niedziela, 3 lipca 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 4231 wyświetleń

Grajewo. Przybywa ulic z odnowioną nawierzchnią

Koniec z kurzem i błotem na ul. Polnej w Grajewie. Dotychczasową nawierzchnię zastąpi nowa - z kostki betonowej. W ramach prac zaplanowano wykonanie nawierzchni jezdni, ciągu pieszo-jezdnego oraz wjazdów na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, a także regulację pionową studzienek urządzeń podziemnych, humusowanie i obsianie skarp, trawników oraz oznakowanie ulicy.


24 maja br. magistrat otworzył oferty dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania pn. "Budowa i przebudowa dróg w Mieście Grajewo" w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. 
W prowadzanym postępowaniu złożono dwie oferty. Grajewskie konsorcjum realizację zadania wyceniło na kwotę 29 900 561,45 zł, białostocka spółka - na 54 884 131,93 zł. Na sfinansowanie zamówienia Miasto przeznaczyło 29 mln 920 tys. zł. W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty nie przekracza zaplanowanej, po spełnieniu potrzebnych warunków zostanie podpisana umowa.


Przypomnijmy, omawiane zadanie obejmuje remonty dróg przy dawnym Hadesie, w okolicach kościoła MBNP, ul. Piaskową, Grzybową, Baśniową, Konwaliową, Miłą, Jaśminową, Grabowskiego, Tabortowskiego, Inki Siedzikówny, łącznik od ul. Szpitalnej do Koszarowej na os. Południe, parking przy ul. Strażackiej, wykonanie chodników na os. Szkolna (Partyzantów, Kasztanowa, Różana, Wąska, Kościuszki, Pułaskiego, Dąbrowskiego, Bema), na os. Huta (Wyzwolenia, Rzemieślnicza, Lipowa, Wesoła, 23 Stycznia, Pęzy, Spółdzielcza), na os. Parkowe (Parkowa, Świerkowa, Wierzbowa, Brzozowa,
Jodłowa). Przedsięwzięcie będzie wykonane w ciągu 2 lat od podpisania umowy.

 

e-Grajewo.pl 

 

zobacz:
- Grajewo. Drogi przy dawnym Hadesie do remontu

- Naprawa kolejnej drogi, znikną dziury i nierówności

- Będzie remont parkingu przy ul. Strażackiej w Grajewie

- Budowa i przebudowa dróg w Grajewie cd.

 

Komentarze (8)

Dziwna zbieżność.

Dlaczego ulice są takie wąskie....?

Też super, że bogaci się tylko jedna firma w mieście, wszystkie przetargi wygrywa. Reszta firm nie liczy się?

Jaka to ulica to jest sciezka rowerowa i chodnik dla pieszych.

Czy będzie można ten artykuł ponownie publikować ale po podpisaniu umowy. Jak narazie kasy na to nie ma. Polski Ład jest i wszyscy zainteresowani wiedzą jak on wygląda. Drenaż kasy z biznesu, ciekawe ile jeszcze firm będzie musiało się zamknąć.

Śmieszne... A ulica Kolektorowa ? Która jako jedyna na osiedlu jest cała w dziurach...
Chodniki na ulicy Grunwaldzkiej ?!!
Lepiej robić ulicę o której połowa Grajewa nie słyszała ...

A gdzie radny ulic Grunwaldzka i Kolektorowa ?

Cenzura na tym portalu w pełni...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.