niedziela, 26 czerwca 2022

Kraj

Czujne oko policyjnej kamery

16 radiowozów z kamerami rejestrującymi wykroczenia i przebieg policyjnych interwencji jeździ już po białostockich ulicach.

Przebieg interwencji rozgrywającej się przed radiowozem zarejestrowany kamerą zainstalowaną w policyjnym aucie przestanie być obrazem znanym tylko z zachodnioeuropejskich i amerykańskich filmów. Jako pierwsi w Polsce policjanci z Białegostoku zostali wyposażeni w urządzenia dające takie możliwości. Kamery zostały już zainstalowane w 16 służbowych pojazdach, a w przyszłości te najnowsze zdobycze techniki mają trafić do wszystkich radiowozów w całym powiecie. Zarejestrowany obraz z wykroczeniami w ruchu drogowym oraz przebiegiem interwencji będzie mógł teraz posłużyć jako materiał dowodowy. Będzie mógł również zostać wykorzystany do szczegółowej analizy konkretnych zdarzeń potrzebnej w procesie doskonalenia zawodowego policjantów.

Realizacja pomysłu była możliwa dzięki sfinansowaniu go ze środków pochodzących z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
KWP Białystok

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.