Kultura i rozrywka

"Dwójka" gościnnie w litewskim gimnazjum

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie wrócili z Litwy, gdzie gościli w ramach projektu unijnego "Ponadnarodowa mobilność uczniów" pod nazwą przedsięwzięcia "Aktywne ciało, Otwarty umysł". Podczas realizacji projektu przebywali w miejscowości Niemenczyn k. Wilna, gdzie gościnnie przyjęło ich litewskie gimnazjum - Nemenčines Gedimino Gimnazja. Tam wspólnie z uczniami tej szkoły brali udział w zajęciach poświęconych zdrowemu i aktywnemu stylowi życia. 


Głównym celem projektu było rozwijanie kompetencji językowych uczniów, jak też społecznych i kulturowych. 
Uczniowie "Dwójki" na Litwę wyjechali w 2 grupach liczących po 20 osób i każda z nich spędziła tam 10 dni. 


Przygotowania do realizacji projektu rozpoczęły się już w 2019 roku, jednak z uwagi na panującą pandemię nie udawało się wyjechać w planowanym terminie.
Wyjazd uczniów poprzedziły zajęcia przygotowawcze - językowe, pedagogiczne, kulturowe i organizacyjne.


Na miejscu w Niemenczynie uczniowie codziennie (od śniadania do kolacji) brali aktywny udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Wspólnie z litewskimi dziećmi pracowali nad różnymi formami wyrazu i komunikacji niosącymi główną ideę projektu, jakim jest promocja zdrowia i aktywnego stylu życia. Na zajęciach stosowano nowatorskie i aktywne metody pracy zachęcające uczestników do kreatywności. Były dyskusje, ankiety, sondy uliczne wśród mieszkańców, plakaty, roll upy, opracowywanie indywidualnego planu dziennego żywienia, układanie tekstu piosenek i nagrywanie ich w studio muzycznym;  nagrywanie i montaż filmów, profesjonalne sesje zdjęciowe, gra miejska zadaniowa zorganizowana na starówce wileńskiej; projektowanie eksperymentu dotyczącego aktywności fizycznej, warsztaty kulinarne, gry drużynowe, warsztaty taneczne i flash moby.


Ponadto uczniowie wzięli udział w wycieczce krajoznawczej, podczas której zwiedzili Wilno i Troki. Pracę uczestników umilały gry integracyjne i dyskoteki. Czas wspólnie spędzony z młodzieżą litewską zaowocował nawiązaniem nowych przyjaźni.  

 

piątek, 21 stycznia 2022

Harmonogram dyżurów aptek (II 2022)

piątek, 21 stycznia 2022

Piękno i siła zamknięte w kadrze

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.