czwartek, 9 grudnia 2021

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 10480 wyświetleń

Gala Talentów SP nr 4

23-06-2004 Grajewo Szkoła Podstawowa nr 4 zorganizowała GALĘ TALENTÓW UCZNIOWSKICH 2004.

Pomysłodawcy to zespół humanistów SP4. Scenariusz - Urszula Bołonkowska, główny koordynator - Aleksandra Kuczyńska, Ewa Wróbel scenografia - prace plastyczne uczniów SP4 nagradzane w różnorakich konkursach oraz wykonane przez koło plastyczne działającej przy świetlicy szkolnej.
Część widowiska stanowiły piosenki i scenki przygotowane w językach niemieckim i angielskim. Podczas programu wręczono nagrody podsumowujące osiągnięcia w niktórych konkursach, np. "Kangur Matematyczny", czy plastyczny poświęcony twórczości patrona szkoły H. Sienkiewicza.
Podczas gali zaprezentowali się uczniowie klas młodszych i starszych. Talenty muzyczne, recytatorskie, teatralne oraz ci, którzy osiągają b.wysokie wyniki w nauce.
Społeczność szkoły reprezentowali m.in.:
Łukasz Jarząbek (Vc), Magdalena Blusiewicz (Vc).

-"Łukasz Jarząbek - nazywam się tak.
Choć kujonem nie jestem,
Sukcesów u mnie nie brak.
Pokrótce wam je streszczę.

Zainteresowań mam szereg-
Przyroda, muzyka, plastyka
I innych dziedzin wiele.
Stąd niejeden sukces mój wynika

KANGUREK, MAT-MIX czy M+
- każdy z nich mnie bardzo kusi.
Łamigłówki - ja to lubię.
Stąd najczęściej jestem w czubie

W konkursach matematycznych
Wiele nagród otrzymuję.
Także z języka ojczystego
Laurów mi nie brakuje.

Na muzyce i plastyce
Też dobrze mi się wiedzie.
A konkursów to nie zliczę,
Choćbym cały dzień tu siedział.

Gra na fortepianie i chóralny śpiew
To w szkole muzycznej zajęcie.
W solfeżowym konkursie regionalnym
Na koncie mam wysokie miejsce.

W przedstawieniach szkolnych
Oglądają nieraz mnie,
Bo w niejedną trudną rolę
Już wcielałem się.

Wygrane w konkursach zawdzięczam
Swej systematycznej pracy.
Tak wiele zajęć mnie nie męczy,
Bo bez pracy nie ma kołaczy."

-"Nazywam się Magdalena Blusiewicz i uczęszczam do klasy Vc. Moim ulubionym przedmiotem jest historia. Już od dzieciństwa słuchałam legend opowiadanych mi przez babcię, która jest emerytowaną nauczycielką tego przedmiotu. W późniejszych latach
babcia opowiadała mi o podbojach, walkach i sławnych królach. W szkole bardzo
pomaga mi to zrozumieć poznawany przedmiot. Czytam czasopisma i książki, sama zaś piszę wiele referatów i prac, które można obejrzeć w szkole. Z tego tytułu otrzymałam na koniec roku ocenę celującą z historii. W szóstej klasie chcę
wystartować w konkursie przedmiotowym podobnie jak mój starszy brat, który został laureatem takiego konkursu. W przyszłości chcę zdawać na studia związane z tym przedmiotem."
Przygotowali oni też specjalne wystawki prezentujące zdobywane nagrody oraz prace wykraczające poza poziom szkoły podstawowej.

Część niemieco-angielska przygotowana została przez U.Buczyńską, I.M.Polakowska-Tumielewicz, E.Konopko, prezentacje muzyczno-taneczne - J.Laszczkowska, B.Dawid, A.Maleszewska, recytatorzy - A.Stradczuk, W.Koniecko, U.Buczyńska, formy teatralne - K.Dziekońska, A.Kuczyńska, A.Sulima, E.Wróbel. Prace plastyczne wykonano pod kierunkiem U.Laszczkowskiej, E.Sulewskiej.

-"Nauczyciele mają szczęście, że mogą czuć się jak poławiacze pereł. Takie perełki wybierali przez cały rok. W scenariuszu zaprezentowała się zaledwie część z nich. Jest to cenne przedsięwzięcie z uwagi na możliwość zaprezentowania siebie publicznie, a przeciez sztuka prezentacji jest jedną z najbardziej potrzebnych umiejętności współczesnemu człowiekowi. Rodzice natomiast mają możliwość spojrzeć na swoje dziecko jak na kogoś niezwykłego. Szkola "ofiaruje" społeczności lokalnej młodego człowieka a juz wszechstronnie utalentowanego, z którym praca jest mozolna, wyczerpująca ale b.efektywna." - powiedziała dyrektor SP4 H.Muryjas-Rząsa

Komentarze (2)

Gale i występy na niej były wspaniałe!!Dziękuje wszystkim paniom, które pomogły mi w pokazaniu moich umiejętności na forum dzieci, nauczycieli i osób z poza terenu szkoły. Aby w szkołe było coraz więcej takich uroczystości i im więcej nas, talentów!

Bardzo się cieszę, że mój siostrzeniec Łukasz został tak doceniony. Sama chciałabym jako nauczyciel mieć takiego ucznia.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.