czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 11380 wyświetleń

Gala Talentów SP nr 4

23-06-2004 Grajewo Szkoła Podstawowa nr 4 zorganizowała GALĘ TALENTÓW UCZNIOWSKICH 2004.

Pomysłodawcy to zespół humanistów SP4. Scenariusz - Urszula Bołonkowska, główny koordynator - Aleksandra Kuczyńska, Ewa Wróbel scenografia - prace plastyczne uczniów SP4 nagradzane w różnorakich konkursach oraz wykonane przez koło plastyczne działającej przy świetlicy szkolnej.
Część widowiska stanowiły piosenki i scenki przygotowane w językach niemieckim i angielskim. Podczas programu wręczono nagrody podsumowujące osiągnięcia w niktórych konkursach, np. "Kangur Matematyczny", czy plastyczny poświęcony twórczości patrona szkoły H. Sienkiewicza.
Podczas gali zaprezentowali się uczniowie klas młodszych i starszych. Talenty muzyczne, recytatorskie, teatralne oraz ci, którzy osiągają b.wysokie wyniki w nauce.
Społeczność szkoły reprezentowali m.in.:
Łukasz Jarząbek (Vc), Magdalena Blusiewicz (Vc).

-"Łukasz Jarząbek - nazywam się tak.
Choć kujonem nie jestem,
Sukcesów u mnie nie brak.
Pokrótce wam je streszczę.

Zainteresowań mam szereg-
Przyroda, muzyka, plastyka
I innych dziedzin wiele.
Stąd niejeden sukces mój wynika

KANGUREK, MAT-MIX czy M+
- każdy z nich mnie bardzo kusi.
Łamigłówki - ja to lubię.
Stąd najczęściej jestem w czubie

W konkursach matematycznych
Wiele nagród otrzymuję.
Także z języka ojczystego
Laurów mi nie brakuje.

Na muzyce i plastyce
Też dobrze mi się wiedzie.
A konkursów to nie zliczę,
Choćbym cały dzień tu siedział.

Gra na fortepianie i chóralny śpiew
To w szkole muzycznej zajęcie.
W solfeżowym konkursie regionalnym
Na koncie mam wysokie miejsce.

W przedstawieniach szkolnych
Oglądają nieraz mnie,
Bo w niejedną trudną rolę
Już wcielałem się.

Wygrane w konkursach zawdzięczam
Swej systematycznej pracy.
Tak wiele zajęć mnie nie męczy,
Bo bez pracy nie ma kołaczy."

-"Nazywam się Magdalena Blusiewicz i uczęszczam do klasy Vc. Moim ulubionym przedmiotem jest historia. Już od dzieciństwa słuchałam legend opowiadanych mi przez babcię, która jest emerytowaną nauczycielką tego przedmiotu. W późniejszych latach
babcia opowiadała mi o podbojach, walkach i sławnych królach. W szkole bardzo
pomaga mi to zrozumieć poznawany przedmiot. Czytam czasopisma i książki, sama zaś piszę wiele referatów i prac, które można obejrzeć w szkole. Z tego tytułu otrzymałam na koniec roku ocenę celującą z historii. W szóstej klasie chcę
wystartować w konkursie przedmiotowym podobnie jak mój starszy brat, który został laureatem takiego konkursu. W przyszłości chcę zdawać na studia związane z tym przedmiotem."
Przygotowali oni też specjalne wystawki prezentujące zdobywane nagrody oraz prace wykraczające poza poziom szkoły podstawowej.

Część niemieco-angielska przygotowana została przez U.Buczyńską, I.M.Polakowska-Tumielewicz, E.Konopko, prezentacje muzyczno-taneczne - J.Laszczkowska, B.Dawid, A.Maleszewska, recytatorzy - A.Stradczuk, W.Koniecko, U.Buczyńska, formy teatralne - K.Dziekońska, A.Kuczyńska, A.Sulima, E.Wróbel. Prace plastyczne wykonano pod kierunkiem U.Laszczkowskiej, E.Sulewskiej.

-"Nauczyciele mają szczęście, że mogą czuć się jak poławiacze pereł. Takie perełki wybierali przez cały rok. W scenariuszu zaprezentowała się zaledwie część z nich. Jest to cenne przedsięwzięcie z uwagi na możliwość zaprezentowania siebie publicznie, a przeciez sztuka prezentacji jest jedną z najbardziej potrzebnych umiejętności współczesnemu człowiekowi. Rodzice natomiast mają możliwość spojrzeć na swoje dziecko jak na kogoś niezwykłego. Szkola "ofiaruje" społeczności lokalnej młodego człowieka a juz wszechstronnie utalentowanego, z którym praca jest mozolna, wyczerpująca ale b.efektywna." - powiedziała dyrektor SP4 H.Muryjas-Rząsa

Komentarze (2)

Gale i występy na niej były wspaniałe!!Dziękuje wszystkim paniom, które pomogły mi w pokazaniu moich umiejętności na forum dzieci, nauczycieli i osób z poza terenu szkoły. Aby w szkołe było coraz więcej takich uroczystości i im więcej nas, talentów!

Bardzo się cieszę, że mój siostrzeniec Łukasz został tak doceniony. Sama chciałabym jako nauczyciel mieć takiego ucznia.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.