Burmistrz

  • 10 komentarzy
  • 11848 wyświetleń

Echa XXV Sesji RM

22 lutego 2005 roku w sali konferencyjnej UM Grajewo, ul. Strażacka 6A, odbyły się obrady XXV zwyczajnej Sesji Rady Miasta Grajewo.

Podjęto m.in. uchwały dotyczące:
- budżetu miasta oraz jego zmianach na 2005r;
- zaciągnięcia kredytów:
a) w kwocie 80.000,00 zł. na termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Woj. Polskiego 37,
b) w kwocie 1.690.000,00 zł. na budowę nawierzchni dróg, chodników i ulic, budowę kanalizacji deszczowej, obiektów stadionu miejskiego, przebudowę budynku po Straży Pożarnej oraz innych,
c) w kwocie 912.000,00 zł. na przebudowę stacji wodociągowej w Grajewie.
(kredyty spłacane będą z dochodów własnych budżetu miasta Grajewo w okresie 2005-2009r.)
- przyjęcia planu „Rozwoju Lokalnego Miasta Grajewo na lata 2005-2006”;
- zmian w Statucie Miasta Grajewo;
- zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miasta na 2005 rok
- zatwierdzenia planu pracy Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Rodziny RM na rok 2005;
- zatwierdzenia planu pracy Komisji Budżetu, Planowania i Gospodarki Komunalnej na 2005 rok;
- zatwierdzenia pracy Rady Miasta na 2005 rok;

Sprawozdania przedstawiły komisje:
- Komisja Rewizyjna, z kontroli przeprowadzonej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Grajewie oraz Urzędzie Miasta Grajewo;
- Komisja Rady Miasta, ze swojej pracy za II półrocze 2004 roku.


Interpelacja - radnego A.K. Szymczaka ( czytaj)

Odpowiedź na interpelację - burmistrza K. Waszkiewicz( czytaj)

e-Grajewo.pl

Komentarze (10)

Nauczyciele " Radni" zajmą się swoimi dodatkami. A co dla bezrobotnych??

W kwestii formalnej:
Wynagrodzenie nauczyciela składa się z: 1.wynagrodzenia zasadniczego i wysługi lat (ustalane odgórnie, przez Ministra)
2.dodatków, w tym: funkcyjnego (dyrektor, wychowawca), motywacyjnego (rodzaj premii -średni 50 zł/msc), za trudne warunki pracy (np. w szkole specjalnej, w klasach łączonych)
3.wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i pracę w dni wolne (np. zawody sportowe w sobotę).
Składniki z punktu 2 i 3 muszą znaleźć się w regulaminie wynagradzania, ich wysokość ustala jednak każdy samorząd wg własnych kryteriów.
I właśnie taki regulamin ma być przyjęty przez Radę Miasta. Pozdrawiam.aj.

Moze wystarczy tych przywilejow dla nauczycieli dlaczego w innych zakladach ludzie sa zwalniani a w szkolnioctwie jest niz demograficzny po kilka klas a zatrudnia sie armie ludzi i jeszcze dodatki pan burmiistz chce im dac . REdni nie powinni sie zgodzic i tak nie zle maja na korepetycjach nie opadkowane dochody .

Ciekawe że do rzadzenia rwą się przeweżnie nauczyciele-jeżeli efekty ich pracy są podobne do tych w szkole- to ja im serdecznie dziękuję .

W naszym mieście brakuje planów zagospodarowania terenów.Znam kilka firm które chcialy inwestować w Grajewie ale naszych wladz to nie interesuje.Warzniejsze są koscioly i nauczyciele.

Kazdy moze startowac na radnego dlaczego ludzie tego nie robicie nie miejcie do nich pretensji przeciez zostali wybrani przez nas!!! kazdy musi w jakis sposob wykrzystac dana im szanse nastepne wybory niedlugo wiec wybierzmy inny nie z organizacji pozarzadowych bo ci ludzie nic juz nie robia!!! zastanowcie sie nad tym

wlasnie, po jaka cholere wybudowana taka zajebista droge za MDK? kto tam jezdzi? ile na dzien samochodow? 3? Przez Central Park (czyli tzw. bagienka) dziennie chodzi pol miasta (wiekszosc mieszkancow osiedla Poludnie) i tam nie zbudowano odpowiedniej nawierzchni. Teraz gdy sa roztopy, na jesieni i w mokre dni w lecie tamtedy nie da sie przejsc - to jest doslownie istne bagno!!! Przeciez nawet pracownicy UM tamtedy chodza i co - nie przeszkadza im to? Wezcie sie do roboty w koncu i zacznijcie dzialac!!!! SZYMCZAK MA DUZO RACJI!

Najciekawsze jest to że każdy radny patrzty tylko swego interesu.

Nie każdy radny patrzy swego interesu, podobnież budżetu nie poparło dwóch radnych . Ale za to jeden został nazwany przez burmistrza ( oj brak kultury), sfrustrowanym politykiem . Popieram jaśka wagarowicza.

jeżeli będzie nadal cenzura wypowiedzi mieszkańców niekorzystnych dla birmistrza to wypowiedzi bedą na łamach prasy i nie we Wspólczesnej.. i o cenzurze w internecie na stronach grajewa napewno.... ...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.