sobota, 18 września 2021

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 7698 wyświetleń

Jak paciorki różańca

W dniu 14 listopada 2003r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego. Konkurs ten stał się podsumowaniem Roku Różańca ogłoszonego przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
Foto...
więcej...

piątek, 17 września 2021

,,Strzelcy Weteranom"

Komentarze (3)

Zastanawiająca jest zażyłość szkół grajewskich z parafią. Odkąd władze w mieście przejęła prawica - kościół katolicki umocnił swoje wpływy. Ciekawe jest dlaczego uczniowie mają „wole” gdy są rekolekcje, nauki do bierzmowania – nie mają wolnego gdy chcą jechać np. na basen?. Przepraszam mają nieobecność usprawiedliwioną - ale muszą odrabiać zaległości w wolę soboty.

Drogi obserwatorze.
Jestem wysoce zaniepokojony poziomem Twego zmysłu obserwacyjnego. Od kiedy to władzę w mieście dzierży prawica? do takiego wniosku brak po prostu podstaw. Jaki związek ma Twoja refleksja o wolnym dla uczniów z komentowanym konkursem? Przeciez uczestnicy konkursu pracowali nad swoimi obrazkami w domu, a uroczyste podsumowanie odbyło się praktycznie po lekcjach. Nauki do bierzmowania także odbywają się po lekcjach, czasem nawet o zbyt późnej, moim zdaniem, porze. Wiem coś o tym, bo moje dziecko odbywa w tym roku takie nauki. A uregulowania dotyczące rekolekcji zapadły na wyższym szczeblu (swoją drogą, nie w każdej szkole uczniowie mają dni wolne).
Teraz odnośnie konkursu: inicjatywa cenna, cel prawdopodobnie osiągnięto, ale ze sprawozdania nie wynika, kto ten konkurs organizował. Czyżby cała szkoła? Nie wydaje mi się...

W Konkursie ,,JAK PACIORKI RÓZAŃCA,, dostałam nagrode i z tego bardzo sie iesze!!!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.