczyste podsumowanie odbyło się praktycznie po lekcjach. Nauki do bierzmowania także odbywają się po lekcjach, czasem nawet o zbyt późnej, moim zdaniem, porze. Wiem coś o tym, bo moje dziecko odbywa w tym roku takie nauki. A uregulowania dotyczące rekolekcji zapadły na wyższym szczeblu (swoją drogą, nie w każdej szkole uczniowie mają dni wolne).
Teraz odnośnie konkursu: inicjatywa cenna, cel prawdopodobnie osiągnięto, ale ze sprawozdania nie wynika, kto ten konkurs organizował. Czyżby cała szkoła? Nie wydaje mi się...

W Konkursie ,,JAK PACIORKI RÓZAŃCA,, dostałam nagrode i z tego bardzo sie iesze!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.