wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 13405 wyświetleń

Jak głosowało Grajewo?

Jeśli interesuje Cię jak głosowali mieszkańcy Grajewa - ściągnij na swój komputer poniższy plik ( wybory.rar)

Wybory  do Sejmiku 2007

Wyniki głosowania na obszarze powiatu grajewskiego

Kowalski Jan                   340
Laszczkowski Wiesław  305
Niebrzydowski Tomasz  101
Kruszyński Zygmunt        215
Leończyk Dariusz           411
Jagielska Henryka          58
Latarowski Dariusz      1305
Smoliński Leszek         118
Rainko Mirosław            485

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (12)

Dopiero po ogłoszeniu wyników przez PKW będzie wiadomo, ile tak naprawdę Panu Latarowskiemu zabrakło i czy rzeczywiście kilku egzotycznych kandydatów, w tym reprezentujących ugrupowania zblokowane z PiS, odebrało mu miejsce w sejmiku.
Na razie można powiedzieć o tych wynikach 2 rzeczy: - frekwencja w naszym mieście była zdecydowanie za niska, by realnie myśleć o "przepchnięciu" swego człowieka, +grajewiacy wreszcie głosowali na kandydatów ze swego mista lub okolicy, nie tracili ich na kandydatów , może i bardziej znanych, ale Grajewem interesujących się tylko z okazji wyborów.aj.

W taki sposób nigdy nie wybierzemy kandydata z naszego powiatu. Przecież 1 może 2 radnych z naszego powiatu może reprezentować większość lub wszystkie ugrupowania startujące z Ziemii Grajewskiej. Mam nadzieję, że wszystkim leży na sercu dobro mieszkańców i realizacja pewnych zagadnień bolących nas wszystkich. Dla mnie jest obojętne czy o szpital w sejmiku będzie gardłował pan Latarowski, Kowalski czy Leończyk. To jest jasne jak 2x2, że trzeba głosować na góra 2 kandydatów z powiatu aby się dostali do tego sejmiku. Głosowanie na wszystkich to głosowanie na nikogo. Dobrym zwyczajem mogłyby być od przyszłych wyborów konsultacje ugrupowań startujących w wyborach i wybranie ścisłego grona kandydatów. Takie konsultacje może przeprowadzić starosta z burmistrzami i wójtami. Taniej, sprawniej, pewniej. Jedynym problemem jest opracowanie realnych programów wyborczych, które przecież może realizować wybrany radny. Trzeba jeszcze przeprowadzić badanie opinii publicznej w powiecie aby zorientować się ile osób ma zamiar pójść na wybory i na kogo chcą głosować - koszty takiego badania przez wyspecjalizowany ośrodek są tańsze niż kasa wydana na wybory w których nikt nie zostaje wybrany.

aj.o czym ty piszesz,czego nie tracili? jacy kandydaci?

Zblokowani z PIS to właśnie głosy "przekazali" na PIS, w tym na niego. Mogło być mniej pozostałych kandydatów...

mogł wystartować z PO to by wszedł z tymi głosami

cz:Owszem- przekazali na PiS,budując jego wynik, ale na kandydatów, którzy z listy PiS uzyskali najwięcej głosów. Inaczej mowiąc - gdyby zamiast na grajewskich kandydatów LPR, Piasta czy UPR grajewiacy oddali głosy na Darka- PIS i tak ugrałby swoje, a my, byc może, mielibyśmy kogoś w sejmiku.
olaf: Popatrz na wyniki poprzednich wyborów do sejmiku- w Grajewie ludzie głosowali na PO, ale na Piorunka, na SLD- ale kogoś z Łomzy czy Białegostoku- choć byli na listach i grajewiacy.
Tym razem było inaczej - szukaliśmy swojej partii, a na niej grajewiaka- i to mnie cieszy! (choć grajewiak ze mnie żaden, bo mieszkam tu zaledwie od 13 lat).
Dobromir - zgoda absolutna. Tyle, że to nierealne: 1. zdeklarowany sympatyk SLD nigdy nie odda swego głosu na kandydata , który wystartuje z listy LPR (i odwrotnie), 2. wyjściem jest komitet wyborców, który wystawi np. 2 kandydatów tylko, a nikt inny z Grajewa i okolic nie wystartuje z list partyjnych. Tyle, ze taki komitet musiałby uzyskać min. 5% poparcia w skali województwa- a to oznacza, że przy wojewódzkiej frekwencji około 35%, w naszym powiecie powinno głosować ok. 90% i wszyscy powinni oddać głos na ten komitet. Wierzysz w to?
Kończąc- cieszę się, że Darkowi Latarowskiemu udało się zaistniec na większym forum jednocząc społecznośc grajewską w imię interesów miasta, a bez kierowania się uprzedzeniami wynikającymmi z przypisania do listy partyjnej.aj.

jeżeli frekfencja w naszym okręgu nie przekroczyła 17% to się nie dziwcie że nikt z grajewa nie przeszedł od tego trzeba zacząć a reszta sama wyjdzie nie mozna chcieć za dwóch lub trzech.łomż postawiła na swoich i ma aż 4 osoby w sejmiku a my...

Ssiągnełam plik i co mi to dało.Nie mogę do dziś zobaczyć wyników wyborów.

kto wygrał ??? Odpowiedźcie szybko ... !!!

Jedyną sensowną formą wyborów lokalnych są okręgi 1 mandatowe. Każdy kto choć troszkę demokrację rozumie o tym wie. Jednak takie rozwiązanie skończy z „partyjniactwem” i listami partyjnymi, dlatego politycy nigdy na takie rozwiązanie się nie zgodzą. To jest tak zrobione specjalnie, żeby wsie i małe miejscowości nie zabierały metropoliom miejsc w sejmikach. Możecie sobie „filozować” ile wlezie, polecam stronkę www.jow.pl – co by się dokształcić w temacie.

Te analizy są śmieszne. Co niby z nich wynika, że z grajewa powinien startować jeden kandydat.Taki system przypomina faszyzm albo komunizm 3XTAK. Każdy ma prawo wystartować, a to że Panu Darkowi zabrakło kilkaset głosów to nie wina pozostałych kandydatów z Grajewa,. Jeżeli można tu mówić o czyjejś winie to ta leży po stronie jego sztabu wyborczego- za słabo się postarali, aczkolwiek wynik jest imponujący. N a jednych wyborach świat się nie kończy. Pozdrawiam

Dobrze że Latarowski nie przeszedł. Uważa, że wszędzie może być pierwszy, bo partie zmienia jak rękawiczki. Która przy władzy to on z nią. Nie wszystko można.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.