sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 2907 wyświetleń

Ełk. Kronika 997

KPP Ełk: Właściciel mieszkania zastał w swoim lokalu mężczyznę i kobietę, którzy go okradli. Oboje zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Do policyjnego aresztu trafił 45-letni mężczyzna i jego 37-letnia znajoma, którzy włamali się do niezamieszkanego mieszkania, ukradli stamtąd sprzęt wędkarski o wartości blisko 14.000 zł, a następnie sprzedali go osobie postronnej. Później jeszcze wrócili w to samo miejsce, gdzie śpiących w łóżku zastał ich właściciel lokalu. Oboje zostali zatrzymani. Sąd zastosował wobec 45-latka tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Wobec kobiety natomiast zastosowano dozór Policji.

W sobotę oficer dyżurny został poinformowany przez mieszkańca Ełku, o tym, że zastał on w swoim mieszkaniu, w którym na co dzień nie mieszka, mężczyznę i kobietę, którzy weszli do środka bez jego wiedzy. Jednocześnie mężczyzna stwierdził, że z mieszkania zginął sprzęt wędkarski o wartości blisko 14.000 zł.
Policjanci zatrzymali parę w policyjnym areszcie. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że mężczyzna wraz z kobietą włamali się do tego mieszkania. Ukradli stamtąd kilkanaście wędek i inny sprzęt wędkarski, który następnie sprzedali postronnej osobie. Później jeszcze wrócili w to samo miejsce i tam przenocowali. Śpiących w łóżku zastał ich właściciel lokalu, który natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił służby.
45-latek i jego 37-letnia znajoma usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. „recydywy”. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Kobiecie natomiast grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Wobec 37-latki natomiast zastosowano dozór Policji.

 

KPP Ełk: Policjanci rozpoznali i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru

Policjanci patrolując ulice miasta zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy, który dzień wcześniej, ukradł rower stojący na klatce schodowej bloku na jednym z ełckich osiedli. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. 44-latek odpowie również za posiadanie środków odurzających.
W minioną sobotę policjanci zostali poinformowani o kradzieży roweru o wartości 2.000 zł, do której doszło dzień wcześniej. Jak ustalono, rower stał niezabezpieczony w klatce schodowej bloku na jednym z ełckich osiedli. System monitoringu zarejestrował wizerunek mężczyzny, który dopuścił się kradzieży. Natychmiast zostali z nim zapoznani policjanci, pełniący służbę na ulicach miasta. Jeszcze tego samego dnia policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli mężczyznę, który odpowiadał podanemu rysopisowi i go wylegitymowali. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Ełk. Policjanci w toku dalszych czynności potwierdzili, że to on stoi za tą kradzieżą. Obecnie śledczy pracują nad odzyskaniem roweru. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży. 44-latek odpowie również za posiadanie środków odurzających, które miał w momencie zatrzymania. Przeprowadzone wstępne badania wskazały, że to mefedron.


Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie narkotyków prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Przed nami sezon rowerowy. Niestety jednoślady są częstym przedmiotem zainteresowania złodziei. Pamiętajmy by nie pozostawiać niezabezpieczonego roweru w miejscu ogólnodostępnym. Postawmy na profesjonalne zabezpieczenia, które zmniejszają prawdopodobieństwo jego kradzieży.nadkom. Agata Jonik

Komentarze (2)

Równouprawnienie w praktyce w polsce:
Chłop na sanki na 3 miesiące, a kobita dozór policyjny :)))

To w Grajewie już nic się nie dzieje , czy taką cenzurę macie ? Tylko Ełk i Ełk

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.