Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 5107 wyświetleń

"Inwestor" stracił ponad 160 tysięcy złotych!

Tym razem ofiarą oszustów padł 59-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego, który uwierzył, że na jego koncie inwestycyjnym pojawił się zysk. Oszust polecił, aby rozmówca zainstalował oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzenia, celem dalszej inwestycji. 59-latek miał na wskazane konto wpłacić swoje oszczędności, a także za namową fałszywego maklera zaciągał pożyczki na dalsze inwestycje. Cały proceder trwał kilka miesięcy. Mężczyzna kilkukrotnie odinstalowywał aplikację do zdalnej obsługi urządzenia, a później po kolejnym telefonie oszusta ponownie instalował. Gdy postanowił się sam zalogowałć na swoje konto inwestycyjne, zobaczył, że nie ma na nim zarobionych pieniędzy, ani nie są wpłacone żadne środki. Wtedy zorientował się, że padł ofiarą oszustów. W rezultacie stracił ponad 160 tysięcy złotych.

 

Policjanci apelują! Uważajmy na strony internetowe, które oferują szybki i łatwy zarobek. Pod tego typu ofertami zazwyczaj czają się oszuści, którzy będą chcieli w łatwy sposób nas okraść.

KPP w Augustowie

 

Komentarze (2)

Jest taka piosenka --- Mniej niż zero - OOOOOO !!!!!!!!!!!!! ale w tej głupiej głowie -- zarobił ale sobie majtki !!!!!!!!!!!!!

Czyli można inwestować duże pieniądze. Czyli można szybko zarabiać. Ciekawy temat , tylko widać że ludzie nabierają się na fałszywych maklerów, pośredników. Po co brać pośredników skoro można bezpośrednio inwestować. Ludzie także nabierają się na fałszywych przedstawicieli placówek bankowych , czyli żadna nowość, to tak jak dać małpie nóż to tak jak dać człowiekowi komputer z hasłami które wszyscy znają. Fajna reklama możliwości inwestyjnych.
..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.