niedziela, 26 maja 2024

Kultura i rozrywka

Erasmus+ R.A.R.E. w ZSM1

      W dniach 14-18 marca 2016 r. w ZSM nr 1 w Grajewie odbyło się spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich w ramach realizacji projektu Erasmus+ „Read Aloud Rise Europe” 2014-2016. W trakcie wizyty goście z Turcji, Włoch i Węgier uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez zespół Erasmus+ w ZSM nr 1. We wtorek odbyło się przedstawienie teatralne „The Little Prince” w języku angielskim, głośne czytanie poezji po angielsku, warsztaty literackie na temat twórczości pisarza Antoine de Saint-Exupery na zakończenie których odbył się quiz. Następnie przeprowadzono maraton czytelniczy, podczas którego uczniowie prezentowali i rekomendowali ciekawe książki do przeczytania. Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z Burmistrzem miasta. Włodarz opowiadał o rozwoju naszego miasta, planach na przyszłość, bieżących problemach i historii tego miejsca. Toczyła się również żywa dyskusja na temat herbu Grajewa.

Na zakończenie Burmistrz obdarował przybyłych gości drobnymi upominkami. Następnego dnia odbyło się przedstawienie teatralne pt.: ”A Christmas Carol” w języku angielskim, warsztaty na temat uczuć zwierząt powiązane z lekturą „Folwark zwierzęcy” Georga Orwella oraz warsztaty na temat życia i twórczości Charlesa Dickensa również zakończone quizem. Uczestnicy projektu zwiedzili Muzeum Podlasia, Galerię Ratusz, Galerię imienia Sleńdzińskich, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji oraz Pałac Branickich, a także Centrum Ludwika Zamenhoffa w Białymstoku. Ponadto zwiedzono Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach, Pokamedulski Klasztor w Wigrach, a także Zamek w Tykocinie. Dodatkowo partnerzy mieli okazję zrelaksować się w Aquaparku w Suwałkach. W Warszawie zwiedzono Zamek Królewski oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

W trakcie wizyty partnerów omówiono prace projektowe zrealizowane do tej pory, zaplanowano następne zadania, nauczyciele brali udział w wydarzeniach i warsztatach powiązanych z projektem, przybliżona została im kultura i tradycja naszego regionu oraz kraju w trakcie wizyt w muzeach, zamkach i ciekawych miejscach na Podlasiu i w Warszawie.

Szkolny koordynator programu Erasmus+,

GALERIA ZDJĘĆ

 

Jakub Czyż 

sobota, 25 maja 2024

Światowy Dzień Mleka (08.06)

piątek, 24 maja 2024

Powiatowy Dzień Strażaka 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.