poniedziałek, 29 listopada 2021

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 1786 wyświetleń

Dzięki lustrom jest bezpieczniej

Wąska ulica, ostry zakręt, słaba widoczność, zaparkowane auta, brak możliwości realnej oceny zagrożenia - niewiele wystarczy, by doszło do nieszczęśliwego wypadku, nawet tragicznego w skutkach. W celu poprawy bezpieczeństwa, zarządcy dróg stosują różne rozwiązania: montują urządzenia zwiększające widoczność, progi zwalniające, znaki STOP, również sygnalizację świetlną. A wszystko w zgodzie z przepisami prawa oraz zasobnością portfela administratora.


W Grajewie w newralgicznych miejscach montowane są lustra drogowe. Możemy je spotkać np. na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z Przemysłową, Strażackiej i ks. J. Popiełuszki, Konopskiej z Łąkową, Konopskiej z M. Konopnickiej, Krasickiego i drogi osiedlowej przy bl 16, 27, przychodni lekarskiej, czy przecięciu ul. Wiktorowo, Targowa i Skośna.

- Dobra robota. Zamontowane lustra znacznie poprawiają nam kierowcom widoczność. W wielu miejscach bezpiecznie możemy włączać się do ruchu; z pewnością pomagają przy ograniczonej widoczności na drogach, czy też przy niebezpiecznych wjazdach, gdzie kierujący mają problemy. Czekamy teraz na naprawę dróg :) - mówi nam Radosław Ostrowski, kierowca z Grajewa.


Inwestycje wprawdzie niewielkie, jednak spełniają ważną funkcję. I choć sceptycy twierdzą, że wprowadzone rozwiązanie nie załatwia sprawy - powoduje zniekształcenia obrazu, nie oddaje rzeczywistej odległości jadącego pojazdu, ani prędkości z jaką się porusza, to w trosce o własne bezpieczeństwo i auto, kierowcy przejeżdżając powinni korzystać z pomocy zamontowanych luster.

 

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 29 listopada 2021

Uwaga kierowcy - ślisko na drogach w regionie!

Komentarze (6)

Na kilku newralgicznych skrzyzowaniach potrzebne są światła....Dworna -Koszarowa - Kopernika, Cmentarna-W.Polskiego -Konstytucji 3-Maja,
Mickiewicza- W.Polskiego.

Takie lustro przydałoby się na skrzyżowaniu ulic szpitalna konstytucji 3 mają. :)

Kierowco, w którym miejscu ul. Mickiewicza przecina się z W. Polskiego. Co do sygnalizacji dorzuciłbym 9 PSK z W.Polskiego.

Lustra to były dobre 50 lat w ubikacji powiecie ,potrzebna sygnalizacja świetlna

jeszcze na boczna-sadowa

Potrzebna sygnalizacja na Boczna - Sportowa...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.