niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 12514 wyświetleń

Gimnazjada informatyczna

W dniach 21 – 22 marca uczniowie 18 Gimnazjów z naszego regionu uczestniczyli w Gimnazjadzie Informatycznej zorganizowanej przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Niećkowie.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 9.00, do szkolnego Internatu przyjechało 50 uczniów klas III Gimnazjum, otrzymali „gościnny” pokój i serdeczne powitanie uczniów.
Już o 10.00 nasi goście zostali podzieleni na cztery grupy i rozpoczęła się na dobre informatyczna przygoda. Każda z grup rozpoczęła zajęcia w jednej z pięciu szkolnych pracowni komputerowych.
Zajęcia dotyczyły:
- prezentacji systemu operacyjnego Linux i oprogramowania Open Source,
- wykorzystania Internetu i aplikacji komputerowych w nauce codziennej uczniów,
- zastosowania pakietu graficznego GIMP 2.
- nowatorstwa i ułatwień w systemie MacOSX firmy Apple.
Poszczególne grupy przechodziły kolejne moduły zajęciowe, poznając tym samym nowoczesne wyposażenie naszej placówki i bogatą wiedze jej wykładowców. Atmosfera była niezapomniana…
W przysłowiowym międzyczasie uczestnicy „zaliczyli” pyszny obiadek i wykazali się swoją wiedzą uczestnicząc w konkursie wiedzy z zakresu technologii IT. Rywalizacja była zacięta…
Wieczorem, gdy emocje informatyczne opadły, przyszedł czas na sporty, integrację i rozrywkę. Goście z Gimnazjum uczestniczyli w rozgrywkach piłki siatkowej, zajęciach strzelectwa sportowego z karabinka pneumatycznego, zajęciach na siłowni sportowej.
Gdy zapadł zmierzch, o godzinie 20.00 zapłonęło ognisko, na którym uczestnicy przypiekli wyśmienite kiełbaski, grała muzyka, opowieści, żarty… Jednym słowem proza życia uczniowskiego ;) Dzień zakończył się wspólnym seansem filmowym w towarzystwie prażonej kukurydzy,

Następny dzień – niedziela rano – no może nie tak bardzo rano… śniadanko godzina 9.00, a od 10.00 wilka batalia wojenna i Niećkowo Game Arena. Wszyscy podzieleni na drużyny, projektory multimedialne, sprzęt i ostra walka na spryt, wiedze i umiejętności!
Uczestnicy Gimnazjady mogli również sprawdzić się z wiedzy na temat budowy komputera, znajomości oprogramowania użytkowego i celności w turnieju strzeleckim. Gry, zabawa i walka trwały do godziny 13.00. Po udanym obiadku nastąpiło podsumowanie Gimnazjady.
Uczniowie Gimnazjów otrzymali ulotki z ofertą szkoły, pamiątkowe – zbiorowe zdjęcia i certyfikaty oraz zaproszenie do podjęcia nauki w zawodzie technik informatyk w kolejnym roku szkolnym. Najlepsi i najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Lista nagrodzonych:
1. Radosław Kucharz, gimnazjum w Białej Piskiej
2. Michał Białosuknia, gimnazjum w Szczuczynie
3. Adrian Karwowski, gimnazjum w Szczuczynie
4. Wojciech Danowski, gimnazjum w Białej Piskiej
5. Dawid Makowski, gimnazjum w Białej Piskiej
Wyróżnieni: Grzegorz Wyszyński, Bartosz Krajewski – gimnazjum w Prostkach, Hubert Kucharski, Mariusz Karwowski – gimnazjum w Rajgrodzie, Ewelina Kowalewska, Edyta Walewska – gimnazjum w Radziłowie, Adriana Dzięgielewska, Aleksandra Hanc – gimnazjum w Szczuczynie, Alicja Kruszyńska – gimnazjum w Drygałach, Karolina Cwalina – gimnazjum w Małym Płocku.
W turnieju Game Arena zwyciężyła drużyna P3 w składzie: Ewelina Kowalewska – gimnazjum w Radziłowie, Michał Perkowski, Daniel Salik, Bartosz Krajewski, Grzegorz Wyszyński – gimnazjum w Prostkach. Gratulujemy!
Część nagród ufundowała firma komputerowa „Unipol” – Joanny Mioduszewskiej ze Szczuczyna, która od dawna współpracuje z naszą szkołą w ramach kształcenia właśnie informatyków. Serdecznie dziękujemy zarządowi firmy za okazane nam wsparcie. Tak powinien wyglądać i działać prawdziwy biznes! Polecamy…

„Nasza Gimnazjada była pomysłem na dotarcie do młodych ludzi zafascynowanych światem informatyki i to zadanie zostało moim zdaniem zrealizowane. Uczniowie klas III podejmują właśnie jedną z najważniejszych decyzji w ich życiu. Wybrana szkołą i zawód mają nie tylko ładnie się nazywać, ale przede wszystkim muszą być potrzebne na rynku pracy i zapewniać sukces zawodowy. Organizacja Gimnazjady była sporym wyzwaniem, za jego podjęcie chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom, pracownikom i oczywiście uczniom zaangażowanym w jej przebieg. Bez Waszego wsparcia tak udana impreza nie byłaby możliwa! Zespół Szkół w Niećkowie stawia na jakość i młodość, jeśli takie spojrzenie na życie odpowiada młodym ludziom, to mnie jako dyrektorowi placówki wypada się tylko z tego cieszyć. Pozdrawiam Gimnazjalistów, a szczególnie tych, których właśnie gościliśmy i do zobaczenia podczas Dni Otwartych 28 i 29 kwietnia, a w niedalekiej przyszłości 1 września, do zobaczenia w murach naszej szkoły” – dyrektor ZS CKU w Niećkowie mgr Artur Kuczyński

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego  Niećkowie proponuje gimnazjalistom kształcenie się w roku szkolnym 2009/2010 w jednym z następujących zawodów:
Technikum
- technik informatyk
- technik organizacji usług gastronomicznych
- technik żywienia i gospodarstwa domowego
- technik rolnik
- technik mechanizator rolnictwa
--- I NOWOŚĆ W SKALI WOJEWÓDZTWA ---
- technik hodowca koni
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
- operator maszyn i urządzeń w przemyśle spożywczym

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE 28 – 29 KWIETNIA 2009 r.

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (3)

No Michał Białosuknia - Gratulacje! Cieszę się, że z informatyki jestes dobry tylko czy to się odbije na twoją ocenę? heh!na koniec roku?

To bardzo dobrze, że młodzież poznaje Linuksa i programy Open Source, a nie tylko jedyny "słuszny system". Wielki ukłon też dla szkoły w Niećkowie, która zorganizowała taką imprezę. Monopol Microsoftu zostaje powoli przełamywany.

fajnie było ale zbyt krótko....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.