czwartek, 21 września 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11112 wyświetleń

Działalność CARITAS

Od ubiegłego tygodnia trwa akcja rozdawania żywności najbardziej potrzebującym. Sklep „Lidl” przekazuje nieodpłatnie produkty, dla parafialnego zespołu CARITAS. Dary te mają np. uszkodzone opakowania, krótki termin ważności.

Akcja trwa od tygodnia. Ubiegły piątek był bardzo obfity w dary, jak poinformował Ks. Tomasz Wilga, w czwartek 5 maja br. produkty otrzymało około 60 osób.

e-Grajewo.pl

czwartek, 21 września 2023

Burmistrz zaprasza na spotkanie (22.09)

Komentarze (7)

oo fajnie:) tylko zeby przeterminowanych im nie dawali:| ale spoko tylko ciekawe do jakiego czasu...

przepraszam mimo ze to szczytna idea,ale widze na zdjeciu ze przypomina to heppening w stylu zobaczncie ze pomagamy. Naprawde cenie cos takiego ale czy musza ci ludzie stac na ulicy i eksponowac swoja biede? Bo ja bym zle sie czul tak stojąc. Mam prosbe na przyszlosc wiecej dyskrecji.A pozatym zeby nie bylo to tak ze dla ofiar tsunami wysylano dmuchane lale. Pozatym szacunek za calą akcje

Ks. Tomasz Wilga to ksiądz z powołania. Brawo , za oddanie się służbie Bogu

Tak sie zastanawiam oglądając TVP,czytając prasę i czytając choćby ostatnie doniesienie na e-grajewo co dają tego rodzaju akcje.To jest chwilowa pomoc ,ktora może nie zawsze trafia do tych najbardziej potrzebujących.Nie posądzam tu nikogo o złą wolę .Napewno idea jest szczytna.Są różne przyczyny biedy.Choćby transformacja ustrojowa i gospodarka rynkowa ,ktora pozbawiła ludzi pracy,osłon socjalnych itp.Teraz w Polsce preferowane jest cwaniactwo,prawo buszu i tzw.przesiębiorczość.Tej biedy nie zniweluja takie akcje choćby najbardziej nagłasniane.Trzeba obniżyć koszty utrzymania ,bo wkrótce nawet i ci co maja pracę przestaną płacić za mieszkania ,popadac w długi i staną się biedni.To należy do dzialań rządu a jak to wygląda każdy widzi.I nic tu nie pomogą takie akcje ,bo biedniejemy wszyscy z dnia na dzień i to już widać gołym okiem .I nie poprawi wizerunku państwa kilka procent ludzi bogatych.Z poważaniem .

nie chwilowo, na zawsze. już na zawsze, dopoki Lidl bedzie istniał. jest jeszcze kilka spraw planowanych. jeśli chodzi o dyskrecje to nie ma jak inaczej, jak wiadomo kapplica to nie rozbudowany kościoł jak np, w parafi MBNP, gdybyśmy wpuszczali na teren kaplicy rozgnietli by nas, sami siebie oraz tereny zielone. inaczej sie po prostu nie da narazie. a ludzie ustawiają sie już 2-3 h przed rozpoczeciem wydawania, wiec tutaj nie ma co poleimozwać. my, młodzi z Caritasu też mamy prace w domu, szkole itp. ;) i jesteśmy młodzi. narazie na tyle nas stać, z czasem to myśle sie troche rozrośnie. z czasem.
pozdrawiam serdecznie.
młoda gniewna - Ulenka

Do Justyny. Niech to będzie i jeden raz a znaczy tak wiele...

Pozdrawiam wszystkich, a szczegolnie Kasie, ktora nie zauwazyla ze uwieczniono ja na zdjeciu ;o>

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.