Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 13314 wyświetleń

Dobra nasza "kranówka"

   Woda butelkowana nie posiada właściwości zdrowotnych. Często nabieramy się na hasła umieszczane na etykietkach butelek i chętnie kupujemy taka wodę całymi zgrzewkami. Całkiem niepotrzebnie, bo  woda ta, a zwłaszcza sprzedawana w baniakach 5 l niczym nie różni się od zwykłej „karnówki”. Wystarczy odkręcić kurek kranu i pić wodę niemal za darmo, niekoniecznie wydając na nią dodatkowe pieniądze.
   Wielu z nas jednak tego nie robi. Uważamy „kranówkę” za niezdrową i boimy się, że może zawierać bakterie, zanieczyszczenia chemiczne i powodować choroby. Jak jest naprawdę?

   W 2006 roku przeprowadzono modernizację Stacji Uzdatniania Wody. Dyrektor ZWiK w Grajewie - informował - o bardzo dobrej jakości wody, która nie tylko dorównuje, ale nawet przekracza normy europejskie

W Grajewie wprost z kranu leci woda dobra do picia.

Spełnia wszystkie wymagania mikrobiologiczne, organoleptyczne, fizykochemiczne - zapewnia tutejszy Sanepid.

Komentarze (14)

Tak, oczywiscie
tylko dlaczego lejacw szklanke ta super wode to widze sam chlor?

Ta biała ciecz {a czasami żółta lub rdzawa}to woda o standartach ponad europejskich?????????????????????
Kit ktoś wciska----dyrektor sam pije wodę butelkową na pewno,niech spróbuje tego co mamy w kranach przynajmniej na Południu!Pozdrawiam tych co pokornie piją kranówe !!!!!!!!!!!!

w takim razie po co bardzo kosztowne dodatkowe badania wody w kazdym punkcie sprzedazy - male sklepiki itp. w koncu mamy dobra wode!

istnieje gdzies wykaz parametrow naszej wody? dokladnie ph, no3, no2, twardosc

Skoro taka dobra to dlaczego po kilku gotowaniach czajnik robi się brązowy i co pewien czas trzeba odkamieniać

Ja nawet zęby niemogę w niej umyc bo ta kranówka tak smierdzi

w 2006r a juz mamy 2009r

Dp Szanownego P Pawła: Może powinieneś udać się do lekarza.W naszej wodzie nie ma ani kropli choru.
Na dodatek jak pieszesz to pisz:PODCHLORYN SODU.

zgadzam sie ze SPIDEM

Podchloryn sodu to przecież związek chloru łatwiej rozpuszczający się w wodzie niż czysty chlor. Podchloryn sodu zawierają m.in. nie które wybielacze do tkanin, uzywało go się rónież w szpitalach np. do dezynfekcji w stacjach dializ.
Zapewne woda w naszych kranach nabiera dziwnych właściwaści w drodze od stacji uzdatniania do naszego kranu.

kto takie glupoty wypisuje to nie powinien tej wody pić a nie daleko miasta płynie ELCZANKA

ja od wielu lat piję wodę z kranu i nie mam żadnych sensacji zdrowotnych,uważam , że nasza woda jest bardzo dobra, nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na butelki.

Cieszę się, że ktoś widzi "sam chlor" lejąc wodę do szklanki. Jest niebywale bystry. Skoro woda w 5 l butelkach, nie różni się od „karnówki”, to....po co przepłacać. :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.