Sport

  • 11 komentarzy
  • 10853 wyświetleń

Boom na siatkówkę

W Grajewie od ponad roku istnieje siatkarska szkółka. Sukces reprezentacji Polski na MŚ w Japonii oraz niezłe występy trzecioligowego zespołu Mlekpolu sprawiły, że na treningi przychodzi coraz więcej miłośników tej dyscypliny sportu.

W zajęciach udział biorą uczniowie grajewskich gimnazjów oraz szkół średnich. Treningi z młodymi siatkarzami prowadzi Marcin Kohlman, trener II klasy z uprawnieniami PZPS. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu w sali Zespołu Szkół nr 1. W ubiegłym roku szkolnym na treningi przychodziło średnio 15 chłopców, w tym roku frekwencja jest dwukrotnie większa. W związku z dużym zainteresowaniem treningami, młodych siatkarzy podzielono na dwie grupy.

Drużyna na co dzień występuje w Ełckiej Lidze Siatkówki. Chłopcy mają już za sobą pierwsze sukcesy. Niedawno 3:0 pokonali swoich rówieśników z Ełku, którzy siatkówkę trenują dłużej od grajewian. Tak dynamiczny rozwój szkółki cieszy zawodników trzecioligowego Mlekpolu Grajewo - młodzi siatkarze mogą w przyszłości stać się podporą drużyny

- W Grajewie siatkówka idzie w dobrym kierunku. Podstawą funkcjonowania drużyny jest jej zaplecze, kadra juniorów. Taki system obowiązuje m.in. w Suwałkach i Augustowie. Cieszę się, że młodzież z Grajewa ma możliwość rozwijania swoich umiejętności siatkarskichpowiedział Bogdan Wszeborowski, kierownik druzyny Mlekpolu.

Warto dodać, że od nowego roku szkolnego w SP nr 2 oraz PG nr 2 mają powstać klasy sportowe o profilu siatkarskim. Dzieci zamiast czterech, miałyby dziesięć godzin wychowania fizycznego.


e-Grajewo.pl 

sobota, 2 marca 2024

Morsy Grajewo

Komentarze (11)

szkoda tylko,że istnieje taka szkółka dla chłopców, a dla dziewczyn już nie ..może w przyszłości się coś zmieni....

Rozwijałaby sie też szkółka pływacka - ale niestety władze nie potrafią wybudować basenu - taki wstyd

mogliscie napisac jakie roczniki moga przychodzic

zeby porządna hale wybudowali i basen tak jak w mniejszym miescie od Grajewa -Kolnie to byłoby extra.. moja ciocia pracuje na basenie i mowi ze duzo osob przychodzi na basen a szczegolnie w wakacje.. byloby extra by basen wybudowali i wiecej zajesc sportowych było w grajewie... bo tak naprawde to nie ma gdzie isc no chyba ze do baru..

Co Wy piszecie!Siatkowke w Grajewie to robia nauczyciele w szkolach.

Bardzo dobrze,że nauczyciele w-f-też trenują siatkówkę z młodzieżą.To widac,coraz więcej jest różnego typu zawodów międzyszkolnych.Efekty tej pracy powinny być widoczne w przyszłości.

jasne organizuja ale tylko dla dziewczyn :/ chlopcy w Lo niemaja zadnych SKSów :( a szkoda no ale niestety ja nic na to nie poradze a siatkowka w Grajewie jest na calkiem wysokim poziomie ps. co ma basen do siatkowki ?? xD
pozdro ZLS

ZRóBCIE SZKOłKE DLA DZIEWCZYN!!!!!!
CZEKAMY!
bo dla chłopaków robicie pewnie tylko po to żeby wzmocnili zespół seniorów

wiecie co ja szukam jakiejs szkółki do której można sie dostać po zrobieniu jakiś testów nie wiem czego ale jak na razie to gram tylko ze znajomymi jak wynajmniwemy sale albo na sksach. tak wogole to jestem z Piły i w kk nafty gaz pila a wiec teraz rejestrujemy klub i bedzsiemy brac udzial w zawodach kibiców w siatkówce. ale i tak musze sobie znaleść jakąs szkole. mam 18lat i ucze sie w 2 klasie technikum.

załóżcie też jakiś klub dla dziewczyn. my też chcemy tam uczęszczać :(

szkoda, że to tylko dla chłopców-,-

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.