Sport

  • 12 komentarzy
  • 11941 wyświetleń

Borkowski za Ambrożeja

Jest młodym i ambitnym człowiekiem, pochodzi z Grajewa, w 2000 roku skończył  Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku ze specjalizacją trener II klasy piłki nożnej i powrócił do rodzinnego miasta. Mowa tu oczywiście o powołanym na stanowisko trenera trzecioligowej Warmii Grajewo - Ryszardzie Borkowskim.

W połowie listopada br. zarząd Warmii Grajewo postanowił, że obowiązki trenerskie, które dotychczas sprawował Andrzej Ambrożej, obejmie Ryszard Borkowski. Oficjalnie jednak na pierwszego trenera zostanie powołany 1 stycznia 2008 roku.

Pan Ryszard swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął już w IV klasie szkoły podstawowej, a zadebiutował w wieku 18 lat, kiedy to rozpoczął współpracę z Warmią jako zawodnik I zespołu seniorów. W okresie studiów nadmiar obowiązków, brak czasu i odległość spowodowała, że przestał przyjeżdżać na treningi i mecze. Po ukończeniu studiów magisterskich wrócił do Grajewa i pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 2, SP nr 4, obecnie w Zespole Szkół nr 2 w Grajewie.
Jako nauczyciel wychowania fizycznego trenuje tenisistki, lekkoatletów i biegaczy przełajowych- dzięki temu szkoła zajmuje wysokie miejsca w województwie.

- Nominacja na stanowisko trenera III ligowej Warmii Grajewo to dla mnie wielkie wyróżnienie. Jestem pewien, że stanę na wysokości zadania, gdyż mam odpowiednie doświadczenie. Pełniłem funkcję asystenta trenerów Kołątaja, Dymka i Ambrożeja. Od wielu lat zajmuję się trenowaniem grup młodzieżowych. Mam nadzieję, że nie zawiodę pokładanego we mnie zaufania- mówi R. Borkowski

Prawdopodobnie kadra zawodników ulegnie zmianie, część z nich odejdzie. Decyzje jeszcze nie zostały podjęte, ale nowe osoby wzmocnią kadrę III ligowej Warmii Grajewo.

- O zmianach kadrowych nie będziemy konkretnie tu mówili, ponieważ wszystko zależy od tego jak wykażą się zawodnicy w okresie przygotowawczym (zimowym), który potrwa do drugiej dekady marca.

Pierwszy trening Warmii Grajewo już 7 stycznia 2008 roku.

e-Grajewo.pl

wtorek, 18 stycznia 2022

Zajęcia taneczno - ruchowe dla dzieci

Komentarze (12)

wyrzuc tych mlodziakow bo oni sie nie zdtani grac jeszcze w seniorach niech spowrotem wroca do mlodzikow !! a zabierz jakis starszych facetow a nie gowniarzy do senioro co jeszcze sie panoasza ze 100 zl dla chlopca w roczniku 1990 r to dla niego za malo i uwaza sie za pilkaraza zawodowego gdzie rocznik 90 gra w seniorach smiech !!! to nie juz ta sama warmia

kibic Warmia pisze sie tak. Rysiu powodzenia mam nadzieję że se poradzisz z tym wszystkim.

Swietnie, gratuluję i życzę sukcesów

hoho a myslisz ze tych kilku starszych facetow przyjdzie grac za 100zł? człowieku zastanow sie co mowisz.a po drugie to zaduzo oni nie graja takze nie ma co na nich zwalac winy!


Rysiu tylko z IV ligi nie spadnij

Rysiu, nie daj się dupkom. Rozsądni, są za Tobą. Jeśli ktoś jest z Grajewa i jego serce bije dla Warmii, to, z całą pewnością jest za zmianami, które muszą nastąpić. Od 4 lat przyglądam się z perspektywy USA na Warmijną rzeczywistość i wiem, że zmiany muszą nastąpić. W tym miasteczku są tak naprawdę trzy osoby, które mogą ten temat pociągnąć. Zainteresowani znają opcję wyboru między J. A. a Z. Chicago dołoży ze dwa złote- przy nowym zarządzie, bez pp. Kowalskiego i Kruszyńskiego- USA pozdrawia nowy zarząd

A machnij ręką na to całe trenerowanie- niech ci Grajewscy trenerzy to poprowadzą- po jaki grzyb ta cała zamaracha. P. Kuźma ma na wszystkie bolączki odpowiedź- skasować i po sprawie- pytanie pozostanie jedno- kto zapłaci za wyjazdy p. Dyrektora - kolejne jelenie?. Coś mi się zdaje, że napewno , nie Urząd Miasta

Nareszcie wybrano rozsądnego człowieka mam nadzieje ze p.Ryszard nieulegnie wszystkim układom, układzikom, i przekrętom w Grajewskim sporcie ;/ trzymam kciuki :):)

Gratuluję szczerze!!Kollega

Jedenastu zawodników opuści zimą Regę-Meridę Trzebiatów. Kilku z nich ma już nowych pracodawców. Dominik Sobański wróci do Lechii Gdańsk, Tomasz Królak odejdzie do Kluczevii Stargard Szczeciński, a Marcin Antczak do Promienia Opalenica. Były trener Regi - Piotr Dubiela oraz Gracjan Szymański najprawdopodobniej trafią do Gryfa 95 Słupsk.

Reszta z jedenastu piłkarzy nie znalazła nowego klubu. Wśród nich znaleźli się: Fernando, Lucien Buala Bola, Michał Mendelski, Łukasz Tomaszkiewicz, Philip Umukoro i Ismaël Mohamed Ouédraogo.
Róbcie zrzute w graewie i bierzemy tych murzynkow 1 z nich kiedys juz u nas gral ;-)

Jesteśmy bardzo dume ponieważ pan Ryszard B. jest naszym KOCHANYM wychowawcą. Myślimy że bardzo się należała mu ta posda pierwszego trenera.

Niestety, nic z tego nie będzie. Pora wrócić na boiska V-VI ligowe, tak naprawdę jest to miejsce odpowiednie dla Warmii- skończmy z marzeniami.Przynajmniej grajewska publika będzie miała uciechę- mecz za meczem wygrany. MOSiR, też będzie usatysfakcjonowany.
Powrót do grajewskiej rzeczywistości. Obecny zarząd, chce być zarządem, w imię tego zawsze będzie na początek rozgrywek wychodził jako pan prezes- nieważne III-czy V ligi- ale jest się prezesem - ..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.