środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 12672 wyświetleń

Ile zarabiamy?

W kraju przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu wyniosło 2.786,29 zł, co oznacza, że wzrosło o 8,4 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu br., podobnie jak w ub. miesiącu, wzrosły o 0,5%. W okresie styczeń - kwiecień br. ich wzrost był wyższy niż przed rokiem (1,6%, wobec 0,8%). Niższa niż przed miesiącem była dynamika cen konsumpcyjnych w skali roku (2,3%, wobec 2,5%).

GUS


Komentarze (18)

Uwierzmy "wielkiemu" bratu ze płace wzrosły o 9%!!! TO DUŻO!!! "I nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne..."

zapomnieli dodać: wzrost materiałów budowlanych 50%,
wzrost nośników energii ~20%,
wzrost deficytu budzetowego ?

No to mamy japonie! a gdzie moje 100 miliony??

ile zarabiamy? jestem lekarzem i pracuję 23 lata a moje zarobki brutto to 1900zł. Co na to minister który powiedział że lekarze dostali po 2000zł podwyżki i dlaczego strajkują.Ja nie mam innych dochodów i ciężko mi z tego utrzymać dom i rodzinę.

dajcie spokój to jest porównanie poborów posła z zwykłym pracownikiem który brutto 1200zł zarabia i wychodzi 2700zł załosne jest takie przeliczanie sredniej

wciaz za malo...

wielka bujda wzroslo ale menadzerom

Jeżeli wezmiemy płace jakiegoś dajmy na to prezesa banku lub koncernu paliwowego + płacę dwustu pielęgniarek czy pań pracujących w sklepie to średnia wyjdzie rzeczywiście zgodna z wyliczeniem GUS. Tyle tylko, że podwyżka ceny bochenka chleba np. o 1 złotówkę dla tego prezesa jest niczym a dla innych już nie. Nie ma przecież miesiąca aby coś nie podrożało, czasem nawet nie wiele ale wciąż w górę.

czy zwykły robotnik widział kiedykolwiek taką wypłatę chyba za cztery miesiące z góry.Te dane to zarobki menagera a nie pracownika,który pracuje 8godz.dziennie.Mąż zarabia 650zl.netto i jest zadowolony że ma możliwość pracy a na utrzymaniu są 4osoby . gdzie tu prawda o takich średnich zarobkach. Chciałabym by takie były w rzeczywistości.

A WSZYSCY MYśLICIE, żE TEN MENADZER TO ILE PRACUJE 8 GODZ. A BłąD BO CZęSTO 24 GODZ. NA DOBę

Myślę, że faktycznie rośnie - ale tylko tym co pracują, znaczy się coś wytwarzają. Nie rośnie urzędnikom (mam namyśli też lekarzy i nauczycieli, bo to de facto urzędnicy na państwowych posadach), emerytom i wykształciuchom po marketingu.

"pracuję 23 lata a moje zarobki brutto to 1900zł"

Może by sprubować na własną działalność gospodarczą ? Zusik 800 zł zapłacisz to zobaczysz jak łatwo jest zarobić na pracownika i dać mu podwyżkę :)

Lekarze źle zarabiają bo pracują dla najgorszego pracodawcy - państwa. Dopuki służba zdrowia będzie socjalistyczna tak długo będzie syf kiła i mogiła.

ojeju ojeju. jak zwykle jestem polakiem i chcem zarabiać tyle co prezes chociaż ukończyłem ohap i jestem pijakiem. ojeju ojeju. Typowa niesprawiedliwość narodowa!!!

Trzeba -- z powrotem --- KOMUNY ---- wtedy znów będzie równość i PRACOWNIK ---(fizol ) będzie kimś co naprawdę który buduje POLSKĘ --a nie biurokraci i darmozjady zaszeregowani w różnych PRTIACH ___---walczący o dobre dla siebie stołki --- GDZIE WIĘCEJ KASY TO ---WIĘCEJ PRZEKRĘTÓW ---
Moim zdaniem czas zacząc dochdzić ( SWOICH ) praw --- " ( ----FIZOL ) .....
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ ---NIE DAJCIE SIĘ DALEJ OSZUKIWAĆ --!!!!

moja wypłata wzrosła o 39 zł jestem nauczycielką ale raj co ciąaagle muszę się dokształcać tytuł magistra to za mało trzeba mieć 2 3 podyplomówki i to robimy za swoje pienidze

Droga Nauczycielko - jak się pracuje dla państwa to się trzeba się liczyć z tym, że płacić będą słabo. W jaki sposób przeprowadzana jest selekcja nauczycieli tak aby z roku na rok zostawali ci lepsi, a osiągający słabe wyniki edukacyjne byli wydalani ? Może to jest tak, że jak już człowiek jest nauczycielem 20 lat to nawet starać się nie musi bo żadnej selekcji nie ma ? Te papierki które robicie zwane podyplomówkami jakoś do mnie nie przemawiają. Generalnie opinia o szkole w Polsce jest słaba - to jak nauczyciele mają zarabiać dużo ?

Nauczycielko a ile brutto zarabiasz... na pewno nie jest zle :-) wiec nie narzekaj...

2.786,29 zł brutto ?????????????? kto tyle zarabia chyba nauczyciel... smiechu niech nie robia.... !!!!!!!!! ja zarabiam 660 zl? i co niby mam mniejsze potrzeby od osoby ktora zarabia w/w kwote? Jesli chodzi o dokształacanie to tesz muszę i nikogo to nie obchodzi !!! kto nie musi ???

dziwna sprawa z tym srednim wynagrodzeniem. CIEKAWI MNIE TYLKO TO DO JAKIEJ SREDNIEJ JA SIE ZALICZAM JAK MAM STAWKE 920ZL BRUTTO.SADZE ZE DO MINI MINI SREDNIEJ .

Prawda jest taka, ze w Grajewie nie zarobi sie zawiele. Zarobki sa sztucznie trzymane na niskim poziomie, bo "tyle wystarczy na zycie" . Nie dziwie sie, ze duzo osob ucieka za chlebem do innych krajow UE, gdzie przynajmniej ich praca jest doceniana.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.